„Žiedūnės“ dešimtmečio kūrybos jubiliejų vainikavo šilko gaminių kolekcija
Visiems kėdainiečiams ir menui prijaučiantiems lietuvaičiams labai gerai žinoma menininkė, tapytoja, kūrėja Žiedūnė ALEKNAITĖ šiemet mini savo kūrybinės veiklos dešimties metų sukaktį. Sukūrusi kolekciją „Šilko mūza“ ji apkeliavo parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, sulaukė daugybės įvertinimų, o dabar dalyvauja ir parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2024“ vartotojų mylimiausių gaminių rinkimuose.
Pirmoji šilko kolekcija
Prieš dešimtį metų pradėjusi savo kūrybinį kelią Ž. Aleknaitė sako tada kažkokių ypatingų lūkesčių ir neturėjusi – norėjo kurti ir puošti moteris. Tačiau dabar, praėjus dešimtmečiui, moteris didžiuojasi savo nueitu keliu, nors, kaip ir kiekvienam, jis veikiausiai nebuvo toks paprastas.
„Per dešimtmetį tame kelyje buvo daug iššūkių, daug bandymų nuo skarų pereiti prie drabužių, prie paltų, kitų tekstilės gaminių, bet vis grįždavau prie skarų.
Pavyko plėsti asortimentą ir dabar esu labai laiminga ir džiaugiuosi, kad praėjus dešimtmečiui vis dar yra kūrybinės energijos tiek, kad galiu sukurti naują kolekciją, nekartoti to, kas buvo sukurta“, – sako kūrėja.
Dešimties metų kūrybos jubiliejaus proga išėjo ir pirmoji gryno šilko kolekcija „Šilko mūza“, kurioje yra, simboliška, taip pat dešimt skarų.
„Pati kolekcija yra jubiliejinė ir yra pirmoji tik šilko skarų kolekcija. Paprastai dažniausiai kuriu visus metus ir neakcentuoju, kad tai yra nauja kolekcija. Sukuriu naują gaminį, kai aplanko įkvėpimas, ir pristatau jį, nelaukdama, kol keli gaminiai susijungs į naują kolekciją.
Kurį laiką norėjau sukurti natūralaus šilko gaminių, bet nebuvo tokio kūrybinio potencialo, kad turėčiau dešimt darbų, kuriuos būtų galima spausdinti“, – pasakoja Žiedūnė.
Ji pridūrė, kad ilgai rinkosi, kokį šilką naudoti naujoms skaroms.
„Pasirinkau ruoželinio pynimo, nes jis tvirtesnis, atsparesnis mechaniniams pažeidimams, piešinys, spauda yra ryškesni, praktiškai nesiskiria nuo originalios tapybos atspalvių.
Pasikeitė pati technologija, mat anksčiau piešdavau tiesiogiai ant audinio, o dabar nutapiau pirmiausia paveikslus, o vėliau tapybos darbai buvo perkelti ant audinio“, – pasakoja menininkė.
Žiedūnė visuomet akcentuoja, kad jos skaros – daugiau nei aksesuaras. Tai meno kūriniai, stiliaus, filosofijos ir vidinio pasaulio išraiška.
Aut. past.
Skarose glūdi ir gilesnė prasmė
Žiedūnė visuomet akcentuoja, kad jos skaros – daugiau nei aksesuaras. Tai meno kūriniai, stiliaus, filosofijos ir vidinio pasaulio išraiška.
Naujausioje jos sukurtoje kolekcijoje yra skarų, kuriose atsispindi ir dar daugiau. Štai vienas iš piešinių yra kurtas kartu su VDU studentais, kurie sukūrė muzikos garso takelį, skirtą meno terapijai. Grojant tam garso takeliui Žiedūnė apie 15 minučių tapė paveikslą, o jis buvo eksponuojamas tiek universitete, tiek galiausiai perkeltas ir ant šilko.
„Dar vienas paveikslas – „Žuvys“ – perkeltas ant šilko buvo skirtas „Mamų unijos“ labdaros aukcionui.
