Etnodirbtuvėse – gausybė vaikų
Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų namo kieme visą savaitę džiaugsmingai šurmuliavo jaunieji kėdainiečiai. Jie kūrybiškai leido laiką čia veikusiose etnodirbtuvėse „Paukštis tautosakoje ir amatuose“.
Paukščiai iš įvairiausių medžiagų
Tradicinių amatų centro vadovė Regina Lukminienė pasakoja, kad įstaigos amatininkai teminėse dirbtuvėse vaikus mokė įvairiausiais būdais kurti paukščius: iš siūlų, medžio, vilnos, popieriaus, šiaudų bei vytelių. Taip pat papasakoti apie paukščius į svečius užsuko etnologė bei girininkas.
„Buvo atvažiavusi etnologė Daiva Šeškauskaitė, kuri vaikus supažindino su tuo, kaip protėviai reagavo į paukštį, kaip jį garbino, ką jis mums reiškė, kaip tas paukštis atsispindi ir kokią reikšmę turi mūsų tautosakoje.
Taip pat buvome pasikvietę girininką Petrą Eigirdą. Jis papasakojo apie paukščių gyvenimo būdą, įvairovę bei pasidalijo kitomis įdomybėmis, – veiklas pristatė R. Lukminienė. – Baigiamąją dirbtuvių dieną vaikai sulaukė dar daugiau svečių. Buvo atvykęs Josvainių muzikinis klubas „Auštaras“, kuris vaikus mokė žaidimų, šokių, ratelių bei dainų apie paukščius.
Bendradarbiaujame ir su Juodkaimių bendruomene. Jie atsivežė savo auginamų vaistinių žolelių, iš kurių žaisdami sukūrėme paukščių arbatą ir jos skanavome.“
Vaikų pilnas kiemas
Etnodirbtuvės sulaukė didelio vaikų susidomėjimo. Įvairiausio amžiaus jaunųjų kėdainiečių Tradicinių amatų centro kieme šurmuliavo gausus būrys. Akivaizdu – suburti vaikus į etnografinius užsiėmimus bėdos nėra.
„Išties nebuvo sunku suburti vaikus. Jie žinią apie etnodirbtuves paskleidė vienas per kitą ir atsivedė draugų. Planavome surinkti 35–40 vaikų. Subūrėme 37.
Labai džiaugiamės, kad vaikams, kiek klausėme, išties patiko užsiėmimai. Jiems buvo smagu kuriant paukštelius išbandyti įvairiausius amatus“, – sakė R. Lukminienė.
Šios dirbtuvės ir vaikų laisvalaikis čia finansuotas iš rajono savivaldybės biudžeto.