Kėdainietės radybos – milžiniškas baravykas

 Kėdainietės radybos – milžiniškas baravykas

Grybautoja baravyką lygino ir fotografavo su kolos buteliu, ir šalia pintinės, kad matytųsi galvos dydis./Asmeninio archyvo nuotr.

Grybų karštinė nepalieka abejingų – grybauja ir maži, ir dideli, ir jaunesni, ir vyresni. Vienai kėdainietei pavyko rasti tikrą grybų karalių – milžinišką baravyką. Moteris teigia tokio dydžio grybą matantį pirmą kartą gyvenime.

Grybavo su vyru

Su vyru Edgaru grybauti susiruošusi 36-erių metų kėdainietė Gintarė nutarė aplankyti ne mūsų krašto miškus, o nuvažiuoti į uošviją – Anykščių rajono Kavarsko miškus.

„Mūsų krašto miškai šturmuojami vietinių, todėl kartais gerai apsidairyti ir kaimyniniuose rajonuose, o apsidairius pamatai, kad tavęs laukia įspūdingo dydžio jo didenybė baravykas“, – šypsojosi kėdainietė grybautoja.

Ir pasvėrė, ir pamatavo

Prisirinkusi pilną pintinę grybų, Gintarė su vyru patraukė namo. Šeima skubėjo, mat jiems labai rūpėjo grybą pasverti ir pamatuoti.

„Šio grybo kepurė už mano galvą žymiai didesnė. Lyginau ir fotografavau ją ir su kolos buteliu, ir šalia pintinės, kad matytųsi galvos dydis.

Pamatavus namuose paaiškėjo, kad baravyko galvos skersmuo siekia 30 centimetrų, o sveria gražuolis 700 gramų.

Tiesa, kol parsivežėm namo grybo galva įtrūko. O parsivežus ir išdarinėjus grybą paaiškėjo, kad ir kirminukai jau jo pavalgę. Tai tiek iš to didumo, nedaug mums liko“, – juokėsi Gintarė.

Prisirinkusi pilną pintinę grybų Gintarė su vyru patraukė namo. Šeima skubėjo, man jiems labai rūpėjo grybą pasverti ir pamatuoti.

Aut. past.

Užauga dideli

Mokslinėje literatūroje rašoma, kad baravykasvienas geriausiai pažįstamų ir vertingiausių valgomų grybų Lietuvoje. Vaisiakūniai stambūs, mėsingi. Subrendusių grybų kepurėlė paprastai rausva, ruda, spalva tamsėja bręstant. Kotas 8–25 cm aukščio, iki 7 cm storio.

Grybas valgomas ir plačiai naudojamas kulinarijoje. Maistingas – turi mažai riebalų ir angliavandenių, daug baltymų, vitaminų, mineralinių medžiagų. Tai ne tik maistingiausias, bet ir gydomųjų savybių turintis grybas, liaudies medicinoje žaizdoms gydyti naudojami džiovintų baravykų milteliai.

Auga birželio–lapkričio mėn. įvairiuose miškuose po eglėmis, ąžuolais, beržais, pušimis. Užauga dideli. Vartojamas šviežias, dažniausiai džiovintas, marinuotas, sūdytas, šaldytas. Labai paklausus vietinėje ir užsienio rinkoje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content