Net ir geroms iniciatyvoms kaišiojami pagaliai į ratus

 Net ir geroms iniciatyvoms kaišiojami pagaliai į ratus

Net ir socialiniai projektai, kuriais nesiekiama jokio pelno, gali būti sumaišyti su purvais. Tuo įsitikino Kėdainių visuomenininkė ir žinoma verslininkė Jelena Maksimenko–Stanevčienė. O viskas prasidėjo tada, kai J. Maksimenko–Stanevičienė Vietos veiklos grupei (VVG) pateikė stovyklos „Kėdainių jaunimo kelionė meno, muzikos, ekonomikos ritmu į savęs pažinimą ir stipresnės bendruomenės kūrimą“ projektą, kuris iš pradžių buvo įvertintas vos 46 balais iš 100 galimų. Tačiau po pakartotinio vertinimo jis gavo jau 77 komisijos balus, tačiau šie taip ir nebuvo pripažinti galiojančiais. Finansavimas stovyklai nebuvo skirtas. Projekto autorė įsitikinusi, jog taip jai buvo siekiama pakenkti galimai dėl politinių sumetimų.

Ketino kviesti patyrusius dėstytojus

Pasak J. Maksimenko–Stanevičienės, stovykloje iš keturiasdešimties stovyklaujančių vaikų, dešimt jų turėjo būti iš vaikų namų. Kiekvieną dieną stovyklautojams planuotos vis naujos ir labai aktualios temos – ekologija, muzika, finansinis raštingumas, kūrybos performansas.

Taip pat, kaip teigė projekto autorė, į stovyklą norėta pakviesti vaikus iš visų Kėdainių seniūnaitijų, kad jie susipažintų, bendrautų ir taip kurtų tvaresnę bendruomenę.

J. Maksimenko–Stanevičienė: „Man atrodo, vertinant projektus buvo išankstinis nusistatymas.“ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.„Dažniausiai būna, kad muzikos mokyklos vaikai stovyklauja sau, vaikų namų – sau, iš kaimų vėl – sau.

Aišku, jie mokykloje susitinka, bet, žinot, vis tiek ne tas. Todėl norėjome padaryti labai gražią, neperkrautą – nuo 10 iki 14 valandos trunkančią – stovyklą.

Ketinome kviesti patyrusius dėstytojus iš Kauno kolegijos, taip pat menininkus ir muzikantus, ekonomistus, kurie pratę dirbti su jaunimu, moka jį sudominti ir perteikti naudingą informaciją ir įtraukti vaikus į meno kūrimą“, – apie savo ketinimus „Rinkos aikštei“ pasakojo J. Maksimenko–Stanevičienė.

Anot jos, su miesto bibliotekos direktore jau buvo netgi suderinta, kad senamiestyje esančiame pastate vyktų užsiėmimai.

„Juk visi nuolat kalba, kad į Kėdainių senamiestį reikia pritraukti kuo daugiau jaunimo, „įkvėpti“ jam gyvybės, šurmulio. Mes tą ir norėjome pradėti daryti.

Jeigu pažiūrėtume projektą ir tai, kaip jis buvo įvertintas, tai pamatytume, kad vertintojai, kurie mane labai nustebino tokiu savo vertinimu, pavyzdžiui, „nepamatė“, kad stovykloje dalyvaus vaikai iš vaikų namų.

Jie nesuprato, kad bus ekologijos diena, kad jaunimas savanoriaus, kurs performansą, kad bus ekonomikos, šeimos diena, kur profesionalūs lektoriai pasakos apie santykius šeimoje.

Taip pat buvo numatyta įgyvendinant šį projektą bendradarbiauti su Lančiūnavos bendruomenės nariais ir įtraukti juos į stovyklos veiklas.

O aš pati visai buvau išvaryta iš antrojo vertinimo“, – skundėsi stovyklos iniciatorė.

Viskas įvertinta teisingai?

Tuo metu socialiniame tinkle Facebook užvirus diskusijai, Kėdainių daugiabučių asociacijos vadovė Vilma Samaitienė, būdama viena iš projektų vertintojų, rašė: „Kiek žinome, seniūnaičių vertinimas yra rekomendacinio pobūdžio, pilną teisę turėjo pervertinti administracijos direktorius visus projektus. Administracijos direktorius to nepadarė, vadinasi, vertintojai teisingai įvertino.

