Skip to content

Diena be tabako: cigaretę keitė į obuolį

 Diena be tabako: cigaretę keitė į obuolį

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline diena be tabako, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji skatinami nerūkyti. Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, Visuomenės sveikatos biuro specialistai ragino cigaretę keisti į obuolį. Į akciją įsitraukė ir rajono policijos komisariato pareigūnai bei policijos rėmėjai.

Neša žinią

„Tai yra pasaulinė akcija, skirta vienai iš sveikatos dienų paminėti. Ši diena yra minima jau daugiau kaip dvidešimt metų. Šios akcijos siekis – atkreipti dėmesį į tai, kad tabakas yra grėsmė žmogaus sveikatai. Kiekvienas žmogus yra sąmoningas ir turi apsispręsti, kad nereikėtų žaloti savo sveikatos.

Lietuvoje tabako gaminių priežiūrą, kontrolę, licencijavimą, draudimą rūkyti, amžių reglamentuoja tabako gaminių kontrolės įstatymas. Pagal šį įstatymą yra numatyta, kad draudžiama rūkyti ligoninėse, ligoninių teritorijose, švietimo ir socialinėse įstaigose ir jų teritorijoje, taip pat ten, kur vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Kėdainiuose taip pat draudžiama rūkyti vaikų žaidimų aikštelėse, autobusų laukimo paviljonuose. Gali būti draudžiama rūkyti tam tikrose gatvėse, aikštėse, skveruose – vietose, kur būriuojasi daugiau žmonių. Sprendimą drausti rūkyti šiose zonose priima savivaldybės taryba“, – apie akciją pasakojo rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė Danguolė Avižiuvienė.

[quote author=”Aut. past.”]Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline diena be tabako, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji skatinami nerūkyti.[/quote]

Informuoja apie alternatyvas

Akcijos organizatorių – visuomenės sveikatos specialistų, pareigūnų, policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų – tikslas yra atkreipti dėmesį, kad yra geresnių alternatyvų. Jie aiškina žmonėms, kad rūkymas nėra išeitis, būdas nusiraminti, nes žmogus nusiraminti gali, kad ir išeidamas pasivaikščioti po parką ar kitaip turiningai leisdamas laiką.

„Kam savo noru kenkti sveikatai? Šią žinią mes ir skleidžiame žmonėms“, – sako D. Avižiuvienė.

Įdomūs apsikeitimai

Akcijos metu kraštiečiai buvo kalbinami, jiems buvo pasakoja apie rūkymo žalą bei pasiūlyta cigaretę pakeisti į obuolį.

„Pakalbame su žmonėmis, suteikiame informaciją ir pasiūlome pakeisti cigaretę į obuolį. Mes tikimės, kad bent keletas žmonių išgirs mūsų žinią, susimąstys, pagalvos, o gal ir mes rūkyti. Vienas metęs rūkyti žmogus – jau yra rezultatas.

Mes taip pat aiškiname, kad negalima rūkyti prie jaunų žmonių, vaikų. Jie tampa pasyvūs rūkaliai. Kenčia jų organizmas. Tai yra blogai. Labai blogai. Reikia pagalvoti ir apie save, ir apie aplinką, ir apie žmogų, kuris yra šalia“, – ragino D. Avižiuvienė.

Visuomet dalyvauja

Į akciją visuomet įsitraukia ir rajono policijos komisariato pareigūnai bei policijos rėmėjai ir jaunieji policijos rėmėjai.

„Mūsų tikslas toks pat – kad būtų kuo mažiau rūkančių žmonių, kad rūkantieji nepažeistų įstatymų, kitų žmonių teisių. Mes bei mūsų rėmėjai informuojame žmones, kur negalima rūkyti, kokios gresia baudos. Primename, kad reikia ne tik saugoti sveikatą, bet ir laikytis įstatymų. Prieš šią akciją mes lankėmės mokyklose ir aiškinome apie rūkymo žalą, vedėme prevencines pamokėles “, – sakė komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

[#gallery=1959#]

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video