Kėdainiuose dar labiau stiprinama kova su pandemija: draus renginius, gydymo įstaigos perorganizuoja darbus

Antradienį įvykusiame rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje, kurio pirmininkas yra rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, buvo priimti griežti sprendimai, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Kėdainių rajone.
Per pastarąją savaitę padvigubėjus sergančiųjų skaičiui, atšaukiami visi renginiai rajone, ugdymo įstaigoms pavedama užtikrinti galimybę greitai pereiti į nuotolinį ugdymą. Dabar savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos priimti sprendimai yra tokie griežti tam, kad čia būtų valdomas koronaviruso plitimas ir kaip įmanoma ilgiau būtų išvengta patekimo į raudonąją koronaviruso žemėlapio zoną.
Jei Kėdainių savivaldybė vis tik pateks į šią zoną, tai tada čia įsigalios dar ir papildomi tokiai zonai keliami ir centrinės valdžios reikalavimai bei sprendimai. Tuomet būtų įvedamas karantinas su visomis papildomos apsaugos priemonėmis ir draudimais.
Draus renginius
Kaip aiškino rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, vadovaujantis ir rajono Ekstremalių situacijų komisijai, manoma, kad savivaldybė visai netrukus, išaugus susirgimų skaičiui, gali patekti į taip vadinamąją raudonąją zoną, todėl pokyčiams ruošiamasi iš anksto nieko nelaukiant.
„Parengtas įsakymas, kuriame patvirtintos koronavirusinės infekcijos plitimo valdymo priemonės švietimo, socialinėms įstaigoms, gyventojams ir verslo subjektams visame rajone.
Švietimo įstaigos nuo spalio 31 dienos, jeigu bus būtinybė, turi būti pasirengusios ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu. Švietimo pagalbą reikėtų teikti taip pat nuotoliniu būdu.
Viešajame transporte keleiviai privalo sėdėti ne mažesniais nei vieno metro atstumais, dėvėdami nosį ir burną dengiančias kaukes, vairuotojai bus atskirti nuo keleivių pertvaromis.
Visi renginiai atvirose ir uždarose erdvėse yra atšaukiami, įsakymą dėl to pasirašysiu artimiausiu metu.
Per Vėlines prašome visų gyventojų elgtis atsakingai, apsiriboti kapų aplankymu, o giminių susitikimus nukelti vėlesniam laikui“, – ragino A. Kacevičius.
Jis pridūrė, kad sustiprintas reikalavimas profilaktiškai tirti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, o visų kitų Kėdainiuose veikiančių institucijų ir verslo subjektų vadovai raginami paskatinti darbuotojus nemokamai išsitirti Kauno mobiliajame punkte, pasakius slaptažodį „profilaktinis kėdainietis“.
Persikelia Karščiavimo klinika
Dar pavasarį įrengta Karščiavimo klinika bus perkeliama iš Kėdainių PSPC patalpų į Kėdainių ligoninės patalpas. Ji ligoninėje ims veikti nuo antradienio, lapkričio 3 dienos.
„Kėdainių PSPC vadovė Audronė Rimkevičienė pastebėjo, kad padidėjus sergančių žmonių skaičiui, esamos Karščiavimo klinikos patalpos yra per mažos, netenkina poreikių ir neatitinka reikalavimų.
Patalpos bus didesnės, atsiras koridorius, skirtas persirengti, laukti procedūrų. Kaip ir anksčiau, bus priimama po vieną pacientą vienu metu“, – kalbėjo A. Kacevičius.
Kadangi Nacionalinis visuomenės sveikatos centras susiduria su iššūkiais bandant suvaldyti koronavirusą, paprašyta ir Visuomenės sveikatos biuro pagalbos – jo vadovė Danguolė Avižiuvienė atsakinga už biuro teikiamą pagalbą centrui. Manoma, kad jie turėtų padėti pildant dokumentus, registruojant kontaktinius asmenis ir kitą informaciją.
Ilgins darbo laiką
Kaip sakė Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas, Karščiavimo kliniką ruošiamasi perkelti ten, kur iki šiol darbavosi gydytoja, priimanti tuberkulioze sergančius pacientus.
Šiai paslaugai teikti užteks patalpų PSPC, kuriose šiuo metu ir veikia Karščiavimo klinika, o pastarajai bus perleisti keturi kabinetai su atskiru įėjimu ligoninės patalpose.
Pailgės Karščiavimo klinikos darbo laikas, tačiau dėl to šiek tiek pasikeis Skausmo klinikos darbo laikas.
„Kelias į Karščiavimo kliniką bus nurodytas papildomais ženklais. Ilginsime klinikos darbo laiką – Karščiavimo klinika dirbs nuo 7 ryto iki 9.45. Vėliau tas įėjimas bus naudojamas pacientams, kurie norės patekti į Skausmo kliniką.
Pasibaigus Karščiavimo klinikos darbui, patalpos bus dezinfekuojamos, o į Skausmo kliniką atvykę pacientai turės skambinti į duris ir bus atėjusio mediko įleisti bei palydimi iki kabineto.
Taigi Skausmo klinikoje pacientai bus priimami nuo 10 valandos ryto ir pailginsime klinikos darbo laiką popiet“, – informavo S. Skauminas.
[quote author=”A. Kacevičius”]Visi renginiai atvirose ir uždarose erdvėse yra atšaukiami, įsakymą dėl to pasirašysiu artimiausiu metu. Per Vėlines prašome visų gyventojų elgtis atsakingai, apsiriboti kapų aplankymu, o giminių susitikimus nukelti vėlesniam laikui.[/quote]
78 lovos
Visoje Lietuvoje jau skambinama pavojaus varpais – greitai mažėja COVID-19 pacientams skirtų lovų. Tačiau S. Skaumino teigimu, jau nuo pirmadienio Kauno apskrityje bus atidarytos papildomos 100 lovų koronavirusu sergantiems pacientams.
„20 papildomų lovų skirta LSMU Kauno ligoninėje, 30 lovų LSMU Kauno klinikose, 30 lovų Marijampolės ligoninėje ir 20 lovų Jurbarko ligoninėje. Jei dar didins lovų skaičių, veikiausiai, ir mūsų ligoninė bus įtraukta. Mes turime 78 lovas, kuriose gali būti gydomi pacientai, kuriems reikalingas deguonis.
Jei mums reikės priiminėti COVID-19 užsikrėtusius ligonius, jie bus gydomi Terapiniame korpuse, iš jo bus iškeliami kiti kabinetai, todėl planinių paslaugų, žinoma, sumažės“, – reziumavo S. Skauminas.