Reidus organizuos ir aplinkosaugininkai

BNS Karolio Kavolėlio nuotr.
Nuo liepos 1-osios visoje Lietuvoje startavo vasaros aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“. Ji tęsis iki rugpjūčio 31 d., o jos tikslas – priminti gyventojams, kaip svarbu saugoti gamtą poilsiaujant ir laikytis aplinkosaugos reikalavimų. Per akciją Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai aktyviai tikrins vandens telkinius, pakrantes, miškus bei saugomas teritorijas. Bus stebima, ar poilsiautojai laikosi taisyklių naudodamiesi vandens transporto priemonėmis, ar automobilius palieka leistinose vietose, ar tinkamai tvarkosi su atliekomis.
5 pagrindinės atsakingo poilsio taisyklės:
- Nevažiuokite per arti vandens. Privažiuoti prie ežero automobiliu ar keturračiu galima tik laikantis apsaugos juostos reikalavimų – mažiausiai 25 m nuo kranto, o saugomose teritorijose – 50 m.
- Važiuokite tik miško keliais. Miškuose leidžiama važiuoti tik keliais, o transporto priemones statyti – tam skirtose aikštelėse arba kelio pakraštyje, nevažiuojant ant samanų, uogienojų ar miško paklotės.
- Laikykitės vandens transporto naudojimo taisyklių. Vandens motociklais galima plaukioti tik 7-uose oficialiai tam skirtuose vandens telkiniuose, o kitoms plaukiojimo priemonėms taikomi papildomi reikalavimai.
- Palikite gamtą švarią. Visos atliekos privalo būti surinktos ir išvežtos. Žvejams primenama, kad būtina sutvarkyti žvejybos vietą 5 metrų spinduliu.
- Stovyklaukite tik tam skirtose vietose. Palapines galima statyti tik poilsiavietėse ar kempinguose, o laužus kurti – tik įrengtose ir pažymėtose vietose. Priešingu atveju gresia baudos.
Pramogaukite atsakingai
Miškuose vis dažniau pastebimi keturračių entuziastai, tačiau jie taip pat privalo laikytis taisyklių – važinėti tik leidžiamais maršrutais. Pažeidėjai gali būti identifikuoti vaizdo kameromis, o surinkta informacija perduodama policijai.
Grybauti ir uogauti galima visuose miškuose, išskyrus rezervatus ir teritorijas, kuriose lankymasis ribojamas. Draudžiama naudoti „šukas” uogų rinkimui, naikinti augavietes ar rinkti retas rūšis, įrašytas į Raudonąją knygą.
Pažeidimai kainuos
Už įvairius pažeidimus numatytos baudos: už automobilių statymą per arti vandens – iki 140 eurų; už važiavimą per miško paklotę ar pievas – iki 300 eurų; už šiukšlinimą – iki 90 eurų; už netinkamą laužaviečių kūrimą – iki 110 eurų; už plaukiojimo taisyklių pažeidimus – iki 3000 eurų, galimas ir transporto priemonės konfiskavimas.
Nepalikite abejingai
Pamatę pažeidimus, gyventojai kviečiami reaguoti: užfiksuoti valstybinį numerį, nufotografuoti ar nufilmuoti ir pranešti telefonu 112 arba el. paštu info@aad.am.lt.