Ar galima skinti pakalnutes?

 Ar galima skinti pakalnutes?

Pakalnutės daugeliui primena vaikystę. Dažniausiai per išleistuves iš darželio ar mokyklos gaudavome pakalnučių puokštę. Smulkūs balti sodrūs nepaprasto kvapo žiedeliai išties traukia akį. Anksčiau pakalnutes pardavinėdavo ištisais pundais, tačiau paskutiniu metų jų nusipirkti sunkoka.

Buvo draudžiama

Žmonės, norėdami prisidurti prie pensijos ar atlyginimo, ar vaikai, norėdami gauti kelis pinigėlius ledams, skindavo ir pardavinėdavo pakalnučių puokšteles. Bėda ta, kad skynimo mastai buvo tiek išaugę, kad šios gėlės net buvo paskelbtos nykstančia rūšimi.

Už pakalnučių skynimą ir pardavinėjimą grėsė nemenkos baudos.

Dabar leidžiama

Tačiau dabar norinčių užsidirbti kelis papildomus eurus niekas nebaus – beveik lygiai prieš metus laiko draudimas skinti ir parduoti pakalnutes buvo anuliuotas.

„Nieks nedraudžia skinti ir parduoti pakalnučių. Anksčiau – taip, buvo draudimas pardavinėti, nes žmonės jas labai dideliais kiekiais skindavo. Žmonės dabar augina ir kiemuose šitas gėles, tad sunku būtų ir nuspėti, ar pakalnutes savam kieme pasodintas kažkas nusiskynė, ar kažkur miške rado. Be to, šis augalas nėra toks jau retas“, – kalbėjo Kėdainių  regiono aplinkos apsaugos departamento vyriausiasis specialistas Alfonas Čeida. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content