Stikliniai, metaliniai ar nerūdijančio plieno: kaip išsirinkti tinkamus turėklus?

Turėklai – neatsiejama interjero ir eksterjero dalis, atliekanti tiek estetinę, tiek praktinę funkciją. Pastarieji, dažniausiai gaminami iš tokių medžiagų, kaip grūdintas/laminuotas stiklas, metalas, nerūdijantis plienas, ne tik užtikrina saugumą, bet ir, suteikdami erdvei išbaigtumo įspūdį, gali tapti stilingu Jūsų namų, komercinių ar kitos paskirties patalpų akcentu. Sprendžiant, iš kokių medžiagų bus pagaminti turėklai, svarbu atkreipti dėmesį į pastarųjų montavimo vietą (laiptai, balkonai, terasos, baseinų zona ir kita) bei individualius reikalavimus, keliamus saugumu ir dizainui. Žinoma, ne mažiau svarbu ir atsakingų meistrų, galinčių užtikrinti aukščiausią šios rūšies gaminių kokybę bei profesionalų montavimą, pasirinkimas.
Svarbiausi kriterijai, renkantis konkrečius turėklus
Jei Jūsų draugų namuose yra sumontuoti, pavyzdžiui, stikliniai turėklai, kuriais pastarieji yra labai patenkinti, tai anaiptol nereiškia, jos ir Jūs aklai, net neapsvarstę kitų alternatyvų (tai yra – metalinių, ar nerūdijančio plieno turėklų), taip pat turite pastaruosiuos rinktis. Yra visa eilė žemiau aptariamų kriterijų, į kuriuos, renkantis tinkamiausius turėklus, reikėtų atsižvelgti. Profesionalūs turėklų gamintojai ir montuotojai „Hamika“ dalijasi keletu patarimų, ką reikėtų apgalvoti.
Turėklų saugumas
Saugumas – neabejotinai svarbiausia, dažnu atveju reikalinga funkcija, kurią turi atlikti turėklai. Stikliniai turėklai dažniausiai gaminami iš grūdinto arba laminuoto stiklo. Tai – medžiagos, itin atsparios smūgiams. O, visgi, sudužus, nesubyra į aštrias, sužeisti galinčias šukes. Saugumo testą, žinoma, išlaiko ir metaliniai bei nerūdijančio plieno turėklai, kurie yra itin tvirti, atlaikantys dideles apkrovas.
Estetika ir dizainas
Nepriklausomai nuo to, apie kokį objektą, papildantį Jūsų interjerą ar eksterjerą, kalbama, pastarasis turi būti ne tik funkcionalus, bet ir estetiškas. Turėklai – ne išimtis. Stiklas, kaip konstrukcinė medžiaga, naudojama, gaminant turėklus, suteikia šiems modernumo, lengvumo ir puikiai tinka minimalistiniam interjerui. Metalas, dėl žaliavos universalumo ir atvirumo įvairiems dizaino sprendimams, leidžia šios rūšies turėklus priderinti dažname interjere, nepriklausomai nuo vyraujančio stiliaus: pradedant klasikiniu ir baigiant industriniu. Panaši tendencija galioja, ir kalbant apie moderniai, elegantiškai atrodančius nerūdijančio plieno turėklus, kurie, beje, dažniau naudojami lauko erdvėse.
Priežiūra
Savaime suprantama, jog kokybiškai pagaminti, ką tik sumontuoti turėklai papuoš Jūsų namų interjerą ar eksterjerą. Tačiau, logiška, jog to tikimasi ir pastaruosius eksploatuojant. Vadinasi, nori to ar ne, turėklus, kaip bet kokias kitas aplinkos detales, reikia prižiūrėti. Tiesa, pasirinkus tinkamą medžiagą, norimą estetinį rezultatą galima išgauti, apsieinant be didelių pastangų ir laiko gaišimo.
Tiek metaliniai, tiek nerūdijančio plieno turėklai, kalbant apie kasdienę priežiūrą, daug pastangų nereikalauja. Tačiau, jei, pavyzdžiui, nerūdijančio plienas, kaip ir sufleruoja pats pavadinimas, yra atsparus rūdims ir, siekiant išvengti pastarųjų, jokios priežiūros nereikalauja, tai metaliniai turėklai turėtų būti apdorojami specialia antikorozine danga.
Tuo tarpu stiklas, nors ir, kaip turėklų žaliava, turintis visą eilę privalumų, atrodo geras pasirinkimas, pastarojo priežiūra – specifinis klausimas. Kaip žinia, ant stiklo labai matosi pirštų antspaudai ir kiti nešvarumai, tad, norint išlaikyti švarą, iš karto reikėtų nusiteikti dažnesniam, kruopštesniam valymui.
Turėklų atsparumas aplinkos poveikiui
Šis kriterijus aktualiausias, kai kalbama apie lauko sąlygomis ketinamus eksploatuoti turėklus. Tokiu atveju bene geriausias sprendimas – nerūdijantis plienas arba kitas metalas, padengtas specialia apsaugine antikorozine danga. Stiklas taip pat yra atsparus drėgmei, tačiau, prisiminus dažnesnę pastarojo valymo būtinybę ir, žinant, jog lauke netrūksta dulkių bei kitų nešvarumų, dėl šios medžiagos pasirinkimo lauko sąlygomis eksploatuojamų turėklų gamybai derėtų gerai pagalvoti.
Turėklų kaina
Žinoma, apie bet kokį interjero ar eksterjero elementą kalbant, kaina – dažnu atveju labai svarbus kriterijus, sprendžiant, kokios rūšies turėklus rinktis. Stikliniai turėklai, dėl pastarųjų gamybos ir montavimo specifikos, dažnai kainuoja brangiau nei kitos alternatyvos. Nerūdijantis plienas, lyginant įprastu metalu, įprastai kainuoja daugiau, tačiau ir jo tarnavimas yra ilgesnis.
Nesvarbu, kokius turėklus – stiklinius, metalinius ar nerūdijančio plieno – įvertinę aptartus ir kitus Jums aktualius kriterijus, nuspręsite pasirinkti, nepamirškite skirti pakankamai dėmesio ir patikimų meistrų paieškai. Tik profesionaliai, naudojant aukščiausios kokybės medžiagas pagaminti ir tinkamai sumontuoti turėklai gali garantuoti ne tik estetinį pastarųjų vaizdą, bet ir saugumą ištisus metus.