Pagal įstatymą administracijos direktorius privalėjo skelbti naują konkursą 1 755 eurų sumai. 2020–06–16 pagal darbotvarkę turėjo rinktis seniūnaičiai nustatyti prioritetus ir mažiausią bei didžiausią sumą. Bet tas nebuvo atlikta. Kodėl? Kodėl pervertinta tik viena paraiška? Galiu patvirtinti, kad 2020–06–16 vykusioje sueigoje balai seniūnaičiams buvo diktuojami, o Jūs taip pat nenusišalinote ir komentavote, replikavote taip darydama spaudimą vertintojams. Tai gali paliudyti dalyvavę šioje sueigoje nariai“, – viešai rašė V. Samaitienė, adresuodama konkrečius kaltinimus J. Maksimenko–Stanevičienei.

Su tokiais kaltinimais J. Maksimenko–Stanevičienė kategoriškai nesutinka. Ji tikina tik atsakinėjusi į vertintojų užduotus klausimus, o ne dariusi spaudimą.

Savivaldybė į VVG veiklą nesikiša

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, jog V. Samaitienė tokiais savo viešais pareiškimais tik klaidina žmones – jis pats kaip savivaldybės administracijos direktorius negalėjo turėti jokios lemiamos įtakos projektui. Todėl V. Samaitienės pareiškimas, kad „pilną teisę turėjo pervertinti administracijos direktorius visus projektus“, yra neatitinkantis tikrovės ir melagingas.

„Jelena Maksimenko–Stanevičienė savivaldybei parašė skundą, kad, jos nuomone, projektas buvo neteisingai įvertintas.
Mes tą raštą persiuntėme VVG su siūlymu peržiūrėti, ar tikrai jis įvertintas neteisingai, nes į VVG veiklą mes (savivaldybė), nesikišame“, – teigė A. Kacevičius.

Paklaustas, ar J. Maksimenko–Stanevičienė turėjo teisę prašyti pervertinti projektą, jis dar kartą pabrėžė, kad savivaldybė VVG jokios įtakos neturi.

Vilma Samaitienė Jeleną  Maksimenko–Stanevičienę  kaltino spaudimu, nors pati susirinkime, kur buvo persvarstomas projektas, nedalyvavo. Aldo Surkevičiaus nuotr.Buvo daromas spaudimas?

J. Maksimenko–Stanevičienės paklausus, kodėl projektą vertinant du kartus buvo gautas vos ne dvigubas skirtumas (nuo 46 iki 77 balų), ji teigė, jog pirmuoju vertinimu, jos manymu, viskas buvo atlikta atmestinai arba turint kažkokius motyvus pakenkti.

„Man atrodo, buvo išankstinis nusistatymas.

Jau netgi pirmajame vertinime V. Samaitienė reiškė nepasitenkinimą. Aš buvau tiesiog šokiruota jos elgesiu.

Visų pirma mes, visi vertinimo komisijos nariai, pasirašėme dokumentus dėl konfidencialumo. Ir visi prisiėmėme įsipareigojimą neviešinti informacijos apie projektus iki sutarčių sudarymo. O paskui Facebooke perskaitau jos „pilietišką žygdarbį“, kad ji, pilietiška moteris, nedavė išleisti mokesčių mokėtojų pinigų – 1 755 eurų niekam tikusiam projektui“, – piktinosi J. Maksimenko– Stanevičienė.

Tą patį klausimą uždavus ir V. Samaitienei, ji redakcijai raštu atsiųstame atsakyme teigė:

„Iš esmės šis projektas negalėjo būti pervertintas, nes išplėstinės seniūnaičių sueigos, vykusios 2020–06–03, niekas vertinimo balų nepanaikino ir jokių procedūrinių pažeidimų nenustatė.

Remiantis 2020–06–03 išplėstinės seniūnaičių sueigos protokolu, Kėdainių rajono savivaldybė viešai paskelbė konkurso nugalėtojus www.kedainiai.lt tinklalapyje.

