Sutuoktinių smurto neapsikentę kaimynai iškvietė policiją

Penktadienį užfiksuotas dar vienas smurto artimoje aplinkoje atvejis. Šis atvejis išsiskiria tuo, kad apie muštynes šeimoje policiją informavo kaimynai. Policijos pareigūnai sako, kad apskritai vienas dažniausiai pasitaikančių nusikaltimų Kėdainiuose – būtent smurtas šeimoje.
Išgirdo šūkavimus
Penktadienį apie 6.30 val. Surviliškio miestelio Pušyno gatvės gyventojai išgirdo didžiulį triukšmą ir iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai išsiaiškino, kad 58-erių metų vyras smurtavo prieš trejais metais jaunesnę sutuoktinę. Vyras sulaikytas, jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,53 promilės.
Dažnas nusikaltimas
Kėdainių rajono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje smurto artimoje aplinkoje atvejų nemažėja. Policijos pareigūnai sako, kad apskritai vienas dažniausiai pasitaikančių nusikaltimų Kėdainiuose – būtent smurtas šeimoje. Pareigūnams dažnai tenka tramdyti įsismarkavusius neblaivius sutuoktinius, sugyventinius, šeimos narius.
[quote author=”Aut. past.”]Baudžiamajame kodekse teigiama, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.[/quote]
Smurtautojams gresia belangė
Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus smurtautojams gresia net belangė. Baudžiamajame kodekse teigiama, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. O jei veiką padarė savo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Ragina netylėti
Lietuvos policija asmenis, patyrusius smurtą, ragina netylėti. Jei patiriate bet kokios rūšies ar formos smurtą, arba pažįstate ką nors, kas tai patiria, nebijokite kreiptis profesionalios pagalbos į psichologą, teisininką, medicinos įstaigą, policiją. Policija – tarnyba, dirbanti visą parą, todėl gali operatyviai reaguoti į pranešimą apie smurtą šeimoje. Smurto šeimoje atvejais policija gali atvykti į įvykio vietą, nutraukti aktyvius smurtinius veiksmus. Policija gali pradėti ikiteisminį tyrimą, apie smurtą pranešti specializuotos pagalbos centrui. Taip pat gali informuoti apie apskrityje veikiančius specializuotos pagalbos centrus, kuriuose galima gauti pagalbą, kitas įstaigas ir organizacijas, teikiančias pagalbą nukentėjusiesiems nuo smurto artimoje aplinkoje.