Gavę 130 tūkst. eurų iš savivaldybės, sulaukė ir dar 14 tūkst. eurų papildomos injekcijos
Kėdainių rajono savivaldybė iš gyventojų surinko daugiau mokesčių nei planavo, tad, jos kišenėms išsipūtus, metų gale prireikė papildomus pinigus perskirstyti. Dalį viršplaninių lėšų politikai skyrė futbolo klubui „Nevėžis“, nors ir buvo nesuprantančių, kodėl besibaigiant metams šiam sporto klubui tų pinigų pristigo.
Pinigų trūksta atlyginimams ir kitoms išlaidoms
VšĮ „Sporto perspektyvos“, kuri ir valdo Kėdainių futbolo klubą „Nevėžis“, šiemet iš savivaldybės gavo 130 tūkst. eurų finansavimą.
Kaip ir visi profesionalaus sporto klubai, taip ir šis klubas dalį pinigų susirenka iš privačių rėmėjų. Tiesa, šiemet klubas, kuriame žaidžia 11 kraštiečių, surinko mažiau privačios paramos, nei tikėjosi.
Klubo teigimu, susidūrus su didėjančia infliacija bei jos pasekmėmis – pabrangus transporto, prekių ir kitų paslaugų įkainiams, futbolo komanda Kėdainių „Nevėžis“ viršijo metų pradžioje planuotą biudžetą.
14 tūkst. eurų bus naudojami komandos trenerių ir žaidėjų apmokėjimui pagal sportines veiklos sutartis, socialinio draudimo įmokoms, maistpinigiams (11,7 tūkst. eurų), sportinių stovyklų vykdymui, transporto ir kitoms paslaugoms (2,3 tūkst. eurų).
Klubo direktorius Saulius Skibiniauskas neslėpė, kad iš rėmėjų surinko mažiau pinigų, nei tikėjosi.
„Šiemet surinkome apie 70 tūkst. eurų iš privačių rėmėjų. Tikėjomės daugiau. Metų pradžioje rėmėjai kalba vienaip, turi finansų daugiau.
Pernai ir šiemet iš savivaldybės biudžeto mums skiriama ta pati suma, o ir žaidėjai nori daugiau uždirbti, ir pabrangimą jaučiame daugelyje sričių“, – aiškino direktorius.
Dabartinis atvejis primena situaciją, kad papildomą finansavimą gali gauti tas, kas turi kontaktą su savivaldoje įtaką turinčiais asmenimis.
K. Šlama
Suabejojo dėl pateiktų argumentų
Vis dėlto klubo argumentai, kurie buvo nurodyti prašyme savivaldybei skirti pinigų, įtikino ne visus politikus. Ir ne todėl, kad būtų kažkoks nenoras padėti klubui, tačiau pastebėta, kad toks aptakus prašymas gali tapti precedentu ir visiems kitiems prašyti pinigų, motyvuojant ne tokiais jau stipriais argumentais.
„Ar jums neatrodo, kad nurodytos priežastys, kodėl atsirado finansinis trūkumas, yra tokios, dėl ko galėtų kreiptis visi? Infliacija, kai ji siekia vos 1 proc., man atrodo nelabai rimta. Atidarome Pandoros skrynią, kai su šiais argumentais bet kas gali ateiti ir prašyti pinigų, nors mes net nematom duomenų apie 2024 biudžetą“, – sakė tarybos narys Kęstas Šlama.
Opozicinės frakcijos „Kėdainiai visų“ seniūnė Indrė Fiodorova atkreipė dėmesį, kad klubas, prašydamas pinigų, nedetalizavo, kur tie pinigai bus išleisti.
„Kodėl neįmanoma sužinoti labai konkrečių duomenų ir sąmatos konkrečios? Mes iš tų, kurie rašo bendruomenių, jaunimo projektus, prašome labai aiškių ir smulkmeniškų paskaičiavimų. O dabar prašome informacijos ir net negauname jos. Klubas atsakingas, rimtas, juk turi paskaičiavimus?“ – klausė ji, bet į jos klausima atsakyta nebuvo.
Mero teigimu, visiems viskas buvo aišku. Bet, atrodo, visgi ne visiems.
„Frakcijos vardu noriu akcentuoti, kad esame už paramą sportui, kultūrai ir visoms bendruomenių reikmėms. Bet ji turi būti subalansuota pagal biudžeto galimybes ir skirstant lėšas turi būti aiškios ir vienodos taisyklės.
Sutinkame, kad eilę metų nedidintas finansavimas sporto klubui turi būti sprendžiamas, bet tik pagal visas taisykles metų pradžioje planuojant ir tvirtinant biudžetą.
Kai pernai kreipėsi papildomo finansavimo krepšinio klubas, buvo pateikta labai detali išlaidų sąmata.
Dabartinis atvejis primena situaciją, kad papildomą finansavimą gali gauti tas, kas turi kontaktą su savivaldoje įtaką turinčiais asmenimis“, – sakė ir K. Šlama.
To, kas lieka „už brūkšnio“, daugiau niekada nebesvarstome, bet svarstome naujus prašymus, kurių nebuvo svarstant biudžetą ir strateginį planą. Svarstykime tuos siūlymus, kurie buvo pateikti laiku, kurie liko už brūkšnio. Surinkus daugiau pajamų, atsiminkime tas įstaigas ir jų prašymus, kurie buvo pateikti anksčiau – juk jų poreikiai niekur nedingo.
P. Aukštikalnis
Perteklinius pinigus ir vėl gauna tie, kas pirmi paprašo?
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, buvęs vicemeras Paulius Aukštikalnis atkreipė dėmesį, kad eilinį kartą viršplaninius pinigus savivaldybė skirsto pagal kažkokius jiems vieniems žinomus kriterijus.
„Svarstant biudžetą, svarstant strateginį planą, vien mūsų frakcija siūlė didinti sporto projektų finansavimą kasmet po 5 tūkst. eurų, bet siūlymas buvo atmestas.
Siūlėme papildyti Kėdainių futbolo klubo „Nevėžis merginos“ programą – buvo atmesta. To, kas lieka „už brūkšnio“, daugiau niekada nebesvarstome, bet svarstome naujus prašymus, kurių nebuvo svarstant biudžetą ir strateginį planą.
Indrė Fiodorova atkreipė dėmesį, kad klubas, prašydamas pinigų, nedetalizavo,
Aut. past.
kur tie pinigai bus išleisti.
Svarstykime tuos siūlymus, kurie buvo pateikti laiku, kurie liko už brūkšnio. Surinkus daugiau pajamų, atsiminkime tas įstaigas ir jų prašymus, kurie buvo pateikti anksčiau – juk jų poreikiai niekur nedingo“, – ragino P. Aukštikalnis.
Tačiau valdantieji, deja, į opozicijos siūlymus nereaguoja ir taryboje stumia tik savo pačių sprendimus. Opozicijai neužtenka balsų, kad sustabdytų abejotinus valdančiųjų sprendimus.
Nepaisant visų išsakytų dvejonių, valdančiųjų balsų užteko, kad „Nevėžiui“ iš mokesčių mokėtojų pinigų papildomai būtų skirta 14 tūkstančių eurų.
1 Komentaras
Šį kartą ir aš pritariu visiems kritikams ir opozicijai. Kai kurie negali gauti kelių šimtų konkretiems tikslams, kaip teisingai pastebėta, o kitiems ir 14 tūkstančių negaila. Galima buvo 10 smulkių paremti po 1,4 tūkst.