Skip to content

Raminta Linevienė: „Fizinis aktyvumas – mano gyvenimo dalis“

 Raminta Linevienė: „Fizinis aktyvumas – mano gyvenimo dalis“

Kėdainiuose įstaigų pasirinkimas, kuriose gyventojai gali aktyviai sportuoti, gana nemažas. Viena iš tokių – „DEVI – mankštos namai“, gyvuojantys jau antrus metus.

Šių namų įkūrėja kėdainietė Raminta Linevienė pasakoja, jog fizinis aktyvumas – jos gyvenimo dalis, o per pastaruosius metus, kai gyvuoja šie mankštos namai, sportinių užsiėmimų teikiama nauda juos lankančioms klientėms ji ne kartą įsitikino – klientės džiaugiasi pasiektais rezultatais: dailesnėmis kūno formomis, atsikratytais fiziniais skausmais, atsiradusia ištverme, energija ir didesniu pasitikėjimu savimi.

Svajonė – įkurti mankštos namus

Į sportą R. Linevienė žiūri ne tik kaip į hobį, bet ir kaip į profesinę sritį. Buvusi sportinių šokių šokėja, dabar sporto pedagogė, studijuojanti magistrantūros studijose, trijų vaikų mama pasakojo, kad įkurti mankštos namus buvo jos svajonė, kurią aktyvi kėdainietė ir įgyvendino.

„Fizinis aktyvumas – mano gyvenimo dalis. Tai daugiau nei hobis. Manau, kiekvienas iš mūsų turime kažkokių savo išskirtinių gebėjimų, kuriuos laviname jau ankstyvojoje vaikystėje arba galbūt šiek tiek vėliau.

Tiesa, kol esame vaikai, kuria kryptimi eisime, už mus sprendžia tėvai, o po to jau patys pasirenkame, kuo norime tapti, ką norime veikti. Mano tėvai taip pat sprendė už mane, bet neapsiriko ir buvo teisūs iš pirmo karto – taip augdama atsidūriau šokiuose ir to visai nesigailiu, nes judėti man reiškia gyventi.

Įkurti „DEVI – mankštos namai“ visada buvo mano svajonė. Nors svarsčiau, ar juos atidaryti čia, Kėdainiuose, ar kitame mieste, nes tuo metu prieš įkūrimą dirbau ir Kaune, šiandien esu „DEVI – mankštos namai“ įkūrėja, „Barre Ballet“ fitneso mokytoja, kalanetikos trenerė.

Studija žengia jau į antrus metus, esame įsikūrę elektronikos parduotuvės „Avitela“ antrame aukšte (J. Basanavičiaus g. 51). Užsiėmimai organizuojami kasdien, o gyventojai turi galimybę rinktis grupines treniruotes arba asmenines“, – apie įgyvendintą svajonę vykdyti savo veiklą ir įkurti mankštos namus pasakojo R. Linevienė.

 [quote author=”R. Linevienė”]„Barre reiškia „baleto atrama“ – moterys atlieka tam tikrus pratimus prie baleto atramos, kurie susideda iš baleto pagrindų. Šios treniruotės susideda iš pilateso, jogos, kineziterapijos, funkcinių treniruočių, kalanetikos, lankstumo lavinimo, baleto pagrindų junginio.[/quote]

Klientų tikslas – pagerinti savo būklę

Ramintos vedamus užsiėmimus lanko moterys, jų amžius vyrauja nuo 20 iki 68 metų. Stebėdama aktyvų moterų susidomėjimą ir įsitraukimą į sportinę veiklą R. Linevienė labai džiaugiasi, kad atsiranda supratimas rūpintis savimi ne tik išoriškai, bet ir žvelgiant į savo kūną daug rimčiau.

„Mokslininkai yra ištyrę fizinio aktyvumo motyvų raišką tarp moterų ir vyrų. Buvo nustatyta, kad moterys ir vyrai siekia sveikatos, ištvermės, fizinių galių lavinimo motyvų, na, o ypač moterims svarbūs yra lankstumo, svorio kontrolės motyvai.

Ne išimtis ir kėdainietės moterys – visuomet klausiu, kokios priežastys jas atvedė į mano vedamus užsiėmimus. Dažniausias atsakymas būna sveikatos stiprinimo, tvirtesnio kūno, lankstumo, skaudančio sprando ar nugaros skausmų priežastys, visų klienčių tikslas yra pagerinti savo vienokią ar kitokią esamą būklę“, – kokios priežastys klientes atveda į „DEVI – mankštos namus“, pasakojo R. Linevienė.

Pasak Ramintos, moterys visų pirma nori jaustis gerai, atsikratyti erzinančių skausmų, gražesnės laikysenos, būti lankstesnės, lieknesnės, rasti bendraminčių.

