Kėdainietiškos gėlių mados – kaip burokėlius suderinti su lauko gerberomis?

 Kėdainietiškos gėlių mados – kaip burokėlius suderinti su lauko gerberomis?

Mylėsiu tave, kol visos gėlės nuvys…

Vienas nežinomas autorius yra pasakęs: ,,Gėlės negali išspręsti visų problemų, tačiau tai puiki pradžia.“ Ta pradžia tikriausiai galėtų būti daug ko: santykių, įkvėpimo, apmąstymų ir dar daug daug ko… Reta moteris atsisakytų bent vieno gėlės žiedelio, į kurį žvilgtelėjusi, kaskart prisimintų jį dovanojusį asmenį. Tačiau, kad ir kokios gražios, kvepiančios, ypatingos jos visos bebūtų, vis tik egzistuoja ir gėlių mada. Ji, anot „Rinkos aikštės“ žurnalistės kalbintų gėlininkių, kaip ir daugelis kitų madų, yra linkusi kas kažkiek laiko sugrįžti ir pasikartoti.

Jaunimo favoritai – bijūnai

Kaip mūsų skaitytojams pasakojo gėlių salono „Gėlių fėja“ savininkė ir vadovė Regina Jančauskienė, pastaruoju metu žmonės vis rečiau renkasi rožes ir mieliau grožisi tokiais paprastais, bet neprastais žiedais kaip bijūnai.

„Vyrai ateina rožių, jos – klasika, bet moterys nori gauti kažką paprastesnio, – apie klientų norus pasakoja R. Jančauskienė. – Tai galėtų būti ar eustoma, ar kažkoks smulkus Regina Jančauskienė: „Gvazdiką, ypač sendintų pastelinių spalvų, dažniausiai renkasi jaunimas.“ A. Barzdžiaus nuotr. azdikiukas, bet tik ne rožės. Be to, dabar yra labai didelė stambių gvazdikų ir jų visokių atspalvių įvairovė.“

Įprasta manyti, jog gvazdikus dovanojame dažniau vyriškajai giminei. Tačiau parduotuvės savininkė tikina, jog šiais laikais – nieko panašaus.

„Gvazdiką, ypač sendintų pastelinių spalvų, dažniausiai renkasi jaunimas, ypatingai iki dvidešimties metų, o ne vyresnio amžiaus žmonės, – pasakojo pašnekovė. – Pavyzdžiui, vyresniam žmogui tu neįsiūlysi to sendinto gvazdiko. Jiems turi būti raudonas, klasikinis gvazdikas. Labai keičiasi žmonių skoniai, norai.“

Apie gvazdikus išsakytai R. Jančauskienės minčiai pritaria ir kita mūsų kalbinta pašnekovė, gėlių salono „Gėlių pasaulis“ Kėdainių skyriaus vadovė Rita Balčiūnienė. „Vyresni turi savų įsitikinimų. Pavyzdžiui, daug kas anksčiau augino gvazdikus, tai ir dabar juos renkasi, o rožių nori, nes šios gėlės jiems asocijuojasi su prabanga, – kalbėjo moteris. – Bijūnai jiems nepatinka, nes turi savo gėlių darželiuose.“

Jai antrina ir pirmoji pašnekovė.

„Šias gėles labiau vertina jaunimas, atvažiuojantis iš didmiesčių. Kėdainiai – mažesnis  miestas, tad čia daug kas savo gėlynuose augina bijūnus ir, tarkim, vyresni žmonės jų nenori“, – teigė R. Jančauskienė.

Pasak „Gėlių fėjos“ vadovės, jaunimas renkasi ne tik ne tik paprastus bijūnus, bet ir bijūnines rožes.

„Žinoma, pastarųjų kaina nėra žema, bet žmonės vis tiek jų ieško, nori kažkokių įdomesnių gėlių, – sakė parduotuvės savininkė. – Pastaruoju metu ypatingai vaikinai dovanoja bijūnus savo merginoms.“

R. Balčiūnienė teigė, jog, be populiariausių bijūnų, žmonės renkasi ir kitas „senovines“ gėles.

„Labai daug visokių norų: rožės, eustomos, frezijos, hortenzijos, lelijos, kardeliai. Žmonėms netgi labai patinka šiurpės, – kalbėjo gėlių žinovė. – Toks vaizdas, kad grįžta viskas, kas buvo anksčiau. Tarkim, mano mama tuokėsi prieš 45 metus ir jos nuotakos puokštė buvo iš strelicijų. Dabar klientai vėl pageidauja šių gėlių.“

Meilės dieną vis dar karaliauja rožės

Visai kas kita yra meilės diena. Abi pašnekovės vienbalsiai sutarė, kad čia vis dar vietos neužleidžia tradicinės raudonos ar rožinės rožės.

