Skip to content

Naikins Sosnovskio barščius

 Naikins Sosnovskio barščius

Šią savaitę Kėdainiuose bus pradėti naikinti Sosnovskio barščiai, kurie dėl greito plitimo ir pavojingumo čionykščiams augalams priskiriami invazinei rūšiai. Šiemet mūsų mieste šiuos net ir žmogui pavojingus augalus naikins bendrovė „Skongalis“. Miesto seniūnijoje šie augalai paplitę apie 27 hektarų plote.

Stengiasi anksčiau

„Sutartis su „Skongaliu“ jau pasirašyta, tad netrukus prasidės ir realūs darbai. Stengiamės, kad darbai būtų pradėti kuo anksčiau, kol šis pavojingas augalas dar nežydi. Mūsų miesto teritorijoje augalas paplitęs gana stipriai, iš viso jie aptinkami net 27 hektarų plote“, – sakė Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis.

Seniūnas taip pat pažymėjo, kad su šiuo augalu mūsų mieste jau bandoma kovoti daugiau nei dešimtmetį, tačiau, deja, ne visai sėkmingai.

Daug problemų

Specialistų teigimu, Sosnovskio barščių išnaikinimas toks sudėtingas dėl to, kad trūksta bendro visuomenės supratimo, jog visi turi dėti pastangas jį kontroliuoti. Taip pat nemažai problemų kyla, kai nerandami žemės sklypų naudotojai, trūksta lėšų naikinimui ir tyrimams, kvalifikuotų naikinimo specialistų.

Dalį problemų sudaro tai, jog minėtas augalas atželia iš šaknų net pjaunamas kelis kartus. Tuo tarpu jo dauginimasis sėklomis yra itin intensyvus – žiedynuose kiekvienas augalas kasmet subrandina dešimtis tūkstančius sėklų, jas išbarsto maždaug 4 metrų spinduliu, ir net beveik 95 procentų sėklų gyvybingos ir daigios išlieka ketverius metus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video