Ne visi patenkinti, kad į rajoną investuos daugiau kaip milijoną?

Vieni savinasi valdžią, kiti menkina kolegų pasiektus rezultatus
Šiais metais papildomai Kėdainių rajonui gavus daugiau kaip milijoną eurų iš Valstybės investicijų programos, vieni rajono politikai puolė menkinti pasiektus rezultatus, o kiti – savintis valdžią. Regis, daugiau kaip milijono investavimas į Kėdainius kaip reikiant „užsvilino“, mat paskutiniame rajono tarybos posėdyje pulta aiškintis, kas ką nuveikė pritraukiant pinigus į Kėdainius ir kieno nuopelnas, kad dar šiais metais prasidės statybos ir renovacija tų objektų, kuriuos tvarkyti buvo žadama jau seniai, bet kuriems iki šiol nebuvo sugebėta gauti pinigų.
Bandė sumenkinti
Aštrios diskusijos užvirė svarstant savivaldybės biudžeto patikslinimo projektą. O jas išprovokavo ne kas kitas kaip majonezo ir padažų įmonei dabar vadovaujantis buvęs meras Saulius Grinkevičius.
Jis aiškino, kad šaunu, jog ateina į rajoną daugiau pinigų, tačiau leido suprasti, kad čia nėra pernelyg kuo džiaugtis, nes kitų rajonų savivaldybės, pasak jo, pinigų gavo dar daugiau.
Taip pat jis priminė, kad visi projektai, į kuriuos dabar yra investuojama, buvo pradėti jau anksčiau ir dabar yra tęsiami. Prisiminė net ir tai, kad jam būnant meru į Kėdainius buvo atvykęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Ir nors jis čia lankėsi Seimo nario Dariaus Kaminsko kvietimu, S. Grinkevičius ir čia nuopelnus bandė prisiimti sau – demonstratyviai baksnodamas rodomuoju pirštu aiškino, kiek jam pačiam pastangų reikėjo įdėti, kad Premjeras nuvyktų į stadioną ir pamatytų realią situaciją.
[quote author=”P. Aukštikalnis”]Na, vieni žada, o kiti padaro. Tai čia ne pirmą kartą tokia situacija. Iš tikrųjų daug tų pažadų buvo, bet Kultūros centro renovacija pajudėjo tik šiais metais. [/quote]
Pripažino, kad investicijos – didelės
S. Grinkevičius nepraleido progos ir bandė pasiteisinti dėl to, kad jam vadovaujant rajonui taip ir nesugebėta pradėti Kultūros centro rekonstrukcijos ir net buvo grąžinti valstybės skirti pinigai, kurių nesugebėta panaudoti.
Galiausiai pasidžiaugęs, kad dabar pinigai vis tik skirti, jis pripažino, kad suplanuotos investicijos išties yra didelės: „Tai linkiu, kad tiktai administracija suvaldytų situaciją, nes išties didelės investicijos laukia ir aš tikiu, kad suvaldysit, ir tie pinigai bus investuoti protingai, teisingai ir laiku.“
Vieni – žada, kiti – daro?
Tokio buvusio rajono vadovo pasisakymo nustebintas vienas iš jauniausių rajono tarybos narių vicemeras Paulius Aukštikalnis taip pat išreiškė savo nuomonę: „Na, vieni žada, o kiti padaro. Tai čia ne pirmą kartą tokia situacija.
Iš tikrųjų daug tų pažadų buvo, bet Kultūros centro renovacija pajudėjo tik šiais metais.
Ir ne tik Kultūros centro, bet ir Šviesiosios gimnazijos priestato statybos, kurioms gavome 400 tūkstančių, ligoninės neurologijos ir priėmimo skyriui – 300 tūkstančių, Šėtos socialiniam ir ugdymo centrui – 250 tūkstančių dar papildomai gauta, miesto stadionui per du sprendimus – apie milijoną.
Tai tikrai labai didelės sumos gautos.
Tai kas ten kaip buvo žadėta, tikrai ne viena valdžia žadėjo, tikrai daug metų buvo apie tai šnekėta, bet gauta tik dėka šiais metais darnaus mūsų darbo tiek su Seimo nariu Dariumi Kaminsku, tiek ir su Vyriausybe.
[quote author=”S. Grinkevičius”]Išties didelės investicijos laukia ir aš tikiu, kad suvaldysit, ir tie pinigai bus investuoti protingai, teisingai ir laiku.[/quote]
Tai mokėti rasti šneką ir kalbą reikia sugebėti. Ir ypač dabar, kai tikrai ne pats patogiausias momentas prašyti iš valstybės pinigų investicijoms į infrastruktūrą, kai dabar yra koronavirusas Lietuvoje ir daug lėšų skirta gydymo įstaigoms.
Mes irgi galėjome pasiteisinti ir kurti tuos pasiteisinimus, bet pinigus gavome šiais metais. Dirba komanda tai ir rezultatas yra.“
Bandė savintis valdžią
Tuo tarpu valstietė ir žalioji Adelė Štelmokienė puolė savintis valdžią.
„Iš tiesų labai džiaugiuosi savo Vyriausybe, kad Kėdainiams skyrė tiek daug pinigų“, – rėžė jau ne pirmus metus politikoje esanti moteris.
Tašką padėjo buvusi merė
Tokia diskusija nusistebėjusi buvusi merė Nijolė Naujokienė padėjo tašką politikų gražbylystėms: „Kiekviena valdžia turi savus akcentus, savus prioritetus ir strateginius dalykus savaip dėlioja. Bet reikia ir mokėti pasidžiaugti mūsų sėkme, kad iš tiesų atėjo didžiulės investicijos po tam tikro sąstingio laikotarpio į Kėdainių rajono savivaldybę.
Manau, kad tai yra pakankamai didelis laimėjimas.
O pinigų niekada nebūna per daug, savivaldybėje jų stinga ir ateityje trūks, ypač esant šioje situacijoje.
Iš tiesų aš manau, kad dirbama darniai, tikiuosi sėkmės investuojant lėšas, kurios atėjo į mūsų savivaldybę dirbant tiek rajono valdžiai, tiek aukščiausiai Lietuvos valdžiai.
[quote author=”N. Naujokienė”]Ir tikrai nenorėčiau sakyti, kad tai – mano ar tavo valdžios nuopelnas. Visos valdžios yra rinktos žmonių. [/quote]
Ir tikrai nenorėčiau sakyti, kad tai – mano ar tavo valdžios nuopelnas. Visos valdžios yra rinktos žmonių.
Neabejoju, kad pasieksime tokių rezultatų, kurie džiugins mūsų rajono žmones.“
N. Naujokienei antrino ir buvęs savivaldybės administracijos direktorius Romualdas Gailiūnas: „Nelabai suprantu, kodėl čia mes ginčijamės. Gal geriau pasidžiaukime, kad pakankamai ženkli suma papildys savivaldybės biudžetą būtent per Valstybės investicijų programą.“