Išplėstinė seniūnaičių sueiga buvo kviečiama 2020–06–16. Darbotvarkėje numatytas vienas klausimas „naujo konkurso paskelbimas 1 755 eurų likučiui.“

Aš šioje sueigoje negalėjau dalyvauti, bet kitų sueigos narių teigimu, buvo daromas spaudimas pervertinti tik vieną paraišką, o ne skelbti naują konkursą.

Jelena Maksimenko–Stanevičienė pasilikusi sueigoje replikavo ir formavo vertintojų nuomonę“, – „Rinkos aikštei“ atsiųstuose atsakymuose rašė asociacijos vadovė.

J. Maksimenko-Stanevičienė tikina nesuprantanti tokių V. Samaitienės kaltinimų, juolab, kad pati V. Samaitienė net nedalyvavo projekto pervertinime, kur ir buvo skirti 77 balai minėtam projektui, išsiaiškinus ar jis atitinka keliamus reikalavimus atskirai pagal kiekvieną paskelbto projektų konkurso punktą.

Jokių konfliktų anksčiau nebuvo

V. Samaitienė nesutinka ir su kitu J. Maksimenko–Stanevičienės išsakytu kaltinimu esą ji nesilaikė pasirašytos konfidencialumo sutarties.

„Aš jokios konfidencialumo sutarties nepasirašiau su Jelena Maksimenko–Stanevičiene“, – lakoniškai atsakė pašnekovė, nė neprisimindama, kad vertintojai yra įsipareigoję neskelbti informacijos apie projektus iki sutarčių sudarymo.

J. Maksimenko–Stanevičienės pasiteiravus, dėl ko, jos manymu, buvo siekta jai pakenkti, galbūt iki tol yra buvę kokių nors konfliktinių situacijų, ji kategoriškai tai neigė.

[quote author=“J. Maksimenko–Stanevičienė“]Pasakysiu tiesiai šviesiai: tokius dalykus ir projektus, mano nuomone, turi vertinti specialistai, o ne žemio lygio, „pletkų“ skleidimu užsiimančios bobos.[/quote]

„Nejuokaukite, aš jokių konfliktų neturėjau.

V. Samaitienę apskritai aš mačiau gal pirmą kartą. Na gal esame kažkada kur nors susitikusios, bet tikrai nepamenu aš jos. Todėl tikrai nežinau, kodėl ji siekė man pakenkti – gal tiesiog norėjo sunaikinti gerą projektą?..

O gal turėjo kažkokių politinių sumetimų, nes mes per finansinio raštingumo pamoką arba kitaip – Banko dieną – planavome rengti debatus, į kuriuos norėjome pasikviesti policijos atstovų, tarybos narių, merą ar vicemerą. Juk jaunimas turi žinoti, kas vyksta mieste, kaip viskas planuojama, organizuojama. Tik taip pavyks išlaikyti jaunus žmones mieste, kad jie iš jo neišvažiuotų ir liktų čia gyventi.

Galbūt tai buvo pykčio priežastis, kad neva mes organizuojame kažkokius politinius debatus? Bet tai kokia čia politika?“ – stebėdamasi retoriškai klausė projekto iniciatorė.

Kad anksčiau viena kitos nepažinojo, patvirtino ir V. Samaitienė. Be to, ji sakė, jog tarp judviejų su J. Maksimenko–Stanevičiene jokio konflikto nėra ir nebuvo.

Nesitikėjo tokio elgesio

Kad J. Maksimenko–Stanevičienės projektas būtų gavęs finansavimą stovyklai organizuoti, reikėjo pasiekti 50 balų ribą. Kaip žinia, vertinant jį pirmą kartą buvo surinkti tik 46 balai, o antras vertinimas neįskaitytas, todėl graži iniciatyva šiais metais įgyvendinta nebus.

„Galiausiai mes negavome jokio finansavimo ir stovykla nebus organizuojama.

Norėjau baigti visus ginčus, nebenorėjau daugiau veltis. Be viso to, dar sulaukiau ir grasinimų.

