Dėl netvarkingai palikto automobilio sutriko eismas daugiabučių kiemuose

Panašu, kad vis dar yra tokių vairuotojų, kurie kiemuose automobilius parkuoja bet kaip. Ir nesvarbu, kad automobilis trukdo pravažiuoti, apsunkina ar net visiškai sustabdo eismą daugiabučių kiemais. Taip vieną savaitgalį atsitiko Respublikos gatvėje, kur netvarkingai paliktas automobilis visą savaitgalį trikdė eismą.
Laimei, tas dvi dienas niekam iš aplinkinių daugiabučių gyventojų neprireikė skubios medikų ar ugniagesių pagalbos… Kažin ar tuomet būtų rami automobilį bet kaip „numetusio“ vairuotojo sąžinė?
Papiktino gyventojus
„Rinkos aikštė“ sulaukė pasipiktinusių Respublikos gatvės daugiabučių namų gyventojų skundo, kurie piktinosi, kad prie minėtos gatvės 24-ojo ir 26-ojo namų netvarkingai paliktas automobilis paralyžiavo eismą.
Gyventojai teigė, jog automobilis kiemuose paliktas jau antra diena.
„Automobilis pastatytas taip, kad pravažiuoti neįmanoma. O tais kiemais naudojasi dviejų daugiabučių namų gyventojai. Norint patekti į daugiabučio kiemą, ar iš jo išvažiuoti, tenka važiuoti pro kitą kiemą, aplinkui. Taip gaištamas brangus laikas, tenka važiuoti atbulomis, daromi kamščiai.
Mažų mažiausiai, taip numetant automobilį negerbiami kiti gyventojai“, – piktinosi į žurnalistus kreipęsi vietos gyventojai.
[quote author=”Aut. past.”]Matyt, kažkam iš vietos gyventojų buvo trūkusi kantrybė, mat buvo atlenktas automobilio „Honda“ priekinio stiklo valytuvas. Gal taip norėta perspėti nesusipratusį automobilio savininką.[/quote]
Pravažiuoti neįmanoma
„Rinkos aikštei“ nuvykus į gyventojų nurodytą vietą paaiškėjo, kad žmonių skundai pagrįsti. Automobilis „Honda“ buvo pastatytas taip, kad kitiems vairuotojams pravažiavimas tarp dviejų automobilių išties buvo paralyžiuotas.
Matyt, kad kažkam iš vietos gyventojų buvo trūkusi kantrybė, mat buvo atlenktas automobilio „Honda“ priekinio stiklo valytuvas, tad gal taip norėta perspėti nesusipratusį automobilio savininką.
Statyti draudžiama
Visgi norėtųsi informuoti gyventojus, kad susidūrę su tokia situacija jie apie tai informuotų policijos pareigūnus.
Kelių eismo taisyklių 150 straipsnio 10 dalis numato, kad automobilį statyti draudžiama ten, kur sustojusi transporto priemonė užstotų kitiems vairuotojams šviesoforo signalus ar kelio ženklus, trukdytų įvažiuoti (išvažiuoti) į (iš) stovėjimo aikštelę (-ės), stovėjimo vietą (-os), garažą (-o), kiemą (-o), teritoriją (-os), trukdytų įlipti į kitą transporto priemonę arba kitaip kliudytų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui.
Atvykus policijai automobilio savininkui būtų paskirta piniginė bauda.