Pereiti prie debesų kompiuterijos – naudinga finansiškai

Vienas nuolatinių verslo iššūkių yra išlaidų mažinimas. Tačiau svarbu ne tiesiog sutaupyti, bet ir tuo pačiu neprarasti kokybės, taigi, išlaikyti ir net didinti klientų pasitenkinimą prekėmis bei paslaugomis. Tokie sprendimai tikrai nėra „vienaragiai“, pasiekiami tik retais, išimtiniais atvejais.
Debesų kompiuterija – puikus pavyzdys. Aptarkime kelis svarbiausius aspektus, per kuriuos atsiskleidžia finansinė perėjimo nuo fizinių serverių, laikomų savose patalpose, prie šios paslaugos nauda.
Greitesnė reakcija techninės krizės atveju
Nuo kenkėjiško srauto iki paprasčiausių interneto ryšio trikdžių ar dingusios elektros: techninę krizę serverinėje gali sukelti patys įvairiausi dalykai. Fizinė įranga paprastai prižiūrima įmonės darbo metu, taigi, jei vienokių ar kitokių trikdžių pasitaikytų naktį, pirmiausia reikėtų juos fiksuoti, aiškintis priežastį, tada kviesti budintį darbuotoją ar meistrą, informuoti klientus apie galimus nesklandumus, galiausiai – tiesiog patirti nuostolių dėl nepasiekiamų paslaugų.
Šiandien duomenų centruose per „cloud“ serverius prieinama debesų kompiuterija ne tik padeda išvengti tokio „diskomforto“. Paslauga čia pasižymi daugybe privalumų – taip pat ir galimybe patikėti dalį išsinuomoto serverio priežiūros DC ekspertams.
Virtualus serveris gali būti papildomai saugomas nuo DDoS atakų. Be to, periodiškai gali būti kuriamos duomenų kopijos. Taigi, prireikus galima tiesiog atkurti naujausią, nesugadintą svetainės ar sistemos versiją.
Specialistai patys nuolat stebi įrangos būklę, o interneto bei elektros tiekimas bei įvairūs įrangos komponentai dubliuojami – dėl to net ir atsiradus techniniams nesklandumams, serverio (tad ir jūsų projekto) veikla nesutrinka. Finansiniai ir laiko nuostoliai tokiu atveju, kai kažkas sutrinka ne dėl serverio naudotojo kaltės – minimalūs.
Lankstumas resursų atžvilgiu
Kitaip nei naudojant savo fizinius serverius, pritaikius debesijos privalumus dėl besikeičiančių poreikių galima jaudintis gerokai mažiau. Per pandemiją daugelis įsitikino, kad pokyčiai gali būti dažni ir netgi sunkiai numatomi.
„Cloud“ serverių paslauga patogi tuo, kad galite mokėti tik už tuo metu reikiamą resursų kiekį – pakoreguoti paslaugos planą labai paprasta. Svarbiausia – tiesiog žinoti savo techninius poreikius. Tuomet vietoje to, kad investuotumėte į dar vieną fizinį serverį, ieškotumėte jam vietos savo patalpose arba atvirkščiai – spręstumėte, kam įrangą parduoti, paprasčiausiai susisiektumėte su „cloud“ paslaugų tiekėjais ir susitartumėte dėl optimalių pokyčių.
Mažesnės investicijos į aplinką
Akivaizdu, kad serverio negalima laikyti bet kur – jam būtinas aušinimas, reikiamos temperatūros bei drėgmės rodiklių palaikymas. Be to, serveris privalo būti patalpoje, kurioje nėra trikdžių internetui. Žinoma, ir pats ryšys turi būti stabilus, pakankamai galingas. Taip pat rūpintis tenka patikimu elektros tiekimu bei pačios patalpos saugumu.
Pasirinkus virtualius serverius, veikiančius debesų kompiuterijos principu patikimuose duomenų centruose, nebereikia sukti galvos dėl daugybės minėtų dalykų. Reikiamą ne tik temperatūrą, bet ir drėgmės lygį čia palaiko automatizuotos sistemos. Bendradarbiaujama su keliais interneto ryšio tiekėjais, o elektros tiekimą užtikrina keli šaltiniai, tad, kaip minėta, gerokai sumažėja paslaugų sutrikimų tikimybė.
Paminėti verta net fizinę apsaugą nuo serverių užliejimo vandeniu ar gaisro – užkirsti kelią tokioms grėsmėms įprastame biure kainuotų ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. O kur dar patikima apsauga nuo įsilaužimo – įprastame biure tikrai nerasime prieigos kontrolės sistemos, ne visur yra galimybė užtikrinti net ir visą parą budintį sargą ar stebėjimą vaizdo kameromis.
Pasirinkus patikimą duomenų centro paslaugas teikiantį partnerį, galima saugiau ir pigiau naudotis visais debesų kompiuterijos pranašumais. Tad jei tebesinaudojate fiziniais serveriais, kuriuos stengiatės apsaugoti laikydami savo patalpose, pamėginkite apskaičiuoti visas išlaidas bei palyginti jas su tomis, kurias patirtumėte pasirinkę „cloud“ serverius.
Tegul, metams einant į pabaigą, tai būna dar vienas pagerintas veiklos naudingumo rodiklis.