Kaimynų ginčas kilo dėl stovėjimo vietų

 Kaimynų ginčas kilo dėl stovėjimo vietų

Automobilių stovėjimas prie daugiabučių namų – amžiaus problema. Laikais, kai viena šeima turi po du, o kartais net ir daugiau automobilių, veda prie to, kad jų tiesiog nėra kur dėti. Tarybiniais laikais projektuoti daugiabučių kiemai taip pat nebuvo rengti tokiai automobilių apgulčiai. O ką daryti, jei prie daugiabučio esančiame kiemelyje apskritai vos keli automobiliai telpa?

Susitvarkė patys

Štai prie kai kurių Smilgos gatvės daugiabučių esantys kiemai, švelniai tariant – apverktini, jei kalbėsime apie automobilius vairuojančius asmenis. Vietos ten automobiliams statyti – visiškai minimaliai, o dar reikia nepamiršti ir to, kad reikia palikti pakankamai laisvos vietos specialiųjų tarnybų automobiliams. Dėl to namo bendrijos gyventojai susirinkimo metu sutarė praplėsti stovėjimo aikštelę. Ne už kažkieno, o už savo pinigus – žinoma, tie, kas norėjo.

„Per susirinkimą jau gerokai anksčiau buvo pasakyta – kas nori prie namo statyti automobilius, tas turi pats investavęs susitvarkyti tą stovėjimo vietą. Už savo asmenines lėšas nusikasė žolę, žemes, atsivežė skaldos, susitvarkė tą aikštelę. Tai kas susirinkimo metu norą išreiškė tą daryti, tie ir pasidarė sau tą stovėjimo vietą. Ten tie žmonės ir statosi automobilius.

Yra naujų gyventojų, kurie neseniai pareiškė norą susitvarkyti sau stovėjimo vietą, ir matyt pamatę svetimą mašiną išsigando ir raštelius užkišinėt pradėjo.

[quote author=“Aut. past.“]Gyventojai patys už savo asmenines lėšas susitvarkė automobilių aikštelę, ir norėdami užtvirtinti savo teisėtumą į vieną ar kitą vietą, pastatė ir lenteles su numeriais.[/quote]

Morališkai teisinga yra, kad aikštelėje automobilius stato tie, kas dirbo prie aikštelės, o ne tie, kurie nė piršto nepajudino. Tai iš žmogiškos pusės pažiūrėjus teisinga sistema“, – kabėjo namo bendrijos pirmininkė Daiva Golovašovienė pridurdama, kad aikštelę patiems pasidaryti leido seniūnija – mat prieš tai ten buvo veja, o automobilių statyti žalioje zonoje negalima.

Ir fotografuoja, ir raštelius palikinėja

Tačiau ilgametei namo gyventojai Elenai tokia tvarka kelia nepatogumų – pas ją užsukantys jos vaikai neturi kur palikti automobilio, o jei palieka „kažkieno“ vietoje – būna ir fotografuojami, ir aprėkiami, ir raštelius po valytuvais jiems palikinėja.

[quote author=“Elena“]Aš turiu pirmos grupės neįgalumą, pas mane atvažiuoja vaikai, o automobilio pastatyti prie namo negali.[/quote]

„Įstatė kuoliukus aikštelėje, ten surašė numerius – kas gali statyti automobilius. Aš turiu pirmos grupės invalidumą, pas mane atvažiuoja vaikai, o automobilio pastatyti prie namo negali.

Dukra kažkada buvo iki manęs atvažiavusi, pastatė automobilį trumpam, tai ir nufotografavo mašiną, ir liepė patraukti kitur. Pastatė dukra automobilį gatvėje – tai išlaužė dureles, ištraukė magnetofoną. Būtų leidę pastovėti automobiliui kieme, būtų neapvogę.

Nėra jokių leidimų gauta, nieko, o čia keli ponai turi sau vietas pasidarę ir kitiems šiukštu neleidžia net trumpam pasistatyti automobilio.

Kai mano vaikai atvažiuoja – iš karto prisistato kaimynai. Buvo dukra kitą kartą mane iš ligoninės atvežusi, tik namo parvedė, metė rankinę, bėgom laukan mašinos traukti, nes pas mus atskira respublika juk.

Net raštelius palikinėja, fotografuoja automobilius. Buvo net iš savivaldybės atėjusi moteriškė, kažką rašinėjo, užkišo raštelį sūnui už valytuvo, kuriame parašyta, kad mašinos statyti ten negalima.

Gyvenu name nuo pat pradžių, o vaikai net neturi kur mašinos pasistatyti atvažiavę…“, – nuoskaudą jausdama kalbėjo garbaus amžiaus moteris.

Prisistato dėl kitų priežasčių?

Namo bendrijos pirmininkė patikino, kad nei Elena, nei joks kitas namo gyventojas į ją tiesiogiai dėl šios bėdos nebuvo kreipęsis. Tačiau moteris spėja žinanti, kokie čia nesutarimai vyksta.

„Su manimi tikrai niekas apie tai nekalbėjo. Dabar toje laiptinėje, kurioje ir ji gyvena, yra naujakurių. Ir sugalvojome, kad tą stovėjimo aikštelę reikia šiek tiek praplėsti – jiems keletas vietų atsirastų. Visą tai darome dėl to, kad automobiliai nebūtų statomi ant važiuojamosios dalies, o pas tą moterį atvažiavę vaikai dažnai automobilius ant važiuojamosios dalies ir statydavo, būdavo, net su autobusiuku atvažiuodavo. Tai kitiems kaip važiuoti? Nei išvažiuoti neįmanoma, o jei reikėtų spec. tarnyboms atvažiuoti? Nebūtų kaip. Be to ji susirinkimuose paskutiniu metu nedalyvauja“,- kalbėjo D. Golovašovienė.

Namo bendrijos pirmininkė pabrėžė, kad ši aikštelė skirta namo gyventojams, ir esą niekada niekas nėra reiškęs pretenzijų, jei vienas gyventojas pastato automobilį kito vietoje.

„Niekas neišvaro nieko, kas į namą atvažiuoja. Mums svarbu, kad nestatytų tie, kurie į miestą atvažiuoja, nes anksčiau taip būdavo, kad atvažiuoja į miestą reikalų tvarkyti, o gyventojams nebelieka kur automobilio palikti“, – kalbėjo pirmininkė patikindama, kad susidariusią situaciją bandys išspręsti su pačiais konfliktuojančiais kaimynais asmeniškai.

Galioja tik neįgaliųjų stovėjimo vieta

Tuo tarpu Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Ričardas Boreiša komentavo, kad minėtoje aikštelėje teisinį statusą turi tik neįgaliesiems skirta stovėjimo vieta.

„Kelio ženklas „Neįgaliems asmenims skirta stovėjimo vieta“, esantis Smilgos g. 3, Kėdainiuose, įrengtas Saugaus eismo komisijos pritarimu 2013 metais. Už automobilio statymą neįgaliems asmenims skirtoje vietoje, kuomet automobilis nepažymėtas neįgaliojo ženklu ar neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele, skiriama bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Savavališkai įrengta lentelė ranka ar kitokiu būdu ant jos užrašytu automobilio valstybiniu numeriu nėra kelio ženklas ir nesuteikia pirmumo į automobilio statymą. Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai yra įgalioti surašyti administracinio nusižengimo protokolus tik už administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 dalyje – Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas“, – komentavo specialistas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content