Skip to content

Verslui gali skirti dar per 160 tūkst. eurų

 Verslui gali skirti dar per 160 tūkst. eurų

Ypatingai sunkiu metu Kėdainių smulkieji verslininkai rodo tokį darbo pavyzdį, kad kitiems galima tik pavydėti. Karantiną jie išnaudojo ne tik kursams, žinių tobulinimui, verslo viešinimui internete, bet ir pirko naują įrangą, steigė naujas darbo vietas. Sunkiausiu metu kėdainiečiai įkūrė 10 naujų darbo vietų.

Prie tokio postūmio pirmyn ženkliai prisideda ir savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondas, kuriame dar likusi solidi pinigų suma laukia savo indėlio versle.

Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos narė Aušrelė Kaminskienė sakė, kad paskelbus antrąjį karantiną savivaldybė turės peržiūrėti verslo rėmimo programą, kad visomis galimomis priemonėmis galėtų paremti rajono verslininkus./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Pirko naują įrangą

Paskutiniame rajono tarybos posėdyje palankius sprendimus išgirdo net 7 verslininkai. Didžioji dalis jų pirkosi naują įrangą, kurios dalinį kompensavimą ir gavo.

Štai, pavyzdžiui, MB „E.K. dizainas“ įsigijo siuvimo įrangą: overloką, plokščiasiūlę ir siuvimo mašiną. Už jas buvo sumokėta daugiau kaip 2 tūkst. eurų.

Įmonės vadovė prašė dalinės išlaidų kompensacijos ir ją gavo – tad į mažosios bendrijos sąskaitą sugrįš beveik pusė išleistos sumos. 

MB „Karkaso gaminiai LT“ įsigijo obliavimo stakles ir du pjūklus. Už viską sumokėta beveik 2 tūkst. eurų.

Fondas taip pat dalinai kompensavo patirtas išlaidas ir skyrė 1 tūkst. 59 eurų kompensaciją.

MB „DNBS finansai” už daugiau kaip tūkstantį eurų įsigijo pagrindinę darbo priemonę – kompiuterį, ir gavo dalinę kompensaciją, siekiančią beveik 600 eurų.

Fizinės gerovės užtikrinimo paslaugas teikianti mažoji bendrija „Sveiko judesio namai“ įsigijo įrangos, skirtos dideliems skausmams mažinti po traumų, atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir kt.

Įranga kainavo kone pustrečio tūkstančio eurų, gauta kompensacija siekia beveik 1 tūkst. 200 eurų.

Birželio mėnesį įsteigusi ir naują darbo vietą, MB „Prokėbulai“ dabar įsigijo automobilių keltuvo šlifuoklį ir pramoninį dulkių siurblį. Už viską sumokėta beveik 1 tūkst. 700 eurų, kompensuota visa pirkimo suma.

Įsteigė ir darbo vietą

O štai UAB „Saldus gyvenimas“ ne tik įsigijo naujos įrangos, bet ir sukūrė darbo vietą konditerei. Konditerio naujai darbo vietai įkurti buvo nupirkta orkaitė, elektrinė kaitlentė ir kavos aparatas. Iš viso sumokėta 1 tūkst. 173,51 euro.

Taip pat įmonė įsigijo šaldytuvą, konditerinę šaldomą vitriną ir darbo stalą su lentyna. Už šią įrangą sumokėjo 5 tūkst. 200 eurų.

Įrangos įsigijimas ir naujos darbo vietos įkūrimas kompensuojamas be PVM. Įmonė šias sąlygas atitinka. Todėl galima kompensavimo suma pagal 2 minėtas priemones – 4 tūkst. eurų.

Didino žinomumą

Fondo lėšomis galima kompensuoti ir interneto svetainės įkūrimo išlaidas, kaip padarė viena UAB. Įmonė, kurios pagrindinė veikla – medienos pjaustymas ir obliavimas – gaminama statybinė mediena, kitų baldų gamyba – išskirtinio segmento medinių baldų su epoksidine derva gamyba,  medienos ruoša, interneto svetainę sukūrė už 250 eurų.

Kompensuoti galima iki 70 proc. tokio tipo išlaidų, tad į įmonės biudžetą grįš 175 eurai.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis teigė manantis, kad mūsų savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatai yra vieni iš moderniausių ir lanksčiausių.Išaugo 5 kartus

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos narė Aušrelė Kaminskienė, per šių metų 10 mėnesių fondo parama pasinaudojo trečdaliu verslininkų daugiau nei per visus 2019 metus.

Paramos kiekis išaugo bene 5 kartus – jei pernai verslininkams buvo skirta 11,3 tūkst. eurų, tai šiemet jau yra išdalinta 53,3 tūkst. eurų paramos.

„Smulkiojo verslo rėmimo fondo paklausa didžiulė, nes praeitų metų pabaigoje pakeitus šio fondo nuostatus, patvirtinta net 10 priemonių pagal kurias finansuojamas smulkusis verslas.

