V. Fiodorovas siekia, kad neapmokestintų pirmojo būsto

nekilnojamojo turto mokestis tampa ne gynybos ar strateginių valstybės projektų finansavimo šaltiniu, o priemone savivaldybių biudžetams pildyti.„Rinkos aikštės“ archyvo/ Aldo Surkevičiaus nuotr.
Kėdainietis Seimo narys Viktoras Fiodorovas įregistravo Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama iš esmės pakeisti gyventojų pirmojo būsto apmokestinimo tvarką. Parlamentaras įsitikinęs, kad pagrindinis šeimos būstas neturėtų tapti papildomų mokesčių našta, ypač augant nekilnojamojo turto vertėms ir infliacijai.
Teisingiausia būtų pagrindinio būsto neapmokestinti
V. Fiodorovas sako, kad pateikė du siūlymus. Pirmasis ir, jo nuomone, teisingiausias – visiškai neapmokestinti pagrindinio gyventojo būsto.
„Dabar prasideda diskusijos komitetuose ir visi siūlymai bus juose svarstomi.
Pirmasis pasiūlymas yra apie viso pagrindinio būsto neapmokestinimą.
Tarkime, jeigu žmogus deklaruos, kad kažkuris jo turimas nekilnojamasis turtas yra pagrindinis būstas – nuosavas namas, sodo namas, kuriame jis gyvena, butas – tai, jeigu Seimas pritartų, automatiškai toks būstas iškristų iš apmokestinamųjų sąrašo“, – sako V. Fiodorovas.
Anot parlamentaro, toks sprendimas būtų logiškiausias, nes šeimos namai nėra prabangos ar spekuliacijos objektas, o būtinybė.

Alternatyva išvengiant „turtingųjų eliminavimo“
Vis dėlto, suprasdamas galimas diskusijas dėl „turtingųjų eliminavimo“, V. Fiodorovas pateikė ir alternatyvų siūlymą.
Jei pirmajam nebūtų pritarta, antrasis siūlymas numatytų 100 proc. mokestinę nuolaidą turtui, kurio vertė neviršija 450 tūkst. eurų.
Tai būtų esminis skirtumas nuo ministerijos siūlymo taikyti tik 50 proc. nuolaidą tokios pačios vertės turtui.
„Kadangi jaučiu, kad bus diskusijos apie tai, kad kažkaip eliminuojam ir turtinguosius, o turtingieji turi prisidėti šiek tiek daugiau, užregistravome dar vieną pasiūlymą, kuris, jeigu parlamentarai nepritartų pirmajam, būtų svarstomas toliau“, – aiškino Seimo narys.
„Vietoj to, ką dabar siūlo ministerija – kad yra 50 proc. mokestinė nuolaida turtui, kuris yra iki 450 tūkst. eurų, užregistravau pasiūlymą, kad būtų 100 proc. nuolaida.
O virš 450 tūkst. įsijungia tie visi tarifai, kuriuos savivaldybė nuspręstų“.
V. Fiodorovas pabrėžė, kad dabartinė situacija, kai Registrų centro nustatomos vertės sparčiai auga, o infliacija keičia pinigų vertę, iškreipia „turtingo“ asmens sąvoką. Anot jo, pagal ankstesnę Finansų ministerijos pasiūlytą mokestinę tvarką, kai neapmokestinamoji riba buvo 250 tūkst. eurų, praktiškai visas Vilnius būtų patekęs į apmokestinamųjų kategoriją, nors kalba eidavo apie vienintelį šeimos būstą.
NT mokestis – būdas papildyti savivaldos biudžetą
Parlamentaras taip pat išreiškė susirūpinimą, kad nekilnojamojo turto mokestis tampa ne gynybos ar strateginių valstybės projektų finansavimo šaltiniu, o priemone savivaldybių biudžetams pildyti.
„Jau pradėjo kalbėti atvirai, kad nekilnojamo turto mokestis didžiąja dalimi nėra gynybos mokestis. Tai yra savivaldos finansavimo mokestis. Nes tiktai už papildomą nekilnojamąjį turtą surinktų mokesčių dalis keliautų į gynybos fondą“, – pastebėjo V. Fiodorovas.
„Būtų nesąžininga įvesti papildomą apmokestinimą tam, kad būtų finansuotos kažkokios papildomos savivaldos užgaidos, kai savivaldybių biudžetai yra pakankamai neblogai augantys“.
Seimo narys mano, kad valstybė neturėtų stabdyti ekonominio augimo ir žmonių investicijų į savo gerovę papildomais mokesčiais pagrindiniam būstui.
„Nestabdykime ekonominio augimo, nestabdykime žmonių investicijų į verslą arba į savo gerbūvio kūrimą. Turėsim natūralų ekonomikos augimą, kas mokesčių pavidalu vis tiek savivaldybių biudžetus augins.
Dabar bandom dirbtinai, apmokestindami kiekvieną šeimos ūkį, prafinansuoti savivaldybės tam tikrus savivaldybių politikų tam tikrų pažadų įgyvendinimą“, – ragina politikas.
Ar Seimas pritars šioms iniciatyvoms, paaiškės artimiausiu metu vyksiančiose diskusijose komitetuose ir plenariniuose posėdžiuose.
7 Komentarai
Prasideda…..o.paskuj verks – nėra pinigų, nesurenkam.
Šaunu, kad išrado dviratį. Turės kuo darban minti. Jau trečius metus apie tai kiti šneka. Bet, ačiū dievams, sviesto lygintojas išgelbės visus. Paminklus tokiems statyti.
kad darbuotųsi žmonėms,o ne balsuotų už primetamas nesąmones.
Šaunuolis Fiodorovas tai labai svarbu. Man tai labiau rūpėtų kuri pažada kad įvykdytų dėl autobusų maršruto Kėdainiai Ukmergė Vilnius. Jam tik reikėtų pasikalbėti su susisiekimo ministru. Girdėjau kaip per lrt radiją sakė man tik reikia išsiaiškinti ar toks maršrutas buvo. Buvo net trys maršrutai bet per antrą koronos pandėmiją nuėmė tai neliko nei vieno maršruto. Sako važiuoti viešuoju transportu tai kad jo neliko.
Viktoras Fiodorovas siekia, kad neapmokestintų pirmojo būsto. Su tokiu ūgiu, kažin ar pasieks.
Kokias pataisas jis gali teigti, kažin ar sugeba raštą normalų parašyti savarankiškai. Nieko Zitulė bemoksliui pagelbės.
Jis mokosi aukštojoje ir greit ją baigs.Va tas socialistinis tekintojas,na etimatas tas,tai tik neakivaizdžiu kokiu ten makaru vidurinę baigęs buvo…