„Šios treniruotės vyksta labai moteriškoje aplinkoje – klienčių amžius svyruoja nuo 20 iki 68 metų. Kartais užsiėmimai net atrodo kaip ne sporto treniruotė, o kaip šokių pamoka. Man kaip „Barre Ballet“ fitneso mokytojai, kalanetikos trenerei kartais net kvapą užgniaužia stebint iš šono, kokios jos visos gražios, skirtingos, bet kartu ir vienodos. Jos išeina laimingos, jos pasakoja man, kaip gerai jaučiasi, nes nebeskauda sprando, ilgiau gali išsėdėti darbo vietoje, atsirado pasitikėjimas savimi, pagaliau tilpo į savo svajonių suknelę ir dar daugybę labai moteriškų dalykų, kuriais dalinamės tarpusavyje“, – užsiėmimų teikiamą naudą apibūdino R. Linevienė.

[quote author=”R. Linevienė”]Mokslininkai yra ištyrę fizinio aktyvumo motyvų raišką tarp moterų ir vyrų. Buvo nustatyta, kad moterys ir vyrai siekia sveikatos, ištvermės, fizinių galių lavinimo motyvų, na, o ypač moterims svarbūs yra lankstumo, svorio kontrolės motyvai.[/quote]

„Barre“ treniruotėse – daug įvairių sporto šakų

Pati treniruotes vedanti Raminta pasakojo, kad savo veikloje labiau akcentuotų „Barre“ užsiėmimų pavadinimą, tačiau treniruotėse randama ir kalanetikai būdingos technikos.

„Treniruotėse labiau akcentuočiau pavadinimą „Barre“, bet nepasigendama ir kalanetikos. „Barre“ treniruotės išsiskiria savo technika, kurios mokiausi Vilniuje, vienoje kalanetikos mokykloje, o vėliau norėjosi daugiau žinių, kurių sėmiausi USA „Ballet Barre fitnes Certification“ mokykloje. „Barre“ reiškia „baleto atrama“ – baleto mes nešokame, bet moterys atlieka tam tikrus pratimus prie baleto atramos, kurie susideda iš baleto pagrindų.

Šios treniruotės susideda iš pilateso, jogos, kineziterapijos, funkcinių treniruočių, kalanetikos, lankstumo lavinimo, baleto pagrindų junginio. Naudojame ir elastines gumas, svarelius, jogos blokelius, masažinius kamuoliukus, volus, pilateso žiedus ir savo kūno svorį“, – apie treniruočių išskirtinumą pasakojo trenerė Raminta.

Nauda organizmui

Pasak Ramintos, jos vedamų treniruočių metu visokeriopai stiprinami kūno raumenys, taip pat nepamirštama ir kita nauda organizmui.

„Treniruočių metu giliųjų raumenų sutraukimai atliekami kartu su raumens ištempimu, lavinamos pagrindinės fizinės savybės: statinė ir dinaminė jėga, ištvermė ir pusiausvyra, judesio koordinacija, lankstumas – šis metodas puikiai tinka įvairaus amžiaus žmonėms. 

Taip pat stiprinami raiščiai bei sausgyslės, didinamas kaulų tankis, gerėja laikysena, dubens dugno raumenynas sustiprėja net pačiuose giliausiuose sluoksniuose, sumažėja prolapso rizika, atitolinamas senėjimas, pagerėja moters savijauta ir gyvenimo kokybė visapusiškai, išsaugomas moteriškasis gyvybingumas“, – mankštos teikiamą naudą organizmui apibūdino R. Linevienė.

Išankstinis pasirengimas nereikalingas

Raminta įsitikinusi, jog norinčioms ar norintiems pradėti sportuoti išankstinis pasirengimas nebūtinas – užtenka noro ir reguliaraus apsilankymo treniruotėse, pastangų, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. 

„Išankstinis pasirengimas norintiems pradėti sportuoti nebūtinas – vykstant grupinėms treniruotėms visada prieinu ir paaiškinu, kaip turi būti atliekamas pratimas. Jei matau klaidas, visada pataisau. Tos, kurios nenori eiti į grupines treniruotes, atvyksta į asmenines. Tuomet dirbame pagal moters poreikį, tikslą, yra galimybė sportuoti įvairiomis sporto rūšimis“, – teigė R. Linevienė.

Tiek asmeninė, tiek grupinė treniruotė „DEVI“ mankštos namuose trunka 50–60 min. Grupinių treniruočių kaina –  30 Eur mėnesiui. Norint lankyti asmenines treniruotes vienam asmeniui kaina siekia 10 Eur, ateinant dviese 15 Eur, taip pat yra galimybė lankyti užsiėmimus ir trise.

Patarimai norintiems sportuoti namuose

Pasak Ramintos, labai naudinga sportuoti ne tik sporto salėje, bet ir namuose.

„Norintiems pradėti sportuoti, bet neturintiems galimybių lankyti treniruotes, visiškai pakanka savo kūno svorio, o vietoje baleto atramos galima pasitelkti ir kėdės atlošą, stalo ar palangės kraštą. Mankštai atlikti taip pat reikalingas mankštos kilimėlis.

Bet pradedant sportuoti namuose rekomenduojama išmokti pratimų atlikimo technikos pas trenerį. Sportuojama be sportinės avalynės, dažniausiai su specialiomis kojinaitėmis, kurios neslysta arba basomis“, – patarimus dalijo R. Linevienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video