Svetingumu stulbinantis Abu Dabis – sostinė, kurioje nereikia išmaniojo telefono

 Svetingumu stulbinantis Abu Dabis – sostinė, kurioje nereikia išmaniojo telefono

Kai lietuviška žiema siūlo tik tamsią padangę ir niūrią nuotaiką, vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos šaltuoju metų laiku renkasi atostogas Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Kelionių organizatoriai pastebi, jog ši šalis lietuvius labiausiai vilioja atpalaiduojančiu poilsiu karštoje saulėje, dangų ramstančiais pastatais bei prabanga tviskančiomis gatvėmis. O pasak neseniai Abu Dabyje viešėjusio kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ vadovo Sigito Fabijonavičiaus, pasirinkusieji žiemos atostogas JAE turės progą ne tik atsiplėšti nuo kasdienės rutinos, bet ir pažinti unikalias šių tolimųjų kraštų tradicijas bei kultūrą.

Etalono vardu linksniuojama sostinė

Kaip teigia S. Fabijonavičius, poilsiautojų iš Lietuvos simpatijas JAE pelno jau ne vienerius metus. Šiame krašte atostogas renkasi tiek šeimos su vaikais, tiek poros ar bičiulių kompanijos. Ir nors gausiausi keliautojų srautai plūsta į didžiausią JAE miestą Dubajų ir to paties pavadinimo emyratą, nemaža dalis avantiūristų pirmenybę teikia atostogoms šalies sostinėje Abu Dabyje.

„Šis miestas niekuo nenusileidžia populiariajam Dubajui. Skirtumas tik tas, jog Abu Dabis yra apdovanotas unikalia natūralia gamta. Žaliuojantys žemės lopinėliai keliautojams suteikia jaukumo pojūtį, o išpuoštos gatvės ir auksu nulietos šventyklos leidžia pajusti didingos šalies prabangą. Ne mažiau malonų įspūdį palieka ir itin draugiški bei paslaugūs vietos gyventojai. Tokią tolerancijos ir kultūros dozę neabejotinai turėtų kurti kiekvienos šalies sostinė“, – tikino ilgametis kelionių ekspertas ir pabrėžė, kad egzotiškų kelionių ištroškusiems poilsiautojams iš Lietuvos svetingumu ir ištaigingumu stulbinantis kraštas nesunkiai pasiekiamas bet kuriuo metų laiku.

„JAE ir jame esantis Abu Dabis – pasiekiami itin greitai ir patogiai. Pavyzdžiui, didžiulę patirtį, vykdant ilgo nuotolio skrydžius, turinčios oro linijos „Turkish Airlines“ į Abu Dabį skraidina ištisus metus. Jungiamasis skrydis į šį miestą vykdomas pro Stambule esantį vieną komfortabiliausių oro uostų, todėl ir persėdimas yra malonus. Tuo tarpu kokybiškai ir profesionaliai keleiviais besirūpinanti oro linijų įgula neabejotinai užduos tinkamą toną jūsų svajonių atostogoms“, – kelionės pranašumais dalijosi S. Fabijonavičius.

[#gallery=1188#]

Veiklos nepritrūks ir be atostogų plano

Pasak S. Fabijonavičiaus, Abu Dabis, kaip kelionių kryptis – itin universali, tad joje gerai jausis kiekvienas poilsiautojas. Besiilsintiesiems su šeima JAE sostinė suteiks progą skirti daugiau dėmesio patiems artimiausiems žmonėms, o kelionė su bičiulių kompanija bus vienas smagiausių gyvenimo įvykių – mat šis miestas pasiūlys ir triukšmingų vakarėlių, ir jaudulį keliančių vandens pramogų, ir galimybę susipažinti su vietinės gastronomijos subtilybėmis. Tuo tarpu išsiilgusiesiems ramumos Abu Dabio kurortai, itin pamėgti pasyvesnio poilsio mėgėjų, tiesiog sutverti atpalaiduojančiam poilsiui.

„Abu Dabis man pasirodė kur kas ramesnis negu Dubajus dėl mažesnių į šį miestą atvykstančių turistų srautų. Pats miestas labiausiai atgyja naktį, kai prasideda naktinis gyvenimas. Vakarėliai šalies sostinėje – itin populiari pramoga. Beje, šiame mieste stipriai išpuoselėta ir kino industrija, tad pavargus nuo saulės vonių galima įsitaisyti patogioje kino teatro kėdėje“, – šypsojosi kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ vadovas, kurio komanda įgyvendina kelionių patirties po tolimuosius kraštus projektą „Nepirk katės maiše“.

Ieškantiesiems neįprastesnių pramogų, o ypač greičio bei „Formulės-1“ gerbėjams, S. Fabijonavičius rekomenduoja apžiūrėti Abu Dabyje besidriekiančią šių sportinių automobilių lenktynių trasą. „Pavyzdžiui, drąsesnieji gali leistis ir į nuotykių kupiną žygį kupranugariais po bekraštę dykumą, o kuklesni – išbandyti jėgas žaidžiant golfą, taip pat nardyti, žvejoti ar tiesiog apvažiuoti išsinuomotu dviračiu įspūdingas Abu Dabio pakrantes, – vardijo kelionių ekspertas. – Pramogų asortimentas – išties įvairus, tad Abu Dabyje nepritrūks veiklos net ir iš anksto nepasiruošus plano.“

Kodėl Šeicho Zaido mečetėje norisi išjungti telefoną?

Viešint islamiškoje šalyje rekomenduojama neaplenkti ir išskirtine prabanga bei puošnumu garsėjančių religinių pastatų, mečečių. Ir nors Abu Dabyje jų – apstu kone kiekviename žingsnyje, geriausiai šį miestą ir visos šalies dvasią reprezentuoja simboliu tapusi Šeicho Zaido mečetė.

„Šeicho Zaido mečetė turistinėse knygose vertinama kaip vienas gražiausių ir garsiausių lankytinų objektų visame pasaulyje. Atostogaudamas Abu Dabyje joje lankiausi jau gerokai sutemus, todėl ir žmonių nebuvo tiek daug. Mečetėje vyravo visiška ramybė ir tyla. Ir jei kiekvienos kelionės įspūdžius norisi nuolat fiksuoti mobiliuoju telefonu ir jais dalytis socialiniuose tinkluose, po apsilankymo šioje mečetėje patyrimus norėjau saugoti tik širdyje. Turiu pripažinti, kad religinio pastato atmosfera tiesiog užbūrė, todėl patirto jausmo negalėjau drumsti jokia fotoaparato blykste“, – atviravo S. Fabijonavičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content