Su šviesolaidiniu internetu atstumo laikytis nereikia
Lietuvoje švelninant karantino apribojimus, prie kai kurių prekybos ir paslaugų vietų jau tįsta eilės, o užėję žmonės turi laikytis saugaus atstumo. Panašiai piko metu spūstys ima formuotis ir internete, tačiau kol vieni priversti tenkintis lėtesniu ryšiu, turintys galingiausią šviesolaidinį internetą vienodai greit naršo visada.
„Karantino metu internetu naudojasi daugybė žmonių. Tačiau jei turimas ryšys netenkina, yra sprendimas – šviesolaidinis internetas. Su juo spartos problemų nekyla ir bet kuriuo paros metu namuose visi įrenginiai veiks stabiliai bei greitai“, – sako „Telia“ inžinierius Saulius Gasperavičius, šviesolaidiniu internetu aprūpinantis Panevėžį ir aplinkinius miestelius.
Šviesos dar niekas neaplenkė
Kas užtikrina šviesolaidinio interneto kokybę? Svarbiausi yra du veiksniai. Šviesolaidis yra pažangiausia interneto technologija pasaulyje, kol kas nieko geresnio nėra išrasta. „Taip yra dėl to, kad šviesolaidžio kabelyje duomenys perduodami stiklo pluošto laidais, naudojant šviesą. O už ją nieko greičiau net kosmose nėra“, – sako S. Gasperavičius.
Antra, kiekvienam klientui yra atvedama atskira šviesolaidžio linija, kuri nėra niekaip skaidoma ar dalinama. Taigi turėdami šviesolaidinį internetą esate nepriklausomi nei nuo kaimynų, nei nuo kitų prie tinklo prisijungusių žmonių.
Tai reiškia, kad šviesolaidinis internetas neužsikemša net vakare, kai visa Lietuva sėdi internete. O ir paties kliento namų tinkle gali veikti keliolika ar net kelios dešimtys įrenginių, priklausomai nuo pasirinkto plano.
Atlaiko ir šimtus įrenginių
Druskininkus aptarnaujantis „Telia“ inžinierius Egidijus Vaickelionis prisimena, kaip šviesolaidinį internetą įvedė į išmanųjį namą. „Kliento namuose vienu metu prie tinklo buvo prisijungę 17 skirtingų įrenginių. Tai ne tik kompiuteriai, telefonai, bet ir vaizdo stebėjimo kameros, išmanieji vartai ir kiti įrenginiai. Ir mūsų internetas visus be jokių problemų juos „vežė“!“ – sako E. Vaickelionis.
Tačiau keliolika įrenginių anaiptol ne riba, o verslo klientai prie šviesolaidinio interneto prijungia net šimtus vartotojų.
E. Vaickelionio teigimu, net per karantiną užsisakyti ir įsivesti šviesolaidinį internetą problemų nekyla: „Šiuo metu turime labai daug darbo, skambučiai netyla. Šviesolaidinis internetas žmonėms yra aktualus kaip niekada. Nepaisant išaugusių apkrovų, šviesolaidinio interneto įvedimas neužtrunka – ryte jį užsisakę, po pietų jau galėsite mėgautis.“
Anot „Telia“ specialisto, šviesolaidinį internetą Lietuvoje gali turėti dauguma žmonių. Jį lengviausia įvesti miestų gyventojams, sudėtingiau – ūkininkams. Tačiau kai jau ūkininkas įsiveda šviesolaidį, kaimynai jam pavydi ne ūkio, bet šviesolaidinio interneto.
Nebaisios nei audros, nei kurmiai
Labiausiai žmones stebina tai, kad įspūdingą spartą užtikrina toks plonas laidas – juk net senieji variniai kabeliai ir elektros laidai storesni. Ar šviesolaidžio kabelis patvarus? „Jei žmonės sudvejoja šviesolaidžio tvirtumu, duodu jiems patiems tą laidą nutraukti. Kažkodėl nepavyksta“, – šypteli E. Vaickelionis.
Šiems kabeliams pavojaus nekelia nei pelės, nei kurmiai, o internetas nesulėtėja net už lango siaučiant audrai. Tik nuo neatsargių statybininkų jie neapsaugoti. Bet ir nutraukus kabelį, jį operatyviai sulituoja „Telia“ inžinieriai.
Jei ir jūs norite paties galingiausio šviesolaidinio interneto, daugiau sužinoti ir jį užsisakyti galite užsukę į „Telia“ interneto svetainę www.telia.lt, paskambinę tel. 1817 arba artimiausiame „Telia“ salone.