Skip to content

Darbo užmokestis šiemet: kokiose srityse augo?

 Darbo užmokestis šiemet: kokiose srityse augo?

Darbo užmokestis Lietuvoje šiemet beveik nepakito./ BNS Andriaus Ufarto nuotr.

Vidutinis mėnesinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) Lietuvoje (be individualiųjų įmonių) pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 2337,7 euro – 0,1 proc. daugiau nei prieš ketvirtį.

Viešajame sektoriuje jis siekė 2424,5 euro ir buvo 7,8 proc. mažesnis, privačiame – 2301 eurą ir buvo 4 proc. didesnis, skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Vidutinis mėnesinis atlyginimas „į rankas“ siekė 1436,4 euro ir per ketvirtį augo 0,3 proc.: viešajame sektoriuje jis buvo 1482,7 euro ir buvo 7,3 proc. mažesnis, privačiame – 1417,7 euro ir buvo 4 proc. didesnis.

Realiojo darbo užmokesčio indeksas šalies ūkyje buvo 97,7 proc.: viešajame sektoriuje – 90,3 proc., privačiame – 101,3 proc.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis labiausiai išaugo finansinės ir draudimo (13,4 proc.), elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (8,8 proc.) veiklose, o sumažėjo kasybos ir karjerų eksploatavimo (10 proc.), švietimo (14,5 proc.) veiklose.

Darbo užmokesčio pokyčiams įtakos turėjo išmokėtos mažesnės nereguliarios premijos, priedai ir piniginės išmokos, nuo šių metų sausio padidinta minimalioji mėnesinė alga, pasikeitusi neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiavimo tvarka, padidinti biudžetinių įstaigų darbuotojų minimalieji pareiginės algos koeficientai, sezoniniai svyravimai ir kitos priežastys.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video