Mobiliajame punkte kėdainiečius tiria kas 3 minutes

 Mobiliajame punkte kėdainiečius tiria kas 3 minutes

Nuo pirmadienio mobilusis punktas Kėdainiuose dirbs ilgiau, norinčius išsitirti priiminės dvi medikų komandos./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainiams pirmaujant šalyje didžiausiu COVID-19 susirgimų skaičiumi, prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) įrengtame mobiliajame tyrimų punkte darbas vyksta be atvangos. Tyrimai atliekami kas tris minutes.

Priima per pusantro šimto pacientų

Kaip informavo mobiliojo punkto veiklą Kėdainiuose kuruojančio Kėdainių PSPC vadovė Audronė Rimkevičienė, į punktą pacientai registruojami kas tris minutes.

Tiek laiko skiriama paciento įvažiavimui, identifikavimui, mėginėlio paėmimui ir tyrimo užfiksavimui dokumentuose. Paėmus mėginėlį iš nosies, tyrimą pridavęs asmuo užsidaro automobilio langus ir iš karto išvažiuoja. Medikams davus leidimą, į angarą įvažiuoja kitas automobilis.

„Pirmąją darbo savaitę priimdavome per dieną iki 100 pacientų, šeštadienį ir sekmadienį – po 50. Vėlesnėmis savaitėmis kasdien registruojama po 160 pacientų, savaitgalio dienomis skaičius išlieka beveik toks pats.

Gaila, kad yra ir tokių pacientų, kurie užsiregistravę neatvyksta ištyrimui. Kasdien neatvyksta nuo 2 iki 10 pacientų. Vietoje jų, kitų pacientų priimti negalime“, – informavo A. Rimkevičienė.

Iš kur tie tarpai?

Reikia įvertinti, kad dalis pacientų neatvyksta, dalis gali atvykti anksčiau arba vėliau, todėl natūralu, kad kartais susidaro tarpai, kai prie angaro nestovi nė vienas automobilis.

Vis dėlto tai, kad prie mobiliojo punkto nėra nusidriekusi eilė mašinų, tik rodo operatyvų ir tiksliai sustyguotą komandos darbą.

„Reikia pasidžiaugti, kad kėdainiečiai elgiasi labai atsakingai: atvyksta laiku ir vykdo visus nurodymus: turi telefoną su žinute, asmens dokumentą – todėl viskas vyksta labai greitai. Automobiliai beveik visada vyksta tiesiai į angarą.

Tik tais atvejais, kai atsitinka kokie nors techniniai nesklandumai, gali susidaryti kelių automobilių eilė“, – sakė A. Rimkevičienė.

Ji pridūrė, kad lapkričio 23 dieną, pirmadienį, buvo susidariusi eilė laukiančiųjų išsitirti. Taip nutiko dėl to, kad sutriko elektroninė registracijos sistema, darbuotojai negalėjo identifikuoti atvykstančių pacientų.

Kėdainių PSPC vadovams susisiekus su Kauno mobiliojo punkto darbuotojais, buvo paaiškinta, kad tokių trukdžių kartais pasitaiko. Tiesa, dėl ko jie atsiranda, nėra iki galo aišku – galimai perkrauta sistema tiesiog neatlaiko srauto.

[quote author=“Aut. past.“]Laiko tarpai, kai prie mobiliojo punkto nematyti nė vieno automobilio, kartais susidaro dėl neatvykusių išsitirti pacientų. Tokių per dieną būna nuo 2 iki 10.[/quote]

Dirba dvi pamainos

Kėdainių mobiliajame punkte dirba dvi darbuotojų pamainos, kiekviena po keturias valandas.

„Mobiliajame punkte kasdien dirba dvi pamainos slaugytojų, dvi koordinatorės. Rizikos grupių (medikų ir socialinių darbuotojų) registraciją padeda vykdyti Visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Šeštadienį ir sekmadienį taip pat dirba dvi pamainos – bendrosios praktikos slaugytojos ir koordinatorės“, – teigė PSPC vadovė.

Ji paminėjo, kad medikų komanda sudaryta iš PSPC dirbančių darbuotojų. Medikas, keturias valandas atidirbęs mobiliajame punkte, grįžti į darbo vietą poliklinikoje nebegali. Mobiliajame punkte dirbančių medikų kolegos juos pavaduoja poliklinikoje, tad paslaugos pacientams vis dar yra užtikrinamos.

Tiesa A. Rimkevičienė pabrėžė, kad nėra jokių resursų, kuriuos pasitelkus būtų galima dar prailginti mobiliojo punkto darbo laiką.

„Viena pamaina trunka 4 valandas. Ir ilgiau tas pats darbuotojas dirbti negali. O naujos komandos sudarymui darbuotojų neturime. Deja, suserga ar turi izoliuotis ir mūsų darbuotojai“, –  akcentavo pašnekovė, pridurdama, kad ir didelio poreikio ilginti darbo laiką kol kas nėra.

Trečdaliui nustato

Per paskutines dvi lapkričio savaites Kėdainių mobiliajame punkte buvo atliktas 1 tūkst. 391 tyrimas. Daugiau kaip trečdalis ištirtųjų sužinojo nelinksmą žinią – jie serga koronavirusu.

Teigiamus atsakymus gavo 358 asmenys, dar 71 asmuo, užsiregistravęs tyrimui, į mobilųjį punktą neatvyko. PSPC direktorė informavo, kad pasibaigus pamainai du kartus per dieną ėminiai vežami į „Antėja“ laboratoriją Kaune, kur atliekami tyrimai.

Atidavus ėminius, laboratorija duoda naujas terpes tyrimams.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content