Savaitgalį – ugniagesių ir aplinkosaugininkų reidai

Trečiadienio popietę Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai sulaukė dviejų iškvietimų – jiems teko rinkti gatvėje išsiliejusius teršalus bei ieškoti dujų nuotėkio./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Kiekvieną pavasarį, šylant orams, daugėja gaisrų atvirose teritorijose. Kėdainiuose pastarosiomis dienomis ugniagesiai vos ne kasdien gesina degančią pernykštę žolę.
Neatsakingas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir jiems patiems, nes neretai deginant žolę liepsnos išplinta į gyventojų sodybas, ūkinius pastatus.
Todėl, siekdami mažinti gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai savaitgalį organizuos prevencinę akciją „Nedegink žolės!“.
Vyks reidai
Akcijos metu Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai stiprins kontrolę dėl žolės deginimo rajono savivaldybės atvirosiose teritorijose, kartu pasitelkiant aplinkos apsaugos specialistus bus vykdomi reidai.
Nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės, t. y. skiriamos nustatytos baudos.
[quote author=”Aut. past.”]Kėdainiuose pastarosiomis dienomis ugniagesiai vos ne kasdien gesina degančią pernykštę žolę.[/quote]
Perspėja elgtis saugiau
„Iki 2021 metų balandžio 14 dienos Kėdainių rajone jau fiksuota 10 žolės deginimo atvejų, kai per tą patį laikotarpį 2020 metais buvo fiksuoti 7 atvejai.
Akcijos metu atkreipsime dėmesį į žvejus pakrantėse, kad nemėtytų neužgesintų nuorūkų. Taip pat perspėsime poilsiautojus dėl laužų kūrenimo pakrantėse.
Už gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimus dėl žolės deginimo bus skiriamos baudos, taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kurią paskaičiuos aplinkosaugos pareigūnai“, – informavo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė.
Prašo elgtis atsakingai
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prašo visų kraštiečių supratimo ir geranoriškumo.
„Norime įspėti gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose ir kitose atvirosiose teritorijose, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingiems – nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.
Rekomenduojame nedideliame plote liepsnojančią žolę pabandyti užgesinti patiems, užplakant šakomis bei užtrypiant ją kojomis“, – paaiškino pareigūnė.