„Per Valentino dieną vyrai ieško rožių, kitų raudonos spalvos gėlių, – pastebėjo R. Jančauskienė. – Kasmet pastebiu, kad per šią meilės šventę vyrai ne tik savo antrą pusę, bet ir kitus šeimos narius nors ir simboliškai pasveikina.“

Tuo metu, anot pašnekovės, Tarptautinę moters dieną vis dar madingiausia tulpė, bet klientai ne mažiau perka ir eustomas ar gvazdikus.

Pasak gėlininkės, išskirtinė diena metuose yra Motinos diena, kai žmonės išlaidauja, negaili pačių gražiausių ir brangiausių gėlių. Tačiau ji taip pat apgailestauja, kad tiek tėvai, tiek ir kiti vyrai nepelnytai lieka nuošalyje.

„Lietuvoje bandoma įvesti Vyrų dieną, bet nepasakyčiau, kad ji lengvai prigyja. Manau, vyrai yra truputį skriaudžiami, – kalbėjo R. Jančauskienė. – Kodėl vyrui nepadovanojus nors vieno žiedo? Tėvo diena… Žinoma, yra tų gerų vaikų, kurie ir gyviems tėvams gėlių dovanoja, bet paprastai į kapus labai daug neša. O gyviems nežinau, gal ne gėlę, gal kažką kita dovanoja.“

Tiek R. Balčiūnienė, tiek ir R. Jančauskienė teigė, kad ant kapų ar į laidotuves nešamos gėlės vis dar išlieka tos pačios ir čia mados negalioja.

„Niekas nesikeičia, nebent žaluma kažkokia, bet labai labai minimaliai, – sakė R. Balčiūnienė. – Kažkokių ypatingų norų nesulaukiam. Tradiciškai – chrizantemos, ledinukai, rožės, lelijos. Nebent hortenzijų kartais perka iš tų netradicinių, neįprastų gėlių.“

Rita Balčiūnienė: „Toks vaizdas, kad grįžta viskas, kas buvo anksčiau. Tarkim, mano mama tuokėsi prieš 45 metus ir jos nuotakos puokštė buvo iš strelicijų. Dabar klientai vėl pageidauja šių gėlių.“Jaunosios puokštė – iš dirbtinių gėlių

Jaunosios puokštė – neatskiriama vestuvių dalis. Pašnekovės pasakojo, kad jaunosios šiais laikais ne tik išradingos, bet ir praktiškos.

R. Jančauskienė pastebėjo, kad puokštelės būna nedidelės, kompaktiškos, trumpos, ne taip kaip anksčiau – nukarusios, ilgos.

„Jaunosios taip pat pageidauja paprastesnių, mišrių puokščių. Nebūtinai baltos ar kreminės, gali būti ir spalvotos – labai priklauso nuo nuotakos“, – sakė pašnekovė.

R. Balčiūnienė pasakojo, kad turėjo ne vieną neįprastą užsakymą nuotakos puokštei.

„Kai kurios jaunosios netgi nori dirbtinų gėlių puokščių. Jaunimas dabar galvoja apie praktiškumą. Tarkim, yra nuotakų puokščių metimai, tada gėlės neišsisklaido, neapsilamdo, išlieka labai gražios, – merginų pasirinkimą paaiškino gėlininkė. – Pavyzdžiui, yra ir tokių nuotakų, kurios nori tik žalumos ir jokio gėlės žiedo.“

R. Balčiūnienė įsitikinusi, jog tai yra mada, kuria jaunimas seka. Anot jos, kažkokia viena žvaigždė išėjo su žaluma, tai dabar ir eina srautas. Tačiau, tai ne vienintelės mados „pasekmės“. Pavyzdžiui, vaikinai merginoms amžiną meilę prisiekia taip pat pasitelkdami gudrybių.