Paveikslo centre vaizduojamas ikras, o aplink – keturios mamos žuvys. Tai buvo kaip ir „Mamų unijos“ logotipo atspindys, o kartu vaizduoja gyvybės saugojimą, mamų pasiaukojimą“, – pasakoja kūrėja.
Skara „Žydėjimas“ sulaukė tarptautinio pripažinimo
Nors „Šilko mūzos“ kolekcijoje puikuojasi dešimtis skarų, parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2024“ vartotojų mylimiausių gaminių rinkimuose rasite būtent skarą „Žydėjimas“. Nors, sako Žiedūnė, su ja stipriai konkuravo ir „Žuvys“, tačiau galiausiai kūrėja pasirinko „Žydėjimą“.
„Pirmiausia buvo akrilu nutapytas tapybos darbas „Žydėjimas“, ant apvalios 90 cm skersmens drobės. Tada sukurtas grafinis dizainas ir tiesioginiu spaudos būdu perkeltas ant šilko.
Liepos mėnesį Kauno botanikos sode Kūrybos podiumo metu vyko mano kolekcijos pristatymas, o šis kūrinys buvo pristatytas ir personalinėje mano parodoje Kauno kultūros centre.
Paveikslas, kuris puošia šilko skarą „Žydėjimas“, buvo eksponuotas prestižinėse virtualiose parodose Peru ir Italijoje. Italijoje Frascati muziejuje buvo eksponuojami trys visos kolekcijos paveikslai, vienas paveikslas yra išsiųstas į Pietų Korėją“, – pasakoja Ž. Aleknaitė.
Ji sako, kad ir skaros pavadinimas kone geriausiai atspindi prekės ženklą, ir spalvos atitinka parodos bei konkurso tematiką – nors skara turi tris variacijas, konkurse dalyvauja skara su žaliu krašteliu, kuris siejasi ne tik su žydėjimu, atgimimu, gamta, lietuvybe, bet ir pačia parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2024“ koncepcija.
„Be to, pristatant kolekciją, ko gero, kad būtent „Žydėjimas“ sulaukė daugiausiai komplimentų“, – šypsosi Žiedūnė.
Dabar visi, norintys palaikyti mūsų krašto kūrėją, gali balsuoti už jos nuostabų kūrinį „Rinkis prekę lietuvišką 2024“ vartotojų mylimiausių gaminių rinkimuose. Nuoroda: https://forms.gle/z3DMGyEnBBAZNCRk6
Šilko skara „Žydėjimas“ yra ne tik aksesuaras, bet ir meno kūrinys, kurį sukūrė menininkė, tapytoja Žiedūnė Aleknaitė. Naudojant inovatyvų tiesioginės spaudos būdą, šis išskirtinis paveikslas buvo perkeltas ant šilko audinio, išlaikant originalaus kūrinio detales ir spalvų intensyvumą. Tai leidžia kiekvienai skarai būti unikaliu ir meniniu aksesuaru.
Skara pagaminta iš 100% natūralaus šilko, naudojant ruoželinio pynimo techniką, kuri suteikia audiniui ypatingo minkštumo ir patvarumo. Skaros dydis yra 0,65 x 0,65 m, todėl ji yra patogi ryšėti ant galvos, kaklo, pinti į plaukus ir naudojama kaip universalus aksesuaras.
Šilkas, naudojamas skarai, yra tvarus ir draugiškas aplinkai audinys, kuris visiškai suyra, taip prisidedant prie aplinkos saugojimo. Ši medžiaga ne tik puikiai dera su šiuolaikiniais ekologiniais standartais, bet ir užtikrina aukštą produkto kokybę. Renkantis šią skarą, prisidedama prie aplinkos saugojimo ir tvarių sprendimų palaikymo.
1 Komentaras
[…] gamintojai iš visos Lietuvos, o kai kurie jų už savo gaminius buvo apdovanoti aukso medaliais. Kraštietės Žiedūnės Aleknaitės kūryba taip pat pelnė nuostabų įvertinimą – jos šilko skara „Žydėjimas“ pelnė aukso […]