Kviečia gabu.lt kūrybinės dirbtuvės: kokios profesinio augimo galimybės mažame mieste?

Gerdos Strumilaitės nuotr.
Visuomenėje vis dar gajus įsitikinimas, kad profesinis augimas įmanomas tik didmiesčiuose. Tačiau trečius metus aktyviai veikiantys GABU mokymų teikėjai Kėdainių miesto gyventojus ir svečius kviečia keisti požiūrį. Kovo 20 d. Mikalojaus Daukšos bibliotekoje vyks nemokamos kūrybinės dirbtuvės „Kaip profesinio augimo iššūkius mažame mieste paversti galimybėmis?“, kuriose bus dalijamasi praktiniais patarimais, kaip pasinaudoti mažų miestų privalumais ir atrasti naujas karjeros perspektyvas.
Miesto dydis – privalumas ar trūkumas?
Negalima paneigti fakto, kad miesto dydis ir gyventojų skaičius turi didelę įtaką įvairiems gyvenimo ir darbo aspektams – nuo darbo vietų pasiūlos iki gyvenimo kokybės ir galimybių augti. Didmiesčiai dažnai suteikia daugiau pasirinkimų ir išteklių, tačiau tai nereiškia, kad mažesniuose miestuose, tokiuose kaip Kėdainiai, negalima pasiekti profesinio ir asmeninio augimo.
Priešingai – mažesnės bendruomenės gali pasiūlyti unikalių galimybių, kurios didmiesčiuose galbūt būtų sunkiau pastebimos.
Kovą Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje organizuojamos kūrybinės dirbtuvės suteiks galimybę susipažinti su netradiciniais požiūriais ir metodais, kaip pasiekti profesinių aukštumų mažame mieste. Šios dirbtuvės skirtos žmonėms, kurie siekia tobulėti tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje, ieško naujų karjeros galimybių ar tiesiog nori išmokti, kaip geriau išnaudoti savo asmeninį ir profesinį potencialą.
Renginyje pranešėjai pasidalins vertingomis įžvalgomis, kaip įveikti mažų miestų iššūkius, kaip pasinaudoti jų privalumais ir kaip įžvelgti naujų perspektyvų.
Renginio išskirtinumas – praktinės užduotys po kiekvieno pranešimo. Šios užduotys padės dalyviams geriau įvertinti savo profesinį potencialą, išsiaiškinti, kur slypi jų stiprybės ir kaip galima jas išnaudoti.
Moderatoriai dalinsis praktiniais patarimais
Kūrybines dirbtuves kuruos trys moderatoriai – Tomas Mėčius ir kėdainiečiams jau pažįstami Benas Cechanavičius bei Sandra Barzdienė.
Inovacijų agentūros koordinatorė Kėdainiuose S. Barzdienė skaitys pranešimą apie tai, ką daryti, jeigu jautiesi įstrigęs mažame mieste: kaip įveikti baimę pradėti iš naujo, kaip pradėti verslą ir kur ieškoti pagalbos norint įgyvendinti savo idėjas. Pasidalins įžvalgomis apie nuotolinio darbo ir internetinės karjeros galimybes bei patarimais, kokius nuotolinius mokymus pasirinkti.
Pastaraisiais metais sunku nepastebėti dirbtinio intelekto (DI) įtakos verslui, kūrybai ir mokslui, todėl Tomas Mėčius, GABU dirbtinio intelekto mokymų lektorius, padės geriau suprasti, kaip kokybiškai integruoti DI į kasdienę rutiną ir kaip tinkamai formuluoti užklausas, kad DI geriau jas suprastų. Taip pat aptars DI ribas bei pavojus.
Benas Cechanavičius, kavos baro įkūrėjas ir projekto „Genas Kėdainiai“ autorius, pasidalins įžvalgomis apie tai, kokias galimybes profesiniam augimui gali pasiūlyti Kėdainiai, aptars, kokias galimybes mažesnis miestas siūlo profesiniam augimui, kaip atrasti neišnaudotas nišas ir pasitelkti vietos bendruomenę.
Registracija į renginį: https://bbf.lt/FkSmN.
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos licencijuotų GABU mokymų tiekėjų tikslas – visiems norintiems suteikti galimybę pasinaudoti valstybės finansuojamais mokymais. Per du metus parengtos šešios kokybiškas mokymų programos, kuriose įgūdžius ugdėsi ir tobulino daugiau nei 400 žmonių. Jiems suteiktas 190 000 Eur finansavimas.