Iškritęs sniegas Kėdainių rajone sumažino stipriai pakilusį gaisringumą

Antradienį iškritęs sniegas vieniems pridarė žalos, mat virto medžiai, lūžo jų šakos, kitiems atnešė naudos. Štai miškininkai džiaugiasi, kad vos prieš keletą dienų Kėdainių rajono miškuose vyravęs labai aukštas – net ketvirtos klasės – miškų gaisringumas per parą krito iki žemiausio lygio – pirmos klasės. Tai reiškia, kad šiuo metu miške kilti gaisrui yra labai maža tikimybė.
Pasikeitė kardinaliai
Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio padalinio, į kurio padalinį įeina ir Kėdainių rajono miškai, duomenimis, gegužės 12-ąją mūsų rajono miškuose vyravo jau pirmos klasės miškų gaisringumas, kai dar prieš keletą dienų jis siekė labai aukštą – ketvirtos klasės miškų gaisringumo lygį.
Miškininkai sako, kad miškų gaisringumo lygį taip greitai ir stipriai sumažino iškritę krituliai – lietus ir sniegas, taip pat nukritusi oro temperatūra.
Sausi orai
Šį pavasarį stipriai išaugusį miškų gaisringumą lėmė lietaus stoka ir nusistovėję karšti orai mūsų rajone. Jie ir kėlė miškų gaisringumo lygį. Gaisrams kilti sąlygos buvo palankios, o tikimybė siekė net 30–60 procentų.
„Pavasarį ilgą laiką nebuvo lietaus, miškuose buvo sausa, tad labai pakilo gaisringumas.
Mūsų rajono miškai nėra labai degūs, tačiau turime tokių vietų, kuriose turime būti labai atsargūs. Viena iš tokių – Babėnų šilas. Kėdainių rajono miškų masyve šį tašką galėtume pavadinti karštuoju“, – pažymėjo miškininkė ir gamtos mylėtoja Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos studentė Karolina Ališauskaitė-Armalienė.
Daug lankytojų
Šiomis dienomis Kėdainių rajono miškai sulaukia daug lankytojų. K. Ališauskaitės-Armalienės teigimu, lankantis miškuose visuomet būtina elgtis atsakingai ir atsargiai, nes kaip rodo statistika, dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę neužgesintą laužą.
„Miške dabar labai greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Todėl esant sausam ir karštam orui, juos kūrenti miške draudžiama.
Beje, vykdami į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdykite visus miškininkų nurodymus“, – pabrėžė miškininkė.