Skip to content

Dviračių takas suprojektuotas aplaidžiai?

 Dviračių takas suprojektuotas aplaidžiai?

„Rinkos aikštės“ skaitytojai piktinasi blogai suprojektuotu pėsčiųjų ir dviračių taku mieste, J. Basanavičiaus gatvėje, prie „Lytagros“ parduotuvės. Žmonės tikina, kad toks dviračių takas neatitinka net minimalių reikalavimų ir yra tikras aplaidaus darbo pavyzdys. Dar daugiau – dviračių taką jie praminė pasityčiojimo iš žmonių simboliu.

Nepaliko tarpo

„Padaryta blogai. Kaip pasityčiojimas iš žmonių. Nepalikta tarpo nei praeiti, nei pravažiuoti dviračiu tarp tų „vartelių“. Kodėl tokia rimta įmonė kaip AB „Lytagra“ užsakė ir priėmė tokį nevykusį brokuotą darbą? Dėl netinkamai sudėtų tvorelių pėsčiųjų ir dviračių take neįmanoma nei normaliai praeiti, nei pravažiuoti dviračiu“, – dviratininkų vardu teigia Linas Vainius, Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys.

[quote author=”L. Vainius”]Minimalus pėsčiojo erdvės plotis yra 1,00 metras (0,80 metro pėsčiajam reikalingas plotis ir po 0,10 metro iš abiejų pusių – saugaus judėjimo erdvė). Žmonėms su negalia (turintiems fizinę judėjimo negalią, silpnaregiams ir akliesiems) reikalingi didesni pločio gabaritai – 1,20 metro.[/quote]

Pajuokos objektas

Šis dviračių takas tapo pajuokos objektu ne tik tarp kėdainiečių dviratininkų, kalbos apie jį sklinda jau visoje Lietuvoje.

„Prašau Kėdainių savivaldybės administracijos ir AB „Lytagra“ vadovų imtis priemonių, kad šis nevykęs projektas, žalingas Kėdainių gyventojams ir svečiams, būtų ištaisytas. Dabar jis platinamas internete kaip pajuokos vertas aplaidus pavyzdys. Už ką sumokėta rangovui, statybos vadovui ir techniniam prižiūrėtojui? Juk jie blogai atliko savo darbą!“ – piktinasi L. Vainius.

Trūkumai akivaizdūs

Dviračių sporto entuziastas paaiškina, kodėl takas yra laikomas pajuokos objektu ir kodėl jis neatitinka net minimalių reikalavimų.

„Pėsčiųjų susisiekimo tinklo parametrai turi atitikti minimalius pėstiesiems reikalingus gabaritus. Minimalus pėsčiojo erdvės plotis yra 1,00 metras (0,80 metro pėsčiajam reikalingas plotis ir po 0,10 metro iš abiejų pusių – saugaus judėjimo erdvė). Žmonėms su negalia (turintiems fizinę judėjimo negalią, silpnaregiams ir akliesiems) reikalingi didesni pločio gabaritai – 1,20 metro. Akivaizdžiai matome, kad tvora visiškai užstoja taką ir paliktas tik 43 centimetrų plyšelis“, – paaiškino Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys.

Laukia atsakymo

Sunerimę dviratininkai kreipėsi į visas institucijas tikėdamiesi atsakymo ir atitinkamų veiksmų. Kol kas jokių atsakymų nėra gauta. „Rinkos aikštė“ būtinai informuos savo skaitytojus, ar bus imtasi kažkokių priemonių siekiant ištaisyti padarytas akivaizdžias klaidas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video