Skip to content

Socialinių darbuotojų premijoms – 70 tūkst. eurų

 Socialinių darbuotojų premijoms – 70 tūkst. eurų

Socialiniams darbuotojams, jų padėjėjams ir kitiems socialinių paslaugų srities specialistams, kurie karantino metu užtikrino gyvybiškai svarbias paslaugas senoliams, negalią turintiems žmonėms, įvairias socialines rizikas patiriančioms šeimoms bei globos namuose augantiems vaikams, pasibaigus karantinui bus išmokėtos vienkartinės premijos. Kėdainiuose dirbantiems šios srities specialistams skirta 70 tūkst. eurų. Šie pinigai bus padalinti bemaž 200 žmonių, kurie kasdien rizikuodami savo sveikata teikė socialines paslaugas rajono gyventojams.

Turi įvertinti kiekvieno indėlį

Socialinių darbuotojų premijoms Vyriausybės skirti pinigai jau pervesti rajono savivaldybei. Dabar belieka tik sulaukti karantino pabaigos, kad šiuos pinigus galima būtų paskirstyti socialiniams darbuotojams ir kitiems socialinės srities specialistams.

Kartu su pinigais į savivaldybę atkeliavusiame dviejų ministerijų rašte nurodoma, kad premijos darbuotojams turi būti skirstomos atsižvelgiant į kiekvieno iš jų indėlį ir darbo sudėtingumą bei pavojingumą dirbant pandemijos sąlygomis. 

„Siūlome kartu su socialinių paslaugų įstaigų vadovais įvertinti socialinių paslaugų srityje dirbančių darbuotojų (…), socialinių paslaugų įstaigose dirbančių sveikatos priežiūros specialistų, psichologų ir kitų darbuotojų, kurie šiuo sudėtingu laikotarpiu atlieka ypatingai svarbų darbą, padidėjusį darbo krūvį, atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą, atsakomybės lygį ir skirti jiems vienkartines darbuotojo pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio premijas už ypač svarbių užduočių vykdymą karantino laikotarpiu, – rašoma savivaldybei pateiktame rašte. – Teikiant šias paslaugas, darbuotojai, turėdami tiesioginį kontaktą su socialinių paslaugų gavėjais, patiria padidintą riziką užsikrėsti COVID-19 virusu, jų vykdomų funkcijų atlikimas ekstremalios situacijos metu kelia pavojų sveikatai ar net gyvybei.“

[quote author=”R. Kaupienė”]Nerimo ir streso būta daug – kiekvieną dieną girdint informaciją apie susirgimų ir net mirčių skaičių, šokteli širdis – juk kiekvienas mūsų darbuotojas, eidamas pas žmogų, kuriam reikia jo pagalbos, realiai nežino, su kuo susidurs – viruso nei pamatysi, nei pajusi.[/quote]

Kėlė sumaištį

Žinia apie premijų skyrimą socialiniams darbuotojams neliko be atgarsio ir Kėdainių rajono taryboje. Savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui pranešus, kad premijos socialiniams darbuotojams bus skirstomos ir mokamos pasibaigus karantinui, sumaištį bandė kelti politikos naujokė Karolina Štelmokaitė. 

Socialines paslaugas teikiantys darbuotojai užtikrino net ir tai, kad kasdien būtų dezinfekuojamas Šėtos gatvės 91asis bendrabutis. Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Jaunoji politikė kaipmat puolė aiškinti savivaldybės vadovams, kaip šie turėtų dirbti – esą pinigai pervesti, tai ir skirstykite, nėra ko laukti, nes, pasak jos, nežinia kada baigsis karantinas.

Politikei nelabai rūpėjo ir paaiškinimas, kad nesibaigus karantinui negalima objektyviai įvertinti, kiek ir kokių svarbių darbų dar atliks socialiniai darbuotojai, kurie, beje, dar ir keičiasi – vieni išeina atostogauti, kiti grįžta dirbti, todėl skirstyti premijas nesibaigus karantinui, būtų tiesiog neteisinga. 

Tačiau K. Štelmokaitė vis tiek primygtinai ragino skirstyti pinigus nedelsiant, todėl jai buvo dar kartą paaiškinta, kad ministerijų rašte aiškiai pasakyta: premijuoti darbuotojus reikia suvaldžius koronaviruso pandemiją. 

Premijos – visiems socialines paslaugas teikiantiems darbuotojams

Vienkartinės piniginės premijos bus mokamos visiems pandemijos akivaizdoje dirbusiems ir socialines paslaugas žmonėms teikusiems darbuotojams. 

Premijų gali tikėtis 60 Kėdainių rajone dirbančių socialinių darbuotojų, bemaž 115 socialinių darbuotojų padėjėjų, dar kelios dešimtys slaugytojų ir jų padėjėjų bei kai kurie kiti socialinių paslaugų teikimo sferos darbuotojai. 

Premijas siūloma skirti atsižvelgus į šių darbuotojų darbo krūvio padidėjimą, atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį. Visa tai savivaldybės vadovai turės įvertinti kartu su socialinių paslaugų įstaigų vadovais. 

Dirbantiesiems siūloma skirti vienkartines premijas, atitinkančias darbuotojo pareiginės algos pastoviosios dalies dydį.

Rekomenduoja premijas skirstyti pagal tris lygius

Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija siūlo premijas skirstyti pagal tris lygius.

