Skip to content

Nakvynės namuose laisvų vietų yra

 Nakvynės namuose laisvų vietų yra

Nakvynės namuose laisvų vietų bent kol kas nėra./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Benamiai ar kiti sunkiau ir vargingiau gyvenantys asmenys, žmonės, susidūrę su įvairiais gyvenimo sunkumais – netekę namų, grįžę iš įkalinimo įstaigų, išvaryti ir neretai niekam nereikalingi – Kėdainiuose nėra paliekami likimo valiai.

Jiems visuomet pagalbos ranką ištiesia socialiniai darbuotojai, o Šėtos gatvėje esančiuose nakvynės namuose yra laisvų vietų ir apsistot ilgesniam laikui, ir pernakvot, pasislėpt nuo žiemos speigų.

Yra vietų

Kėdainių bendruomenės socialinio centro Paslaugų socialinės rizikos grupės asmenims padalinys, dar vadinamas tiesiog nakvynės namais, šaltuoju metų laiku visuomet ištiesia pagalbos ranką be namų likusiems ir nuo speigo norintiems pasislėpti ir nesušalti asmenims. Šiuo metu yra laisvų vietų tiek ilgiau pagyventi norintiems asmenims, tiek pasislėpti nuo šalčio ir šiltai pernakvoti.

„Šiandien turime 25 gyventojus, 9 moteris ir 16 vyrų. Labai džiaugiamės, kad šią savaitę du žmones išvežėme į Krakių senelių namus. Tad dabar turime 4 laisvas vietas, todėl galime priimti žmones ne tik nakčiai, bet ir ilgiau pagyventi“, – patikino Paslaugų socialinės rizikos grupės asmenims padalinio socialinė darbuotoja Regina Chmieliauskienė.

[quote author=”Aut. past.”]Kėdainių nakvynės namuose visuomet jaučiamas ten dirbančių specialistų atsidavimas savo darbui, tvarkai, žmogui. Į bėdą patekusieji mokomi laikytis nustatytų taisyklių, kad ne tik jiems, bet ir aplinkiniams būtų gerai. Nakvynės namai prisitaikė prie šių dienų negandų – kovido – ir įrengė specialų kambarį. Taip pat atnaujintos ir kitos patalpos.[/quote]

Turi naujienų

Kėdainių nakvynės namuose visuomet jaučiamas ten dirbančių specialistų atsidavimas savo darbui, tvarkai, žmogui.

Į bėdą patekusieji mokomi laikytis nustatytų taisyklių, kad ne tik jiems, bet ir aplinkiniams būtų gerai. Nakvynės namai prisitaikė prie šių dienų negandų – kovido – ir įrengė specialų kambarį. Taip pat atnaujintos ir kitos patalpos.

„Turime naujai įrengtą karantino kambarį ir atnaujintas laikino apnakvindinimo patalpas. Pas mus sudarytos visos sąlygos gyventi normalų gyvenimą, iki kol žmogus susiruošia gyventi savarankiškai ar yra apgyvendinamas specialioje įstaigoje, tokioje kaip senelių namai“, – paaiškino specialistė.

Antplūdžio nejaučia

Pastarosiomis dienomis stipriai pustant ir temperatūrai krintant vis žemiau į Kėdainiuose esančius nakvynės namus plūsti benamiai nepradėjo.

„Kol kas tikrai nejaučiame, kad padaugėjo žmonių, ieškančių prieglobsčio. Turime vieną naujoką, kuris nelabai orientuojasi erdvėje, tai visur lydime. Reikėjo mums tarpininkauti ir Užimtumo tarnyboje, seniūnijoje, poliklinikoje“, – dėsto R. Chmieliauskienė.

Nepalieka bėdoje

Kėdainių nakvynės namai niekada nepalieka į bėdą patekusių žmonių, tų, kurie neturi nuolatinės gyvenamosios vietos.

Nakvynės namuose dirbantys socialiniai darbuotojai padeda į nelaimę patekusiems ir be namų likusiems žmonėms visais metų laikais.

„Žmonėms, neturintiems kur gyventi, reikėtų atvykti pas mus. O mes jau padėtume susitvarkyti visus reikiamus dokumentus. Paaiškintume, kokios pažymos, kokių dokumentų reikėtų, padėtume užpildyti“, – kalbėjo socialinė darbuotoja.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video