Aš net netikėjau, kad žmonės, kurie gyvenime viską turi, važinėja naujausiais automobiliais, gyvena gražiausiuose namuose, keliskart per metus važiuoja atostogauti į užsienio šalis, iš pavydo gali taip elgtis, – apmaudo neslėpė J. Maksimenko–Stanevičienė. – Aš galiu ir ateityje padaryti tokį projektą, bet kai stengiamasi ir ieškoma, kaip tave sukirsti ir visaip kišti pagalius į ratus, kai tave už nieką koneveikia ir dar grasina, tada nebesinori nieko ir organizuoti.“

Džiaugiasi vykstančia kita stovykla

Kol vyksta vieši apsižodžiavimai dėl vieno projekto, J. Maksimenko–Stanevičienė džiaugiasi kitu.

„Šiuo metu turiu kitą stovyklą, apie kurią svajojau nuo 2017 metų.

Tai yra labai didelis projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, kurį sudaro trys stovyklos. Projektas tęsis dvejus metus.
Stovykla yra skirta senjorams ir vaikams, esantiems iš daugiavaikių šeimų, neįgaliems. Kol kas viskas puikiai vyksta, labai ja džiaugiuosi“, – kalbėjo žinoma Kėdainių verslininkė ir visuomenininkė.

[quote author=“Aut. past.“]Jelena  Maksimenko–Stanevičienė teigia nesuprantanti, kaip jauna moteris, pati būdama mama, gali taip žlugdyti būtent vaikams ir jaunimui skirtus projektus.[/quote] 

Pasak jos, liepos 13 dieną startavo pirma projekto stovykla, kurioje dalyvauja 27 dalyviai: 10 senjorų ir 17 vaikų.

„Stovykloje aktorės Veronika ir Karolina, muzikos mokytojai su dalyviais repetuoja, kuria kostiumus spektakliui „Žemė – Mūsų Planeta“, kuris bus parodytas per šventinį stovyklos uždarymą.

Taip pat vyksta užsiėmimai su psichologais, muzikos pamokėlės, koncertai, meno darbų pristatymas, filmo kūrimas, peržiūros, diskusijos, floristinių darbų pristatymas.

Šokio specialistai padeda kurti šokius. Stovykloje vyksta tikrai daug įdomių veiklų“, – pasakojo stovyklos iniciatorė.

Stengiasi sužlugdyti veikiančią stovyklą?

Tačiau minėta stovykla džiaugiasi ne visi.

Pavykus sugriauti vieną projektą, panašu, kad jau bandoma naikinti ir juodinti jau sėkmingai vykstantį.

V. Samaitienė tiek savo Facebook paskyroje, tiek ir grupėje „Kėdainių bėdos“ patalpino tokią informaciją apie neva slaptą stovyklą: „DIENOS VAIKŲ STOVYKLA KĖDAINIUOSE! Ar žinote kėdainiečiai, kad veiks vaikų dienos stovykla Kėdainiuose. Projektą įgyvendina asociacija „Senojo kelio dvaras“ vadovė Jelena Maksimenko–Stanevičienė, projekto vertė 43 947 Eur, dalį lėšų (7,5%) skirs Kėdainių rajono savivaldybė. Šis projektas jau startuoja nuo liepos 13 d. visą informaciją teikia projekto vadovė Jelena Maksimenko–Stanevičienė tel. *-*** *****, registruokite savo vaikučius į dienos stovyklą. Savanoriaus net pats Kėdainių vicemeras Paulius Aukštikalnis su žmona Giedre. Prašau, dalinkitės šia informacija“, – rašė V. Samaitienė.

[quote author=“Aut. past.“]O politikė K. Štelmokaitė, matyt, vis tik vadovaujasi principu: „Viena boba sakė“: „Nesu girdėjusi apie J. Maksimenko–Stanevičienės pedagoginę patirtį ir apie jos rengiamus projektus nebūčiau žinojusi, jeigu ne mane pasiekę kitų asmenų atsiliepimai.“[/quote]

J. Maksimenko–Stanevičienė sakė, jog apie stovyklą viešoje erdvėje informacijos buvo pateikta pakankamai, o labiausiai ją papiktino tai, jog viešai buvo pasidalinta ir jos asmeniniu telefono numeriu, kuriuo neva jai nepavyksta prisiskambinti.
„O dėl vicemero ir jo žmonos savanorystės, tai jie mums padėjo dar prieš stovyklą dalyvaujant pirmame susitikime su sirais, kurie taip pat įtraukti į stovyklos veiklą. Beje, gražu žiūrėti į vicemero ir jo žmonos kaip šeimos tarpusavio ir su vaikais bendravimą. Būtent apie tokį bendravimą ir yra mūsų stovykla, iš kurios dabar viešai tyčiojamasi“, – kalbėjo stovyklos iniciatorė.