2019 metų populiariausios priemonės, kuriomis naudojosi verslo subjektai, buvo internetinės svetainės dalinis išlaidų kompensavimas ir dalinis dalyvavimo parodoje išlaidų dengimas. 

Per šiuos metus iki lapkričio 1 dienos parama pasinaudojo 30 verslo subjektų ir jiems skirta 53,3 tūkst. eurų.

Populiariausios priemonės, kuriomis naudojasi smulkusis verslas yra dalinis įrangos ar darbo priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimas įmonėms, registruotoms nuo paraiškos pateikimo iki vienerių metų  (iki 3 tūkst. eurų) ir naujos darbo vietos kūrimas, įsigijus įrangą ar priemones (iki 2 tūkst. eurų)“, – sakė A. Kaminskienė, pridurdama, kad lapkričio viduryje jau turėjo dar 5 naujas verslininkų paraiškas, kurias ketinama išnagrinėti artimiausiu metu.

Verslininkai – drąsūs

Tai, kad karantino ir tarpkarantininiu laikotarpiu smulkusis verslas sugeba ne tik išsilaikyti, bet ir stumtis pirmyn, rodo itin aukštą kraštiečių verslumo lygį.

„Karantino metu ne visas verslas stovi vietoje. Dalis tiesiog nelaukia, kol bus palankesnė situacija verslui.

Pasibaigus pirmam karantinui žmonės ir toliau nebijo imtis verslo, kurti naujų darbo vietų. Savivaldybės teikiama parama ypač padeda verslo pradžioje, kai labiausiai trūksta finansų, o gauti stabilias pajamas reikia laiko.

Įmonės, patyrusios sunkumų šiuo laikotarpiu, galėjo kreiptis į savivaldybę dėl žemės ir nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo ar atleidimo nuo jo.

Nukentėjusiais verslo subjektais pirmojo karantino laikotarpiu rūpinosi ir valstybė suteikdama įvairias išmokas: mokėdama už prastovas, kompensuodama dalį darbo užmokesčio, atidėdama mokesčių mokėjimą, suteikdama paskolas labai mažomis palūkanomis ir kt.

Šiuo metu, kai šalyje paskelbtas antrasis karantinas, visiems verslams aktualu kokią verslo paramos politiką taikys naujoji valdžia.

Mano nuomone, ir Kėdainių rajono savivaldybė, stebėdama pokyčius versle šiuo sunkiu laikotarpiu, turės peržiūrėti verslo rėmimo programą, kad visomis galimomis priemonėmis galėtų paremti rajono verslininkus“, – teigė komisijos narė.  

[quote author=”Aut. past.”]Smulkiojo verslo rėmimo fondas jau paskirstė 53 tūkst. eurų verslui paremti. Kitus metus tikimasi pradėti su 160 tūkst. eurų.[/quote]

Nuostatai – vieni moderniausių

Kaip sakė savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto komiteto narys, vicemeras Paulius Aukštikalnis, mūsų savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatai yra vieni iš moderniausių ir lanksčiausių.

„Prieš metus Kėdainių rajono taryba pakeitė Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatus, suformavo ir naują paramos skyrimo verslui komisiją, kuriai atsakingai vadovauja rajono tarybos narys Alvydas Ardavičius.

Pakeitimai buvo atliekami siekiant remti daugiau verslo sričių.

Atsisakyta tokios paramos formų, kuriomis verslininkai faktiškai nesinaudojo. Nuostatai dabar yra pakankamai aiškūs ir paprasti bei labiau atspindintys krašto verslo poreikius.

Naujų nuostatų svarbiausias ypatumas yra tas, kad siekiama ne skolinti verslui pinigus ir po to reikalauti juos grąžinti su palūkanomis, o teikti paramą, ypač jaunam verslui, įsigyjant įrangą, susikuriant interneto svetainę ar parduotuvę ir t.t.

Man atrodo, kad naujieji Kėdainių smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatai yra vieni iš moderniausių ir pažangiausių verslo rėmimo nuostatų Lietuvoje“, – teigė P. Aukštikalnis.

Išdalinta daugiau kaip 50 tūkst.

Per metus smulkiajam verslui remti paskirstyta 53 tūkst. eurų Smulkiojo verslo rėmimo fondo lėšų.  Kitų metų pradžioje planuojama turėti apie 162 tūkst. eurų dydžio fondą, tad verslininkai kviečiami ir toliau aktyviai naudotis parama.

„Vien per šiuos metus iki lapkričio vidurio net per 30 įmonių pasinaudojo šia parama. Verslas vystosi. Kuriamos naujos darbo vietos, kas man atrodo, labai svarbu.

Šiandien verslas, naudodamasis mūsų parama, sukūrė daugiau kaip 10 naujų darbo vietų. Ir prašymų nemažėja. Reiškia, viskas sudėliota teisingai.

Nors tikrai esu tos nuomonės, kad ir šiuos Smulkiojo verslo rėmimo fondo  nuostatus galima tobulinti, todėl tikslinga bent kartą metuose juos revizuoti“, – sakė vicemeras.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video