Lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems kėdainiškiams – naujos „Diaverum“ klinikos paslaugos
Inkstų lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams nuo šiol Kėdainiuose bus prieinama nemokama kineziterapija ir masažai. Ją medikai suteiks dializės metu, o greta to bus prieinamos ir naujos inovatyvios procedūros, tarp kurių – minkštųjų audinių masažas bei transkutaninė elektrostimuliacija (TENS). Kaip teigia, „Diaverum“ Kėdainių klinikos medicinos vadovė, toks medicinos proveržis – vienas retesnių Lietuvoje, kuomet pacientai išsyk bus ne tik dializuojami, bet ir stiprinami fiziškai.
„Kineziterapija dializės metu – pasaulyje plačiai pasitelkiama praktika. Jos metu atliekami pratimai turi naudos ne tik bendrai sveikatai, raumenų jėgai, bet ir geresniam fiziniam pajėgumui. Šiuo metu esame vieni pirmųjų Lietuvoje, pradėję teikti šias nemokamas paslaugas dializuojamiems pacientams Kėdainiuose, siekiant pagerinti jų gyvenimo kokybę“, – teigia „Diaverum“ Kėdainių klinikos medicinos vadovė Vilma Balčiuvienė.
Fizinis aktyvumas dializuojamiems pacientams – būtinybė
Fizinis aktyvumas yra neatsiejama sveikos gyvensenos dalis, kuri daro teigiamą įtaką tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Reguliari mankšta bei pratimai padeda kontroliuoti kūno svorį, sumažinti kraujospūdį bei širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tačiau, sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis, dializuojamiems pacientams judėjimas yra dar svarbesnis.
„Nustatyta lėtinė insktų liga turi reikšmingą įtaką žmogaus fizinei būklei. Inkstai atsakingi už daugybę svarbių funkcijų, todėl jų pažeidimas gali sukelti įvairius simptomus ir komplikacijas, kurios tiesiogiai veikia bendrą sveikatą bei fizinę būklę. Ypač galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantiems pacientams fizinis aktyvumas yra ypatingai svarbus. Nepriklausomai nuo amžiaus, dializuojami pacientai dažnai kenčia nuo nuolatinio raumenų masės nykimo, o tai gali padidinti traumų ir lūžių riziką. Todėl judėjimas šiai pacientų grupei yra gyvybiškai svarbus“, – teigia „Diaverum“ klinikos Kėdainiuose vadovė V. Balčiuvienė.
Kompleksiniam gydymui išgauti ir geriausiam rezultatui pasiekti, klinikos pacientams taikoma ne tik kineziterapija, bet ir kiti inovatyvūs gydymo metodai. Pacientams, kuriems diagnozuotas raumenų tempimas ar skausmai – siūlomas minkštųjų audinių masažas, o esant etiologijos skausmui, hemodializės metu atliekama pažangi TENS procedūra.
Aut. past.
Tarp naujovių – TENS terapija skausmo mažinimui
Kompleksiniam gydymui išgauti ir geriausiam rezultatui pasiekti, klinikos pacientams taikoma ne tik kineziterapija, bet ir kiti inovatyvūs gydymo metodai. Pacientams, kuriems diagnozuotas raumenų tempimas ar skausmai – siūlomas minkštųjų audinių masažas, o esant etiologijos skausmui, hemodializės metu atliekama pažangi TENS procedūra.
„Gydytojai reabilitologai, reguliariai konsultuodami pacientus, prireikus taiko pažangius gydymo metodus, tokius kaip minkštųjų audinių masažas raumenų tempimui ir transkutaninė elektrostimuliacija (TENS). Pastaroji yra itin inovatyvi skausmo malšinimo metodika, kuri intensyviai integruojama į skausmą malšinančių vaistų terapiją bei reabilitacines praktikas. Tai dar vienas svarbus žingsnis medicinoje, orientuotas į žmogaus sveikata grįstą gydymą“, – teigia ji.
Individualiai pritaikytas gydymas
Specialistai klinikoje pirmiausia visapusiškai įvertina ligonio būklę, tik tuomet taiko gydymą, atliepiantį paciento poreikius. Kaip teigia specialistė, kineziterapija visų pirma orientuota ne į sportinius pasiekimus, o į sveikatos stiprinimą, tad atliekami pratimai yra pritaikyti net ir silpniausiems dializuojamiems pacientams.
„Kineziterapijos planas sudaromas kiekvienam pacientui individualiai, įvertinus ne tik bendrą paciento būklę, bet ir nustačius biosocialinių funkcijų sutrikimus, pažeistų sistemų būklę. Todėl net ir silpniausias dializuojamas pacientas galės atlikti jam pritaikytus pratimus“, – teigia V. Balčiuvienė.