Pinigus mėgstanti skaičiuoti politikė Karolina Štelmokaitė, kalbėdama apie projektą, panašu, vadovavosi tik nuogirdomis. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Įsikišo ir politikė

Tiek neįvykusios stovyklos projektą, tiek ir šiuo metu vykstančią stovyklą socialiniame tinkle Facebook aktyviai komentuoja ir vietos politikė Karolina Štelmokaitė.

J. Maksimenko–Stanevičienė teigia nesuprantanti, kaip jauna moteris, pati būdama mama, gali taip žlugdyti būtent vaikams ir jaunimui skirtus projektus.

„Išėjus iš susirinkimo po projektų vertinimo, kai kuriems susirinkime dalyvavusiems vertintojams pasakiau: „Vertinkite taip, kad paskui nebūtų gėda pažiūrėti į akis vaikams, kurie jau buvo užsirašę į stovyklą.“ Tokių vaikų jau buvo užsirašę 23, o ji neįvyko.

Pasakysiu tiesiai šviesiai: tokius dalykus ir projektus, mano nuomone, turi vertinti specialistai, o ne žemio lygio, „pletkų“ skleidimu užsiimančios bobos“, – pyko J. Maksimenko–Stanevičienė.

Paklausta, kodėl gana aštriai pasisako prieš J. Maksimenko–Stanevičienės projektus, apie kuriuos tėra girdėjusi tik iš nuogirdų ir tiesiogiai jų vertinime ar vykdyme nėra dalyvavusi, K. Štelmokaitė „Rinkos aikštei“ raštu atsiųstuose atsakymuose teigė, jog ją tokiam elgesiui paskatino vienos seniūnaitės skundas dėl, pasak jos, patiriamo politinio spaudimo.

„Apie jos rengiamus projektus sužinojau atsitiktinai, kuomet vienoje iš finansuojamų projektų atrankų dalyvavusi seniūnaitė pranešė, jog patiria politinį spaudimą dėl vienos asociacijos paraiškos.

Vėliau paaiškėjo, kad kalbama apie J. Maksimenko vadovaujamą asociaciją.

Politinis spaudimas skiriant finansavimą yra vienas iš korupcijos elementų, tokių dalykų kaip Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė aš tikrai netoleruoju“, – rašė K. Štelmokaitė.

Be to, politikė suabejojo ir vicemero savanoriška veikla.

„Tikra savanorystė yra labai sveikintinas ir sektinas užsiėmimas, juk dirbama kitų labui nemokamai.

Žinoma, savanoriai gali būti mokomi, kaip kad numatyta šiame daugiatūkstantiniame projekte – tam numatyta skirti net 3 600 eurų, numatant lektoriui už dieną 1 000 eurų, ir mokymams trunkant tris dienas.

Kėdainių vicemeras, kaip suprantu iš J. Maksimenko skelbiamos informacijos Facebook‘e, yra vienas iš tų savanorių.

Tikiuosi, šie mokymai tikrai jam pravers, ir kad vicemeras dienos metu vyksiančioje stovykloje savanoriaus savo asmeninių atostogų, o ne darbo, metu“, – redakcijai atsiųstame atsakyme į klausimus rašo K. Štelmokaitė.

Paulius Aukštikalnis: „Padėjau poniai Jelenai Maksimenko ir kitiems stovyklos nariams bendrauti su šeima iš Sirijos, nes gerai kalbu angliškai.“ Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Vicemero atkirtis

Tačiau K. Štelmokaitės nepagrįstas abejones išsklaidė pats vicemeras, kuris nesupranta tokio pagalių kaišiojimo į ratus geram ir naudingam projektui.

