Kėdainiai tampa karate „sostine“: sekmadienį zujo šimtai sportininkų (GALERIJA)

 Kėdainiai tampa karate „sostine“: sekmadienį zujo šimtai sportininkų (GALERIJA)

Kėdainių arenoje ir Vilainių sporto komplekse meistriškumą šiandien demonstravo kone keturi šimtai sportininkų iš visos Lietuvos. Vilniečiai, kauniečiai, klaipėdiečiai, tauragiškiai, šiauliečiai, marijampoliečiai, jurbarkiečiai ir būrys kėdainiečių čia laikė 1–4 kyu egzaminus.

[quote author=“V. Poškaitis“]Kyokushin karate nėra vien tik sportas. Šioje sporto šakoje ne viskas remiasi į varžybas ir jų rezultatus. Tai yra gyvenimo būdas. Savotiškas gyvenimo kelias su savita filosofija.[/quote]

Kyokushin karate sportininkams teko nemenkas iššūkis – egzaminai aukštesniems diržams gauti užtruko nuo pusketvirtos iki puspenktos valandos.

Jauniausia egzaminų dalyvė – dešimtmetė, o vyriausiajam sportininkui – šešiasdešimt metų.

Svarbi ir mylima stotelė

„Kyokushin karate diržų egzaminai vyksta du kartus metuose. Vasarą – stovyklos Palangoje metu, žiemą, tradiciškai, jau bene šešerius metus iš eilės – Kėdainiuose. Ir tai – ne vienintelis svarbus Lietuvos kyokushin karate federacijos renginys mūsų mieste. Kasmet, rudenį, Kėdainių arena priima aštuonis šimtus sportininkų iš visos Lietuvos, mat lapkritį čia vyksta Lietuvos kyokushin karate moksleivių Taurės varžybos. Pagal svarbumą jos – antros metuose, po Lietuvos čempionato, tačiau jos absoliučiai masiškiausias metų kyokushin karate renginys. Manau, kad ne vien šios sporto šakos – sunku įsivaizduoti kitą sporto šaką, į kurios varžybas susirinktų šitiek dalyvių, – „Rinkos aikšei“ sakė Vaidas Rudelis, Kėdainių kyokushin karatė klubo „Stoikas“ treneris. Kėdainiuose šis klubas vienija per šimtą trisdešimt aktyviai sportuojančių žmonių. – Džiugu, kad federacija mumis pasitiki ir suteikia garbę „Stoikui“ prisidėti prie šių renginių organizavimo. Metams bėgant, tapome labai svarbia, pamėgta šios sporto šakos atstovų stotele.“

„Per vėlu“ nebūna

Lietuvos kyokushin karate federacijos prezidentas Vidmantas Poškaitis egzamino metu, stebėdamas ant parketo išsirikiavusius paties įvairaus amžiaus sportininkus, akcentavo tai, kad save šioje sporto šakoje atrasti niekada nevėlu. „Dažnai žmonės galvoja, kad aktyvus sportininko gyvenimas baigiasi ties trisdešimtmečiu. Bet pažiūrėkite – vyriausiam egzamino dalyviui – šešiasdešimt. Džiugu, kad save kyokushin karate sporte atranda įvairaus amžiaus žmonės. Jeigu trisdešimtmetis ar šešiasdešimtmetis ateina laikyti egzamino, vadinasi, kad jis susidomėjęs, jis tiki tuo, ką daro. Jis savyje atranda pasiteisinimą tam, kaip leidžia savo laiką. Ir tai – labai sveikintina. Pats žinau atvejų, kai pas mus pirmą kartą atėjęs žmogus, kuriam – penkiasdešimt penkeri, nenustojo sportuoti dešimtį metų ir septyniasdešimties gynėsi juodą diržą. Niekada nėra vėlu, – pasakojo V. Poškaitis. – Kyokushin karate nėra vien tik sportas. Šioje sporto šakoje ne viskas remiasi į varžybas ir jų rezultatus. Tai yra gyvenimo būdas. Savotiškas gyvenimo kelias su savita filosofija.“

[#gallery=1235#]

 

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video