Emocinėje kovoje su vėžiu kėdainiečiai nebe vieni

 Emocinėje kovoje su vėžiu kėdainiečiai nebe vieni

Neseniai Kėdainiuose įsikūrusios onkologinėmis ligomis sergančių žmonių asociacijos „Švęsk gyvenimą“ bendruomenė./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Nors grumdamasi su onkologinėmis ligomis šiuolaikinė medicina nuolat stiprina ginkluotę moderniais vaistais bei metodais ir pasveikusių pacientų skaičius auga, tačiau sužinoję vėžio diagnozę daugelis vis dar jaučiasi tokie pat sukrėsti tarsi būtų išgirdę mirties nuosprendį. Įveikusieji šią klastingą ligą vienbalsiai sutaria, jog akistaton su onkologiniu susirgimu stojusiam žmogui būtina ne tik kokybiška medicinos pagalba, bet ir emocinė bendraminčių parama. Nuo šiol kovoje su vėžiu kėdainiečiai nebesijaus vieniši, mūsų mieste veiklą pradėjo onkologinėmis ligomis sergančių žmonių asociacija „Švęsk gyvenimą“. Čia laukiami ne tik vėžiu sergantys, jį nugalėjusieji, bet ir šios diagnozės paliestų kraštiečių artimieji.

Pokalbiai stiprins sielą

Viena iš asociacijos įkūrėjų – Gitana Stasytienė, į pasaulį žvelgianti tokiomis gyvybę ir meilę kiekvienai naujai dienai spinduliuojančiomis akimis, kokių man seniai neteko regėti. Dievaži, rodos, pakanka vien sutikti tokį žvilgsnį ir viltis bei tikėjimas šviesa kaipmat sieloje prasklaidys net niūriausias likimo mestų išbandymų sutemas. Vėžį įveikusi Gitana savo patirtimi ir stiprybe šiandien nori pasidalyti su kitais.

„Žmogus, išgirdęs vėžio diagnozę, išgyvena labai daug negatyvių jausmų, – daugybės kitų bei savo pačios būseną prisimena pašnekovė. – Iš pradžių patiri šoką, paniką, sumaištį, susijaudinimą, baimę, nežinomybę dėl gydymo ir savo ateities. Taip pat iškyla klausimas, ar pasakyti artimiesiems ir kaip tai padaryti, neramina mintis, kaip jie reaguos.

Onkologine liga sergantis žmogus neretai prisiima atsakomybę, kaip nuraminti artimuosius, o artimieji dažnu atveju nežino, kaip su sergančiuoju kalbėtis. Ir visame šiame chaoso bei pasimetimo periode mes ieškome įvairios informacijos, skaitome istorijas žmonių, kurie susidūrė su panašia problema, bandome atrasti sau tinkantį pagalbos ir nusiraminimo būdą.

Asociacijos narės kraštiečius pakvietė į ypatingų potyrių vakarą – gongų garsų terapiją./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Taip visai netikėtai Nacionalinio vėžio instituto medicinos psichologė-psichoterapeutė Sandra Birbilaitė pakvietė mus dalyvauti projekte, kuriame vyko įvairūs emocinio palaikymo užsiėmimai, o kadangi lig šiol onkologinėmis ligomis sergančių žmonių organizacijos Kėdainiuose nebuvo, S. Birbilaitės padrąsintos, šių metų balandžio 21 d. įkūrėme onkologinėmis ligomis sergančiųjų žmonių asociaciją „Švęsk gyvenimą“, – pasakoja Gitana. – Mūsų tikslas – suburti onkologinėmis ligomis sergančiuosius ir jų artimuosius, kad drauge būtų lengviau išgyventi sunkius periodus, teikti emocinę paramą ir palaikymą, dalintis savo sveikimo istorijomis, vykdyti įvairias edukacines, kultūrines, sportines, prevencines veiklas, bendradarbiauti su kitomis asociacijomis ir švęsti gyvenimą kiekvieną dieną.“

Nežinai kur kreiptis? Tavęs laukia čia

„Mes veikiame kaip savitarpio pagalbos grupė, – asociacijos veiklos kryptį apibrėžia jos narė kėdainietė Laura, kuriai taip pat pavyko nugalėti vėžį. – Kai sužinai tokią diagnozę, regis, žemė ima slysti iš po kojų ir nežinai, kur eiti, kur kreiptis. Šiuo jautriu bei sudėtingu momentu mes norime ir galime padėti: išklausyti baimes, palengvinti nerimo naštą, pasidalinti savo patirtimi, būti emociniu ramsčiu ir kelio pradžioje, ir visos kelionės metu.“

Mūsų tikslas – suburti onkologinėmis ligomis sergančiuosius ir jų artimuosius, kad drauge būtų lengviau išgyventi sunkius periodus.