„Šis projektas yra unikalus tuo, kad orientuotas į tikslines grupes – tokias, kaip emigrantai, vaikai su negalia ir senjorai. Apskritai daug visko numatyta. Manau, kad jai (J. Maksimenko, – red.) reikia tik padėti, o ne trukdyti ir menkinti numatomas veiklas iš anksto, net nežinant, kaip viskas vyksta ar vyks.

Pas mus įtarumas, trukdantis laisvam darbui ir idėjoms, mano nuomone, kai kurių politikų, o ir šiaip žmonių galvose, yra pasiekęs kritinį lygį.

Tai akivaizdžiai matosi socialiniuose tinkluose.

Gal todėl tų projektų tiek mažai pateikiama?

Kaip man žinoma iš VVG atstovų, paruošiama vos po vieną kitą projektą konkrečiai priemonei. Žmonės tikisi pagalbos, paaiškinimų, o ne žlugdymų“, – įsitikinęs P. Aukštikalnis.

Paklaustas, kodėl nusprendė savanoriauti šioje stovykloje, jis sakė, kad savanorystę labai vertina, tačiau šiame projekte savanoriu savęs nedrįstų pavadinti.

„Tokius žmones kaip Jelena ir jų veiklas palaikau, todėl mielai sutinku padėti, kai tik galiu ir turiu laisvo laiko po darbo ar išeiginėmis dienomis“, – teigė vicemeras.

Jis taip pat pateikė atsakymą ir K. Štelmokaitės dvejonėms dėl dalyvavimo mokymuose.

[quote author=“P. Aukštikalnis“]Pas mus įtarumas, trukdantis laisvam darbui ir idėjoms, mano nuomone, kai kurių politikų, o ir šiaip žmonių galvose, yra pasiekęs kritinį lygį. Tai akivaizdžiai matosi socialiniuose tinkluose.[/quote]

„Esu susipažinęs su stovykloje vykdomais įvairiausiais mokymais ir užsiėmimais. Suprantu, kad temos turėtų būti įdomios ir naudingos, tačiau man pačiam mokymuose neteko dalyvauti ir neplanavau to daryti nei darbo metu nei po darbo“, – sakė P. Aukštikalnis.

J. Maksimenko–Stanevičienė minėjo, o paskui tą patį patvirtino ir pats vicemeras, kad minėtoje stovykloje jis nemokamai darbavosi vieno savaitgalio metu.

„Padėjau poniai Jelenai Maksimenko ir kitiems stovyklos nariams bendrauti su šeima iš Sirijos, nes gerai kalbu angliškai“, – trumpai atsakė pašnekovas.

Pasiteiravus, ar ketina savanoriauti ir kitose dviejose būsimose stovyklose, P. Aukštikalnis sakė, prireikus, pagelbėsiantis, tačiau konkrečių planų neturi.

Lygina nepalyginamus dalykus

Politikė K. Štelmokaitė taip pat viešai piktinasi, jog minėtai stovyklai skiriama suma, pasak jos, yra neadekvati.

„Sutikite, 40 tūkst. eurų, kad ir projektui iš trijų dalių, yra itin dideli pinigai.

Palyginimui, 32 Kėdainiuose vykstančioms vaikų stovykloms rajono savivaldybė pirminiame etape skyrė 25 tūkstančius eurų – rašė K. Štelmokaitė. – Dauguma Kėdainiuose mokesčių mokėtojų lėšomis finansuojamų stovyklų gavo mažiau nei 1 tūks. eurų paramos. Taigi J. Maksimenko–Stanevičienės organizuojamas projektas iš ES fondų bei Kėdainių r. savivaldybės gavo, palyginus, itin didelį finansavimą – virš 40 tūkst. eurų. Tad labai svarbu, kad kiekvienas šis euras būtų panaudotas tikslingai.“

Tačiau mažų mažiausiai keista, kad K. Štelmokaitė bando palyginti visiškai nelyginamus dalykus – tik savivaldybės lėšomis finansuojamus projektus ir projektą, kuriam pagrindinis finansavimas skiriamas iš ES per VVG, o savivaldybė prie jo prisideda tik savo dalimi.

Galima manyti, kad taip lygindama visiškai skirtingos kategorijos projektus, politikė sąmoningai, o gal ir iš nežinojimo, teikia klaidinančią informaciją. Be to, ji abejoja ir dėl nuomai skirtų pinigų.

