Skip to content

Medikams nori suteikti daugiau galimybių teikti nuotolines paslaugas

 Medikams nori suteikti daugiau galimybių teikti nuotolines paslaugas

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo suteikti daugiau galimybių medikams teikti nuotolines paslaugas.

Kaip trečiadienį pranešė SAM, teikiamuose įstatymų pakeitimuose numatyta tvarka teikti paslaugas iš nutolusių darbo vietų galiotų gydytojams, odontologams, slaugytojams, akušeriams, burnos priežiūros ir kitiems sveikatos specialistams.

„Dabartinė tvarka numato, kad gydytojai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai paslaugas gali teikti tik konkrečioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Yra tik kelios išimtys, kai teikiamos slaugos ar paliatvviosios pagalbos paslaugos paciento namuose“, – pranešime cituojama sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė.

„Tokia tvarka riboja įstaigų vadovų galimybes suderinti skirtingus paslaugų teikimo būdus pacientams, taip pat yra sudėtinga užtikrinti medikų teisę dirbti nuotoliniu būdu“, – sako ji.

Pavyzdžiui, medikui dirbant keliose gydymo įstaigose, jis galėtų konsultuoti visus jam priskirtus pacientus, o ne tik tos gydymo įstaigos, kurioje jis fiziškai tuo metu yra.

Pasak SAM, tikimasi, kad įstatymų pataisos pagerins paslaugų prieinamumą ypač regionuose, kur trūksta medicinos personalo.

Kai fizinis kontaktas su pacientais nėra būtinas, nuotolinės gydytojų paslaugos pacientams teikiamos ir šiuo metu, tačiau sveikatos specialistai privalo tuo metu būti konkrečioje sveikatos įstaigoje, kuri turi licenciją teikti tam tikras paslaugas.

Toks konsultavimo būdas atsirado COVID-19 pandemijos metu, kai dalis paslaugų buvo pradėtos teikti nuotoliniu būdu.

Ministerija teigia, kad pasibaigus pandemijai tokių konsultacijų skaičius šiek tiek sumažėjo, tačiau remiantis Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2023 metais nuotolinės šeimos gydytojo ir jo komandos konsultacijos sudarė 18,4 proc. visų šeimos gydytojo  konsultacijų – suteikta 3 mln. nuotolinių konsultacijų.

2024 metais nuotolinės konsultacijos sudarė penktadalį arba 20 proc. visų šeimos gydytojo ir jo komandos konsultacijų. 

„Sveikatos priežiūros įstaigų vadovams nuotolinės konsultacijos leidžia organizuoti sveikatos  paslaugų teikimą skirtingais būdais, o sveikatos priežiūros specialistams atsiranda galimybė aptarnauti daugiau pacientų. Sąlygas plėsti nuotolines paslaugas ir taip labiau atsižvelgti į pacientų poreikius sudaro ir nuolat tobulėjančios technologijos“, – teigiama pranešime.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video