Gitana

Laura prisimena: „Išgirdus vėžio diagnozę, mane užplūdo baimė – nežinojau, kas manęs laukia. Atrodė, kad tarp onkologinės ligos ir mirties galima dėti lygybės ženklą. Šiandien žinau, jog tikrai ne.

Man labai padėjo vienos medikės žodžiai, jog yra už vėžį baisesnių ligų – pavyzdžiui, raumenų atrofija, kuri nesustabdoma. O vėžys šiuolaikinei medicinai dažnai įveikiamas.

Kai dar iki asociacijos įkūrimo susipažinau su mūsų narėmis, pamačiau, kad gydytoja išties teisi. Štai viena moteris prieš penkerius metus sirgo vėžiu, kita – prieš 10 metų, jos įvairaus amžiaus – ir vyresnės, ir jaunesnės, ir joms pavyko įveikti ligą bei susigrąžinti visavertį gyvenimą. Tokie pavyzdžiai įkvepia vilties, jėgų, padeda išsaugoti pozityvų nusiteikimą ir, žinoma, sveikti. Mes norime būti tais įkvepiančiais pavyzdžiais tiems, kuriems dabar to gyvybiškai reikia.“

Pakvietė į gongų vakarą

Penktadienio vakarą asociacija pirmąsyk plačiau pristatė savo veiklas krašto bendruomenei. Ta proga asociacijos narė Irena Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus salėje suorganizavo ypatingų potyrių dovanojusį atvirą renginį – kiekvienas galėjo dalyvauti gongų terapijoje „Mistinė kelionė gongų garsuose“, kurią vedė kraštiečiai Valdas ir Vaida.

„Gongų garsai balansuoja, harmonizuoja. Tai – visatos, žemės garsai, tad jie žmogaus organizmą veikia raminančiai“, – atskleidžia Vaida. „Šiandien mūsų pagrindinis tikslas ir yra gongų garsais skleisti ramybę, harmoniją. Gongų vibracijos labai gerai veikia žmogaus psichologinę ir emocinę būklę“, – sako Valdas.

„Ar žmogui reikia kaip nors pasirengti prieš pirmąjį tokį užsiėmimą?“ – pasiteirauju.

„Visiškai nieko, – patikina pašnekovai. – Svarbu viena – neturėti išankstinių lūkesčių. Žmogus turi leisti sau jausti tai, ką jis jaučia, ir neprogramuoti savęs pagal kitų patirtis, jei kažkas pasakė, kad jis turi pajusti viena ar kita. Tereikia klausantis ilsėtis.“

G. Stasytienė atkreipia dėmesį, jog asociacijos veikla vykdoma savanorystės pagrindais. Pašnekovė kviečia susiburti ne tik naujus narius, bet ir įdomių veiklų asociacijos susitikimams pasiūlyti norinčius specialistus.

Aut. past.

Laukia naujų narių ir pasiūlymų

G. Stasytienė atkreipia dėmesį, jog asociacijos veikla vykdoma savanorystės pagrindais. Pašnekovė kviečia susiburti ne tik naujus narius, bet ir įdomių veiklų asociacijos susitikimams pasiūlyti norinčius specialistus.

„Kviečiame ir drąsiname visus, kurie išgyvena onkologijos diagnozę, prisijungti prie mūsų asociacijos ir drauge eiti sveikimo keliu. Taip pat esame atviri įvairiai pagalbai bei pasiūlymams, – sako Gitana. – Labai džiaugiamės, kad savo veiklas mums pasiūlė psichologė. Tokių specialistų pagalba ypač reikalinga. Ateityje sieksime turėti nuolat su mūsų asociacija bendradarbiaujantį psichologą.“

Šiuo metu asociacija vienija 13 oficialių narių, tačiau į renginius bei veiklas ateina kur kas gausesnis būrys kraštiečių.

„Nebūkite vieni su savo diagnoze, neužsisklęskite – bendraukime, – ragina Gitana. – Mus galite rasti feisbuke #ŠvęskGyvenimą, taip pat skambinti man telefonu 8 612 90 037.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content