„Beje, stovykla vyksta J. Maksimenko–Stanevičienės privačiame name, o projekte, mano žiniomis, numatyta, jog stovyklų patalpų nuomininkams mokėti iki 1 200 eurų už stovyklą. Labai tikiuosi, kad J. Maksimenko–Stanevičienė už savo gyvenamąsias patalpas nuomos neskaičiuos ir kad iš jos pusės tai bus labdara, antraip, tai būtų interesų konfliktas bei pažeistos ES lėšų įsisavinimo taisyklės“, – rašė K. Štelmokaitė.

[quote author=“Aut. past.“]Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, jog V. Samaitienė tokiais savo viešais pareiškimais tik klaidina žmones – jis pats kaip savivaldybės administracijos direktorius negalėjo turėti jokios lemiamos įtakos projektui. Todėl V. Samaitienės pareiškimas, kad „pilną teisę turėjo pervertinti administracijos direktorius visus projektus“, yra neatitinkantis tikrovės ir melagingas.[/quote]

J. Maksimenko–Stanevičienė atkerta, kad apie pinigus už nuomą negali būti nė kalbos – jokių pinigų ji neima ir neketina to daryti, o K. Štelmokaitei prieš viešai skleidžiant tokią informaciją, pirmiausia rekomenduotų ją patikrinti.

„Rinkos aikštės“ duomenimis, siekiant išvengti bet kokių interpretacijų, stovykla yra perkelta į senamiesčio viešąsias erdves.

Trūksta pedagoginės patirties?

Beje, pasak K. Štelmokaitės, stovyklą organizuojantis asmuo turi turėti pedagoginę patirtį, tačiau J. Maksimenko–Stanevičienė atkerta, kad visą darbą tiek su vaikais, tiek ir su senjorais ji patikėjo profesionaliems psichologams, lektoriams, pedagogams bei kitiems specialistams. Būtent jiems, profesionalams, ir yra skiriami pinigai.

O politikė K. Štelmokaitė, matyt, vis tik vadovaujasi principu: „Viena boba sakė“.

„Nesu girdėjusi apie J. Maksimenko–Stanevičienės pedagoginę patirtį ir apie jos rengiamus projektus nebūčiau žinojusi, jeigu ne mane pasiekę kitų asmenų atsiliepimai.“

Pinigai lieka Kėdainiuose

J. Maksimenko–Stanevičienė apie stovyklą pateikė trumpą statistiką.

„Viena stovykla kainuos 10 182 eurus. Ši suma gali labai nežymiai keistis – priklausomai nuo dalyvių skaičiaus.

Pagal projektą per dvejus metus, kurių metu iš viso numatytos trys stovyklos, turi būti 81 dalyvis. Per vieną dieną žmogui priklauso per 30 eurų.

Žmogus už tuos pinigus kas dieną gauna aktorystės, šokių, muzikos pamokas, psichologų užsiėmimus, spektaklio sukūrimą, taip pat kuriamas filmas apie stovyklą. Čia dirba specialistas, kuris su vaikais užsiima visą dieną – nuotraukos, filmavimas, filmo peržiūra, diskusijos.

Iš viso stovykloje dirba 11 specialistų.

Tik dvi aktorės yra atvykstančios iš Vilniaus. Visi kiti specialistai yra vietiniai, t. y. iš Kėdainių. Todėl visi pinigai lieka kėdainiečių kišenėse.

Kalbant apie garsiai skambantį skaičių – 40 tūkstančių eurų – galiu pasakyti, kad į jį be jau visų išvardytų dalykų taip pat įeina ir dviejų metų projekto administravimo išlaidos. Tai reiškia, kad dirba įmonė, kuri rašė tą projektą, o dabar jį administruoja“, – detalizavo J. Maksimenko–Stanevičienė, kuri po tokių intrigų, kurias viešoje erdvėje kelia V. Samaitienė ir K. Štelmokaitė, šiandien kelia tik vieną klausimą – tai vis tik ar reikia Kėdainiams stovyklų, skirtų žmonėms iš tikslinių grupių, kurie galėtų pažinti save per meno pasaulį?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content