Džiaugiamės galimybe padėti žmogui

 Džiaugiamės galimybe padėti žmogui

Slauga – sudėtingas tarpdisciplininis procesas, apimantis teoriją ir praktiką. Rūpinimasis žmogumi yra pagrindinė slaugos koncepcija, kuri daro įtaką žmogaus augimui, sveikatos palaikymui ir išgyvenimui. Paciento pasveikimas didele dalimi priklauso nuo bendravimo, šilumos, meilės, išklausymo, domėjimosi, kurių nepakeis net tobuliausios technologijos.

Slauga – tai menas, sveikatos sistemos paslauga ir technika. Jos tikslas – suteikti pacientui arba jo šeimos nariams pagalbą, galinčią patenkinti paciento priežiūros poreikius, siekiant išsaugoti sveikatos būklę, norint grąžinti normalią arba pakankamai normalią sveikatos būklę ligos arba sužalojimo atveju bei siekiant stabilizuoti, kontroliuoti ar sumažinti lėtinį silpnos sveikatos ar negalios poveikį.

Slaugytoja – paciento akys, rankos ir širdis. Tačiau ligoniai į slaugytojas dažniausiai kreipiasi „sesute“ arba „slaugute“.

Yra daug gražių mažybinių kreipinių, apibūdinančių arčiausiai ligonio esančius medicinos darbuotojus, o dažniausiai – darbuotojas, nes toks sunkus darbas turbūt tik moterų pečiams pakeliamas…

„Mes be jūsų irgi niekas“, – pripažįsta gydytojai.

Slaugytojas kasdien tarp stebuklo ir praradimo, ten, kur valanda ir akimirkos trukmė dažnai įgyja visai kitokią reikšmę.

Ši profesija yra be galo atsakinga, reikalaujanti pašaukimo, pasiaukojimo, ištvermės, tolerancijos. Slaugytojos visada yra šalia žmogaus, net kai ir pačioms yra sunku. Nepamirškime, kokios svarbios yra jų rankos ir akys, kurios gydo be vaistų.

Deja, Lietuvoje slaugos raida atsilieka nuo pasaulinių standartų, o slaugytojų darbas vis dar nesuprastas. Slaugos darbuotojai laukia savo pripažinimo, kaupia žinias, mokosi, nes pasirinko šią specialybę ir nori dirbti šį darbą.

Jei iki šiol jų neišbaidė vykstančios reformos, mažas atlyginimas, turime vilties tęsti savo pasirinktą darbą, tai drąsiai galima sakyti, kad savo kelią pasirinkome teisingai.

Kasmet slaugytojo specialybę renkasi vis mažiau jaunų žmonių, jaučiamas didelis darbuotojų trūkumas. Ne išimtis ir Kėdainiai. Dauguma slaugytojų čia yra vidutinio ar net vyresnio amžiaus, o jaunų specialistų sulaukiame visiškai nedaug.

Pandeminiai metai nebuvo lengvi visiems. Ši kova vyksta be taisyklių nepaisant ribų, kartais ir viršijant galimybių ribas.

Tačiau slaugytojai, bijodami dėl savo sveikatos, bijodami parnešti ligą savo artimiesiems, ėjo į pirmas gretas, atlikdami profilaktinį darbą, gelbėdami sergančius, dūstančius, buvo ir tebėra šalia jų, palaikydami už rankos, paglostydami galvą, padrąsindami.

Žmonės kartais nesupranta, kad pandemijos metu darbo slaugytojoms padaugėjo, tačiau nepaisant begalės naujų iššūkių, džiaugiamės, kad juos sėkmingai įveikiame.

Mielos slaugytojos, dėkojant už Jūsų darbą kartu kyla noras atsiprašyti.

Atsiprašyti už nesupratimą, neįvertinimą.

Būkit sveikos, būkit laimingos ir mylėkite savo profesiją. Ji sena, kaip ir žmonija, pilna meilės, atsidavimo, bemiegių naktų, sunkių netekčių.

Mes džiaugiamės turėdamos savo Slaugytojų profesijos dieną, kurią švenčiame gegužės 12-ąją. Ta proga norime pasveikinti visus slaugytojus, padėkoti Jiems už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę.

Tik Jūsų pastangų dėka ligoniai pradeda naują gyvenimą, ima kitaip suprasti jo akimirkos svarbą ir džiaugsmą.

Būkite sveikos ir laimingos, tegul Jus lydi neblėstanti energija, stiprybė, dalinkite šypseną, meilę, gerumą visiems, kuriems reikia Jūsų pagalbos.

Sandra Rimkuvienė, VšĮ Kėdainių PSPC LSSO pirminės grupės pirmininkė

Inga Kalinienė, VšĮ Kėdainių ligoninės LSSO pirminės grupės pirmininkė

1 Komentaras

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content