Demonstravo tautiškiausius šokių žingsnius
Džestina BORODINAITĖ
Didžiosios Rinkos aikštėje antrą kartą surengtas daug gerų emocijų suteikęs bei geros nuotaikos nestokojęs II respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Sukasi trys kartos“, į Kėdainių širdį atvijęs net 12 liaudiškų šokių kolektyvų, liaudiškos muzikos kapelą ir instrumentinio folkloro grupę.
Viso – 215 dalyvių
Viso išdidžiai pademonstruoti tautiškiausius ir gražiausius šokių žingsnius kėdainiečiams bei miesto svečiams pasiryžo net 215 dalyvių.
Daugiausia – kraštiečių
„Festivalyje pasirodė šokėjai iš Panevėžio, Tauragės, Naujosios Vilnios. Didžioji dalis šokių grupių narių – kraštiečiai.
Labai džiugina, jog po mums visiems tikrai nelengvo karantininio laikotarpio, kada negalėjome įprastai repetuoti ir ilgą laiką didelio dėmesio skirti šokiui, mūsų šventę papuošė šitiek daug kolektyvų“, – įvykusiu respublikiniu festivaliu pasidžiaugė Kėdainių kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupės „Lankesa“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Volungė“ bei Naujosios Vilnios kultūros centro liaudiškų šokių grupės „Lendrūnas“ vadovė, choreografė ir festivalio „Sukasi trys kartos“ organizatorė Virginija Čereškienė-Beviršė.
Labai džiugina, jog po mums visiems tikrai nelengvo karantininio laikotarpio, kada negalėjome įprastai repetuoti ir ilgą laiką didelio dėmesio skirti šokiui, mūsų šventę papuošė šitiek daug kolektyvų
V. Čreškienė-Beviršė
Mūsų tapatybė
Idėja suorganizuoti respublikinį liaudiškų šokių festivalį „Sukasi trys kartos“, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotojos kultūrinei veiklai ir festivalio „Sukasi trys kartos“ organizatorės Genovaitės Gustytės teigimu, kilo dėl labai daug vidutiniosios kartos atstovų dėmesio susilaukusio liaudiškų šokių festivalio „Kaziūnės suktinis“.
„O taip norėjosi ir jaunesniajai kartai parodyti koks nuostabus yra liaudiškas šokis, tautinis rūbas. Juk visa tai – Lietuva, visa tai – mūsų, lietuvių, tapatybė“, – pabrėžia G. Gustytė.
O taip norėjosi ir jaunesniajai kartai parodyti koks nuostabus yra liaudiškas šokis, tautinis rūbas. Juk visa tai – Lietuva, visa tai – mūsų, lietuvių, tapatybė
G. Gustytė
Netrūko ir muzikos garsų
Pernai sėkmingai startavęs respublikinis festivalis nenuvylė organizatorių. Tautinio kostiumo Didžiosios Rinkos aikštėje netrūko ir šiemet.
Šventės metu tautiškiausius šokių žingsnius demonstravo ir gražiausiais drabužiais – tautiniais kostiumais – pasipuošusios sukosi netgi trys šokėjų kartos: tiek patys mažiausieji, tiek ir vyresnieji bei senjorai, skambias liaudiškas dainas atliko Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ (vadovas Algirdas Kučiauskas).
Renginį vainikavo Vilniaus instrumentinė folkloro grupės„Ratilai“, vadovaujamos Dariaus Mockevičiaus pasirodymas.
Liaudiškų šokių ir grupių kolektyvų narius ir jų vadovus širdingai sveikino bei jų pasirodymų įvairove ir gražumu gėrėjosi Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas ir Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė.
Festivalio dalyviai
- Kėdainių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Lankesa“.
- Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus liaudiškų šokių grupė „Volungė“.
- Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių grupė „Miestelėnai“.
- Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“.
- Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių grupė „Linas“.
- Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vėjava“.
- Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Spietlius“.
- Naujosios Vilnios kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“.
- Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė.
- Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių liaudiškų šokių grupė „Rytas“.
- Kėdainių „Ryto“ progimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė.
- Kėdainių r. Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“.
3 Komentarai
Koks apgalėtinas straipsnis šeštadienio ,,Rinkos aikštėje“ apie Krakių miestelio šventę. Vos vienas puslapis, kai apie emigrantus prirašyta dvigubai daugiau. Krakių – mažosios kultūros sopstinės – vardas garsina visą rajoną, o straipsnyje visai neatsispindi šventės grožis, išskirtinumas, rengėjų išmanumas.
Anonime, prie anonimiškai šūdus rašant interneto svetainėje, pasistenk nepamiršti, kad tuos pačius šūdus su savo vardu ir pavarde feisbuke rašei. Rinkos vietoj išvis išimčiau apie Krakes straipsnį ir net nerašyčiau nieko, mat važiuoja korespondentai, fotografai, laika gaišta, keletą dienų, o jiems apgailėtinas straipsnis 😀 :D:D mugėj kaži vėmalais pasidrabstėt, kad tie išvis nieko neparašė?
Krakiskiai visu grazumu pasirode. Fui kaip bjauru skaityt. Po Beinaiciu svente tulzi isliejo, po festivaliu tulzi isliejo. Panasu kad nedekingi ir susireiksmine esate. Kitu sventes neidomios, matyt norejo amzinos sloves keleta menesiu…itariu kad korespondentas pamirso kokia pavarde pamineti,tai dabar siunta isizeidus