Baigiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume

 Baigiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume

Spalio 13 dieną vykę rinkimai į Seimą Kėdainiams atnešė ramybę – jau pirmajame ture išrinktas savarankiškas kandidatas Viktoras Fiodorovas, tad antrojo rinkimų turo nebereikės./BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvoje baigiasi balsavimas iš anksto renkant prezidentą ir referendume išsakant poziciją dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Išankstinis balsavimas prasidėjo antradienį, per dvi jo dienas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, savo valią pareiškė daugiau nei 91 tūkst. arba 3,82 proc. rinkėjų.

Dėl prezidento posto varžosi aštuoni politikai.

Antros kadencijos siekia dabartinis prezidentas nepartinis Gitanas Nausėda. Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai į prezidentus kelia premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą, valdančiajai koalicijai priklausanti Laisvės partija –  Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekaną Dainių Žalimą, opozicinė Darbo partija – savo lyderį, parlamentarą Andrių Mazuronį, kita opozicinė politinė jėga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, kelia buvusį krašto apsaugos viceministrą Giedrimą Jeglinską.

Save išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė, medikas Eduardas Vaitkus ir partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis. Pastarąjį dėl antisemitinių pareiškimų Konstitucinis Teismas pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją, dėl to politikas atsisakė Seimo nario mandato.

Su prezidento rinkimais Lietuvoje vyksta ir privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

Gegužės 10–11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Siūloma pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

Pareikšti nuomonę reikės dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

VRK duomenimis, iš anksto balsuoti buvo galima visose 60 savivaldybių nuo 7 val. iki 20 valandos.

Nuo trečiadienio iki penktadienio taip pat organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose. 

Gegužės 10–11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo vyks sekmadienį, gegužės 12 dieną. Tuomet balsuoti bus galima 1895 vietose visoje Lietuvoje.

1 Komentaras

  • tai po pabrėžimo kiek tūkstančių pabalsavo,visokie delfiai ir kiti orakulai ,,atskleidžia“ neva pasisakiusiųjų mirtiną ryžtą prisipažint balsavus už Šimonių girioje besiganančią kumelę…To dar nebuvo,kad taip kvailai būtų agituojama už nepopuliarumo dugną pramušusią asabą.O ką jau ten bekalbėt apie ESBO stebėtojų atsisakymą,kurio nesiryždavo vykdyt net patys reakcingiausi demokratijos priešai…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content