Kėdainiuose – pirmasis miško terapijos žygis mažyliams

 Kėdainiuose – pirmasis miško terapijos žygis mažyliams

Jau šį savaitgalį jaunuosius kraštiečius – šešerių-dvylikos metų vaikus – suburs pirmasis, ir veikiausiai – ne paskutinis toks Kėdainiuose žygis Babėnų miško pažintiniu rekreaciniu taku.

[quote author=“Z. Petrokienė“]Vaikai taip pat yra pripratę daug laiko praleisti žaisdami kompiuteriu ar telefonu, taip visiškai atsiribodami nuo judėjimo, gryno oro ir kartu nuo kūrybiškumo.[/quote] 

Krašto tėveliai kviečiami atsivežti savo vaikus pakvėpuoti tyru, gaiviu miško oru, o pasivaikščiojus miško takeliais, stebint gamtą – pažaisti, sportuoti ir netgi eksperimentuoti.

Nauda ne vien protui, bet ir imunitetui

Puikiai žinome, kad miške būti mums gera – atsipalaiduojame, išvalome mintis, tačiau mokslininkai šį pojūtį jau yra parėmę ir moksliniais argumentais.

Pasirodo, miške – ir kūnui, ir sielai lankytis yra sveika. Pirmiausia miesto šurmulį į miško ramybę pakeitęs žmogus, sulėtinęs savo judėjimo tempą, suaktyvina savo pojūčius – klausą, regą, uoslę.

Patartina uostyti ne vien samanas, bet ir žieves su šakelėmis. Miške gausu sveikų bakterijų, kuriomis kvėpuojant stiprėja imunitetas.

Atsiriboję nuo gryno oro ir kūrybiškumo

Žinoma Kėdainių pedagogė, žygį mišku organizuojančio vaikų darželio „Laimingi vaikai“ direktorė Zita Petrokienė įsitikinusi, kad bent trumpam pabėgti nuo kasdienės rutinos ir pasinerti į meditaciją gamtoje naudinga ne vien suaugusiems, bet ir vaikams.

[quote author=“Aut. past.“]Miške – ir kūnui, ir sielai lankytis yra sveika.[/quote]

„Gyvendami informacinėje visuomenėje neišvengiamai patenkame į didžiulį informacijos srautą, kurį mums tenka ne tik išgirsti ar pamatyti, bet ir suvokti, įsisąmoninti bei atsiminti. Tai sukelia asmeninių ar psichologinių problemų, o stresas ir nuovargis neigiamai atsiliepia santykiams su vaiku. Šiuolaikiniai tėvai, pavargę nuo darbų, dažnai laisvalaikį leidžia namuose, ant sofos prie televizoriaus ar kompiuterio. Vaikai taip pat yra pripratę daug laiko praleisti žaisdami kompiuteriu ar telefonu, taip visiškai atsiribodami nuo judėjimo, gryno oro ir kartu nuo kūrybiškumo. O pasiūlius išeiti į kiemą dažnai išgirstame – „ten nėra ką veikti“, – su „Rinkos aikšte“ nūdienos aktualijomis dalijosi Z. Petrokienė. – Vaikų, mažai laiko praleidžiančių lauke, ne tik prastesnė fizinė sveikata. Jie taip pat yra irzlesni, patiria socialinių sunkumų: turi mažiau draugų, mažiau bendrauja gyvai, todėl nukenčia jų bendravimo įgūdžiai, jie jaučiasi vieniši.“

Nepamiršti saugumo

Žygio, į kurį kviečiami visi 6-12 metų vaikai, pradžia – birželio 21 dieną, 10 valandą. Žygio trukmė – 2 valandos. Norintieji dalyvauti žygyje kviečiame registruotis tel. 865605950 arba laiminguvaikudarzelis@gmail.com.

Šis renginys – viena pirmųjų Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamo projekto „Eime į lauką!“ veiklų, o žygį ves lauko pedagogikos entuziastė ir lauko darželio Panevėžyje įkūrėja Kristina Navaruckytė.

Dalyvavimas žygyje – nemokamas, o jo organizatoriai primena dalyvius su savimi turėti vandens, užkandžių, tinkamą aprangą bei apsaugą nuo erkių.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video