Ant kojų sukėlė melagingas pranešimas

Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Trečiadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios medicinos pagalbos medikų pajėgos skubėjo į Pelutavos kaimą, mat buvo pranešta, kad dega gyvenamasis namas. Atvykus tarnyboms paaiškėjo, kad jos skubėjo be reikalo – jokios nelaimės čia nėra, o pagalbos niekam nereikia.
Didelės pajėgos
Trečiadienio popietę 16.04 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Pernaravos seniūnijos Pelutavos kaime dega gyvenamasis namas. Tiesa, kalbėdamas su Bendrojo pagalbos centro operatoriumi pranešėjas nepasakė nei savo vardo, nei pavardės, norėjo išlikti anonimu.
Bet kokiu atveju, Bendrasis pagalbos centras siunčia pagalbą ir neprisistačiusiems asmenims. Bendrojo pagalbos centro specialistas skubiai išsiuntė pranešimą priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms ir nedelsiant buvo aliarmuoti Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai, Kėdainių rajono Rugėnų ir Josvainių ugniagesių komandos. Į įvykio vietą buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos bei greitosios medicinos pagalbos medikų ekipažas.
Išžvalgė visą namą
Į nelaimės vietą sugužėjusios gausios tarnybų pajėgos išžvalgė nedidelį kaimelį, buvo apžiūrėti namai iš išorės ir aplink gaisro požymių nebuvo. Pelutavos kaimo gyventojai tik gūžčiojo pečiais ir teigė nežinantys, kas galėjo iškviesti pagalbą. Galiausiai pareigūnai pripažino, kad jokio gaisro minėtu adresu nėra, o iškvietimas melagingas.
[quote author=”Aut. past.”]Specialiąsias tarnybas be reikalo „šokdinusiam“ asmeniui gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.[/quote]
Gresia bauda
Specialiąsias tarnybas be reikalo „šokdinusiam“ asmeniui gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.
Policija primena, jog daugeliu atvejų „pokštininkai“ yra nustatomi, jiems skiriamos baudos ir pateikiami ieškiniai. Dažni atvejai, kai pagalbos numeriu 112 skambina vaikai, moksleiviai, neblaivūs asmenys.
Dažniausiai kviečia policiją
Pasak policijos departamento, dažniausiai melagingai kviečiami policijos pareigūnai, po to seka medikai, ir rečiausiai yra meluojama ugniagesiams. Dėl melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų pranešę asmenys yra nustatomi, jie patraukiami atsakomybėm.