„Labai daug jaunimo seka įvairiausias naujoves ir susigalvoja visokių įdomybių. Tarkim, perka šimtą rožių ir viena gėlytė tarp jų būna dirbtinė ir savo merginom sako: „Mylėsiu tave tol, kol visos gėlės nuvys.“ O viena gėlė taip ir nenuvysta“, – romantiškais darbo užkulisiais dalijosi gėlininkė.

Negaili pinigų kasdienei namų puošybai

„Turime daug tokių klientų, kurie nori ar darbe, ar namuose tiesiog pasipuošti, kad būtų gyvų gėlių. Tie, kas negali sau leisti išlaidauti, pasimerkia nors po vieną žiedelį, – apie klientų norus pasakojo R. Jančauskienė. – Dažnai tai būna iš užsienio atvažiavę lietuviai. Jie turbūt ten pripratę puoštis gėlėmis.“

R. Balčiūnienė taip pat patvirtina kitos pašnekovės žodžius ir sutinka, kad žmonės tikrai gausiai puošia namus gėlėmis.

„Kėdainiuose žmonės tikrai labai daug perka gėlių ir perka dideliais kiekiais. Ypač savaitgaliais, kai paprastai būna šventinės dienos, – sakė moteris. – Labai daug kas perka tokį kiekį, kiek yra metų. Pavyzdžiui, 50 metų, tai ir penkiasdešimt rožių. Kalbant apie stalo papuošimą, namų dekorą, renkasi tiek vazonines, tiek skintas gėles.“

Nors gėlių perkama daug, tačiau abi pašnekovės teigė, kad sunku pasakyti, kas jas renkasi dažniau – vyrai ar moterys.

„Tiek vyrai, tiek moterys perka apylygiai. Gražių progų tikrai yra labai daug, taip, kad visiems yra kur pasireikšti ir gėlėms pinigų negaili“, – apibendrino R. Jančauskienė.

Ji taip pat pridūrė, kad su vyrais dirbti visada paprasčiau nei su moterimis – jie ateina, žino, ko nori, žino sumą, už kurią reikia gėlių, jiems viskas gražu, o moterys labai ilgai renkasi, žiūrinėja.

Vietoje gėlių – pomidorų puokštė

[#gallery=1454#]

Madų vėjai pučia ne tik tarp skintų gėlių. Jie „praūžia“ ir tarp vazoninių gėlių ar želdynų. Josvainiuose įsikūrusio gėlių ūkio „Josvainių gėlės“ viena iš šeimininkių Lina Marmaitė taip pat patvirtino prieš tai kalbėjusių pašnekovių pastebėjimus, kad šiuo metu populiariausios yra paprastos „močiučių“ darželių gėlės ar lauko gėles primenantys žiedai.

„Kosmėjos, verbena bonariensis, lantana, heliotropas, – populiariausias šiuo metu gėles vardijo žinovė. – Taip pat savo klientams į gėlynus siūlome burokus, pomidorus. O į vazonus pasodinti dekoratyviniai pomidoriukai ar mėta, bazilikas, kiti prieskoniniai augalai puikiai tinka vietoje gėlių puokštės.“

Anot pašnekovės, viskas priklauso nuo pateikimo, ar klientui patiks vazonuose, gėlyne auginamos daržovės, pasodintos kartu su gėlėmis.

„Tarkim, šiuo metu viename vazone turiu susodinusi burokėlius, mangoldus kartu su lauko gerberomis ir „žiauriai“ gerai atrodo, – apie naujoves pasakojo L. Marmaitė. – Arba, pavyzdžiui, auga burokas, kosmėja, ipomėja ir smilga.“

Paklausta, ar neteko sulaukti kreivų žvilgsnių dėl daržovių ir gėlių derinimo, gėlininkė tikino, kad ne. Žmonės naujoves mielai priima ir jomis domisi.

„Jeigu pasiūlai vazoną su mėtomis, čiobreliais, bazilikais ir kokia nors viena gėle, tai klientai labai noriai renkasi, – sakė L. Marmaitė. – Tarkim, neseniai teko komponuoti svyrantį pomidorą su levandomis. Tai, kaip aš sakau, čia yra triguba nauda: ir maistas, ir grožis, ir kvapas.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content