Hormoninės spiralės įdėjimas: už ir prieš

 Hormoninės spiralės įdėjimas: už ir prieš

Pastaruoju metu hormoninės spiralės įdėjimas susilaukia nemažai dėmesio: savo patirti viešojoje erdvėje dalinasi žymios moterys, o komentaruose diskutuojama apie šio kontracepcijos būdo privalumus ir trūkumus. Deja, dažnai pasigendama pagrindinės informacijos, kuri yra būtina priimant sprendimą dėl šio kontracepcijos būdo.

Kas yra hormoninė spiralė?

Paprastai kalbant, spiralės įdėjimas – tai procedūra, kurios metu gydytojas įstato mažą spiralės formos prietaisą į gimdos ertmėje. Kartais spiralė dar vadinama intrauterinine sistema (IUS), o ją renkasi tos moterys, kurios ieško efektyvaus ilgalaikės kontracepcijos metodo. Priklausomai nuo pasirinktos rūšies, tokių spiralių veiksmingumas gali siekti 3-6 metus.

Spiralė paprastai laikoma alternatyva kontraceptinėms tabletėms ar kitiems apsaugos nuo nėštumo būdams, tačiau būtina žinoti, kad ji neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Anksčiau spirales rinkosi vyresnio amžiaus moterys, tačiau šiuolaikinės, naujos kartos spiralės tinka ir dar negimdžiusioms, žindančioms moterims.

Ar spiralės įdėjimas yra skausmingas?

Daugelį moterų labiausiai baugina pati spiralės įvedimo procedūra, tačiau neverta baimintis. Ji yra saugi ir greita, pats spiralės įvedimas dažniausiai trunka iki 15 minučių. Procedūra atliekama su vietine nejautra, todėl nejusite skausmo ar diskomforto. Apžiūros metu moterys gali justi diskomfortą, spaudimą, kai kurios patiria spazmus, tačiau tai trumpalaikiai pojūčiai, kurie išnyksta netrukus po procedūros. Jautresnėms pacientėms rekomenduojama prieš procedūrą išgerti nuskausminamųjų.

Būtina žinoti, kad po procedūros gali pasireikšti kraujavimas, kurie įprastai praeina per keletą dienų. Jei kraujavimus užsitęsė, susisiekite su procedūrą atlikusiu gydytoju.

Kokių privalumų suteikia spiralė?

Vienas didžiausių privalumų, kurį suteikia spiralės įvedimas yra ilgalaikė apsauga ir patogumas. Su spirale jums nereikia jaudintis dėl nepageidaujamo nėštumo ar rūpintis kitomis kontracepcijos priemonėmis. Žinoma, jei turite lytinių santykių su keliais partneriais, nepamirškite pasirūpinti apsauga nuo lytiškai plintančių ligų.

Kitas privalumas yra didelis efektyvumas. Hormoninė spiralė laikoma viena efektyviausių kontracepcijos priemonių. Be to, nereikia kasdienės priežiūros, o spiralės „galiojimo laikas“ gana ilgas.

Daliai moterų spiralės įdėjimas padeda sumažinti kraujavimą mėnesinių metu, skausmą. Antra vertus, spiralę galima bet kuriuo metu pašalinti ir vaisingumas greitai atsistato.

Kodėl prieš spiralės įdėjimą verta gerai pagalvoti?

Nepaisant kelių pastaruoju metu pasirodžiusių nesėkmės istorijų, daugelis moterų džiaugiasi pasirinkę šį kontracepcijos metodą. Visgi sprendimą reikia priimti tik gerai apgalvojus. Pasirenkite tam, kad spiralės įdėjimas gali iš pradžių kelti diskomfortą ar skausmą. Pirmaisiais mėnesiais spiralė gali paveikti mėnesinių ciklą, o taip pat pirmosiomis savaitėmis procedūros padidėja infekcijos rizika, todėl būtina laikytis gydytojo pateiktų higienos rekomendacijų.

Spiralės įdėjimas yra invazyvi procedūra, todėl galima gimdos pažeidimai, nors jų pasitaiko ir labai retai. Nepaisant aukšto patikimumo ir ilgo galiojimo laiko, spiralė neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų, todėl neturinčioms nuolatinio partnerio moterims vis tiek reikės naudoti prezervatyvą ar kitą barjerinę kontracepciją.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content