„Išskyrėme tris rizikos lygius. Pirmas, didžiausia rizika dirbantiems ilgalaikės socialinės globos senyvo amžiaus asmenims įstaigose ir tiems, kas teikė dienos globos paslaugas senyvo amžiaus asmenims namuose.

[quote author=”R. Kaupienė”]Darėme ir tebedarome viską, kad prisidėtume prie pandemijos sustabdymo, kad mūsų globojami žmonės būtų saugūs ir jiems būtų užtikrinamos reikalingiausios paslaugos.[/quote]

Jiems siūlome išmokėti nuo aštuoniasdešimt iki šimto procentų atlyginimo dydžio premiją. 

Antras, socialinės rizikos šeimų priežiūra ir trečias – vaikų socialinės globos įstaigos. Pastarosiose didžiausia rizika ne užsikrėsti, bet išlaikyti vaikus karantine, kas kainavo daug sveikatos socialiniams darbuotojams.

Premijų labiausiai reikia tiems, kas turėjo tiesioginį kontaktą, kas vartė tuos senelius, jiems padėjo, aprengė, maitino. Tai įvertinome kaip sudėtingiausią darbą karantino metu“, – sakė Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Jūratė Tamašauskienė.

Rūta Kaupienė: „Tikrai buvo sunku, bet mūsų žmonės – šimtamečiai ąžuolai. Jie šitiek metų dirba. Visi yra labai žmogiški ir greit besiorientuojantys besikeičiančioje situacijoje.“ Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Su užduotimis susitvarkė nepriekaištingai, bet streso būta daug

Tai, kad socialines paslaugas teikiantys darbuotojai jau netrukus sulauks premijų, ypač džiaugiasi Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė Rūta Kaupienė.

„Visi mūsų žmonės, susidūrę su pandemija, dirbo tiesiog nepriekaištingai. Kiekvienas iš jų neabejotinai yra vertas premijos.

Nerimo ir streso būta daug – kiekvieną dieną girdint informaciją apie susirgimų ir net mirčių skaičių, šokteli širdis – juk kiekvienas mūsų darbuotojas, eidamas pas žmogų, kuriam reikia jo pagalbos, realiai nežino, su kuo susidurs – viruso nei pamatysi, nei pajusi. 

Visi dirbo labai sunkiai, tačiau su savo pareigomis, galima sakyti, susitvarkė tobulai – kiekvienas labai greit orientavosi, labai skrupulingai paisė ir tebepaiso visų saugumo reikalavimų. 

Tikrai buvo sunku, bet mūsų žmonės – šimtamečiai ąžuolai. Jie šitiek metų dirba. Visi yra labai žmogiški ir greit besiorientuojantys besikeičiančioje situacijoje“, – džiaugėsi R. Kaupienė. 

Nė vienas neišsigando ir nepasitraukė

Pasak jos, karantino laikotarpiu daugiausia darbo specialistams buvo pristatant žmonėms maistą bei vaistus, teikiant informaciją telefonu. Daug triūso įdėta ir padedant seniūnijoms bei įmonėms išdalinti daugybę maisto paketų tiems, kam jų labiausiai reikėjo.

Be to, kaukėmis ir guminėmis pirštinėmis „apsiginklavusiems“ specialistams teko dirbti net ir rūpinantis globojamų šeimų higiena.

„Pagelbėjo mums ir savivaldybė, padėjo apsaugos priemonėmis, gavome dezinfekcinio skysčio. Viena mūsų darbuotoja kiekvieną dieną dezinfekavo Šėtos gatvės 91-ojo bendrabučio tualetus ir laiptines ir tai daro dar ir iki šiol.

[quote author=”R. Kaupienė”]Visi mūsų žmonės, susidūrę su pandemija, dirbo tiesiog nepriekaištingai. Kiekvienas iš jų neabejotinai yra vertas premijos.[/quote]

Darėme ir tebedarome viską, kad prisidėtume prie pandemijos sustabdymo, kad mūsų globojami žmonės būtų saugūs ir jiems būtų užtikrinamos reikalingiausios paslaugos.

Nė vienas mūsų darbuotojas neišsigando, nepasitraukė. Laikiniai nedirbti teko tik toms darbuotojoms, kurios augina mažus vaikus. Kiti atostogavo tik tais atvejais, jei pagal iš anksto sudarytą grafiką jiems buvo atėjusi eilė atostogauti.

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kiekvienu mūsų darbuotoju. Iš tiesų jie, kaip ir medikai, dirbo priešakinėse linijose ir yra verti didžiausios pagarbos ir padėkos“, – sakė R. Kaupienė ir džiaugėsi, kad pagaliau jau grįžtama į įprastą gyvenimą – į bendruomenės socialinį centrą jau leidžiama ateiti klientams, jau pradėtos teikti ir dienos socialinės globos paslaugos. 

 

Lietuvoje iš viso yra apie 9,6 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, dirbančių valstybės ir savivaldybių socialinių paslaugų įstaigose.

Socialinių paslaugų srityje dirba socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai, lankomosios priežiūros specialistai, atvejo vadybininkai, asmeniniai asistentai neįgaliesiems, gestų kalbos vertėjai.

Savivaldybėms paskirstyta 2,9 mln. eurų, kuriuos Vyriausybė skyrė savivaldybių pavaldumo socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų premijoms už ypač svarbių užduočių vykdymą ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu.

Vienkartinės premijos taip pat bus išmokėtos valstybės pavaldumo socialinės globos įstaigų, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro ir Pabėgėlių priėmimo centro darbuotojams – šiam tikslui skirta 1,1 mln. eurų. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video