Šių metų pirmojo naujagimio tėvai dėkoja medikams

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Gal ir paradoksalu, bet karantinas, panašu, suartino pacientus ir gydytojus. Paskutiniu metu kaip niekada dažnai gauname itin daug gyventojų padėkų gydytojams, o jiems šie gražūs žodžiai yra tikras kuras jų nepailstantiems varikliukams.
Šį kartą padėka skrieja Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriui.
Pirmoji mažylė
Šiais metais Kėdainių ligoninėje pasaulį išvydęs pirmasis naujagimis – mažylė mergaitė, kurios tėveliai Ernesta ir Andrius ir siunčia linkėjimus medikų kolektyvui.
„Norėtume padėkoti Kėdainių Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalui už rūpestingumą, profesionalumą, priežiūrą, suteiktą pagalbą ir kantrybę.
Esame laimingi pasirinkę būtent šią įstaigą, kurios medikai, akušerės ir slaugės padėjo į pasaulį ateiti mūsų dukrytei.
Ačiū tariame tą naktį budėjusioms ir gimdymą priėmusioms gydytojai A. Vitkauskaitei ir akušerei J. Razvadauskienei“, – dėkojo tėvai.
Prisitaiko
Skyriaus vyriausioji akušerė Dalė Latušenkienė neslėpė, kad laikai tokie, kad tenka imtis daug papildomų apsaugos priemonių, daugėja izoliacijos, kurios nepavyksta išvengti ir ruošiantis priimti į pasaulį atkeliaujančius mažylius.
Vis dėlto ligoninė kaip įmanoma labiau stengiasi prie situacijos prisitaikyti ir į viską žvelgia gana lanksčiai.
Kiek sunkesnis laikotarpis buvo tada, kai pavasarį buvo neleidžiama gimdyme dalyvauti vyrui ar kitam gimdyvei artimam žmogui. Nors tuomet tokių gimdyvių nebuvo daug, vis dėlto personalas matė, kaip joms trūksta artimojo šalia, ir stengėsi daugiau būti kartu ir taip kompensuoti artimo žmogaus stygių.
„Atvykus į skyrių abiem tėveliams padaromi koronaviruso testai – greitasis ir tepinėlis iš nosies. Jie abu izoliuojasi skyriuje.
Personalas būna apsirengęs pilna apsaugine apranga, nes kol neturime testo atsakymo, turime dirbti kaip su potencialiai sergančiais žmonėmis. Tuo metu, kol laukiame tyrimo atsakymo, vyras negali išeiti, turi būti su žmona vienoje palatoje.
Smagu tai, kad būsimi tėveliai visuomet būna supratingi, nusiteikę draugiškai – visą situaciją puikiai supranta ir nepriekaištauja dėl tokio izoliacinio laikotarpio“, – pasidžiaugė pašnekovė.
Ji pridūrė, kad jei iki gimdymo spėja ateiti neigiami koronaviruso testai, personalas persirengia į lengvesniais rūbais – nebereikia gimdymo priimti dėvint aukšto lygio apsaugines aprangas.
Nors gimdyvių lankymas ir draudžiamas, bet per tą laiką, kol mama su naujagimiu būna ligoninėje, vyrui leidžiama išeiti, pasiimti kažkokius reikalingus daiktus iš namų. Personalas taip pat mielai sutinka padėti ir paima lauknešėlius iš artimųjų bei perduoda juos mamai.
Pasiruošusios
D. Latušenkienė taip pat labai pasidžiaugė, kad gimdyvės būna pasiruošusios gimdymui. Nėštumo mėnesius jos išnaudoja savišvietai, skaito, domisi. Kai moteris žino, kas jos laukia, gimdymas būna nepalyginamai sklandesnis.
„Informacijos tikrai yra labai daug. Mamos jau nesivadovauja prietarais, kažkokiais iš senų laikų gautais patarimais. Mamos tikrai apsiskaičiusios.
Kol nebuvo karantino, pas mus mamų mokyklėlė veikdavo – ten paskaitėlės būdavo. Na, bet ir be to mamos tikrai prisirankioja naudingų žinių. Ir pirmakartės mamos daug žino, o ir mes laukdami gimdymo kalbamės, papasakojame.
Jau pagimdžius mažylį mamas mokome techninių dalykų, kaip maitinti mažylį, kaip krūtį taisyklingai paduoti. Palatose yra palikta medžiaga apie pagrindinius naujagimio priežiūros dalykus“, – sakė vyr. akušerė.
Džiaugiasi
Pašnekovė pasidžiaugė, kad dažniausiai nėštumai būna nekomplikuoti, gimdymai sklandūs, o mama ir mažylis – sveiki. Personalas visuomet labai džiaugiasi kiekvienu gimusiu mažyliu, o paskui džiaugiasi pamatę jį augantį.
„Sausio 15-ąją jau turėjome 8 naujagimius, devintas buvo pakeliui. Toks jau mūsų skyrius – mes be galo džiaugiamės kiekviena gimdyve ir mažyliu.
Anksčiau su laime žiūrėdavome, kaip mamos, jau grįžusios namo, išeina su mažyliais į lauką pasivaikščioti. Vežimėliuose vežioja, paskui jau matai tuos vaikelius vaikštančius – galime matyti, kaip jie auga.
Dabar, kai karantinas, aišku, mažiau jau tų mamų matome. Saugosi, išeina rečiau, matyt, bet kai oras geras, gali pamatyti jas vaikštinėjančias lauke“, – pasakojo D. Latušenkienė.