Skip to content

Kviečia švęsti Žolinę

 Kviečia švęsti Žolinę

Rugpjūčio viduryje katalikų pasaulis mini Žolinę – Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų dieną. Rugpjūčio 15-ąją, šeštadienį, krašto bažnyčiose vyks išskirtinės Šv. Mišios, kurių metu bus šventinami žolynai, o po jų kviečiama neskubėti namo – pabūti, pabendrauti, išgerti drauge arbatos.

Artūras Stanevičius: „Gal per Žolinę pabūsime kartu, o paskui neaišku, kada vėl galėsime susirinkti draugėn.“ /Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Kartu, kol dar galime

Kaip kalbėjo Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios klebonas – kun. Artūras Stanevičius, ši Žolinė – proga pabūti kartu, nes išties neaišku, ar dar ilgai galėsime mėgautis buvimu šalia vienas kito. Juolab kad kaip ir kasmet, parapijiečiai raginami pasilikti po pamaldų, lauke išgerti arbatos, klausytis dainų, vaišintis Kėdainių Povilo Lukšio šaulių kuopos paruošta gardžia kareiviška koše.

„Pasibuvimas po Žolinės pamaldų vyksta jau ne pirmus metus. Stengiamės, kad tai būtų graži bendruomenės šventė. 

Senais laikais per Žolinę po pamaldų žmonės neskubėdavo skirstytis, pabūdavo drauge, pasitiesdavo kilimėlius, būdavo gegužinės. Anksčiau suvažiuodavo giminės, susitikdavo po ilgo laiko. Dabar gal taip nėra, bet parapijiečiai, draugai tikrai susirenka ir pabūna.

Tos draugystės, šiltumo ir bendravimo visuomet reikia, o ypatingai šiais metais – juk nežinome, kas laukia ateityje. Gal per Žolinę pabūsime kartu, o paskui neaišku, kada vėl galėsime susirinkti draugėn“, – kalbėjo kunigas.

Šventins žolynus

Tradicija neštis žolynėlius į Šv. Mišias vis dar gyva – kaip sako A. Stanevičius, kraštiečiai augalus per Žolinę nešasi išties gausiai. 

„Išties nemažai žmonių atsineša žolynėlius pašventinimui. Pašventinamas naujas derlius, padėkojama Viešpačiui, kad turėsime ką per žiemą valgyti, turėsime kuo stiprintis. 

Vėliau žolynėliai parsinešami namo kaip Dievo palaimos ženklas, pamerkiami šalia šventų paveikslėlių ar dedami į maldynus. Žemaitijoje yra tradicija Žolinės metu pašventintus žolynus mirusiajam per laidotuves įdėti.

Lietuva yra kaimiška šalis, per Žolinę neretai žmonės iš miestų važiuoja į tėvų namus, į savas parapijas. Ten ir žolynus į Šv. Mišias atsineša“, – sakė klebonas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video