Kiek pinigų reikia duoti kunigui?

Už krikšto ar santuokos sakramentą iš žmonių bažnyčioje tikimasi aukos. Aukos dydis paprastai siekia nuo 50 iki 200 eurų, o kai kuriose bažnyčiose ir daugiau./ Asociatyvi BNS/ Gretos Skaraitienės nuotr.
Kol geri ir gražūs orai, daugelis nori atšvęsti asmenines šventes, kurioms neretai negaili ir išties didelių pinigų sumų. Be abejonės, tiek vestuvėse, vykstančios bažnyčioje, tiek krikštynose vienas iš esminių elementų yra bažnyčios apeigos ir sakramentą suteikiantis kunigas. O kunigai, nors savo paslaugų ir neįkainoja, vis tiek už tai, ką daro, turėtų gauti atlygį. Tad koks jis šiais metais?
Vidurkis – 50–100 eurų
Permetus akimis socialinius tinklus ir grupes, kuriose kalbama apie krikštynas bei vestuves, matyti, kad paprastai žmonės nesismulkina ir kunigui ar bažnyčiai paskiria apvalias pinigų sumas.
Už vieno vaikučio pakrikštijimą kunigui paprastai skiriama 50 ar 100 eurų auka.
Tuo tarpu vestuvės atsieina brangiau – paprastai kunigui ar bažnyčiai paaukojama nuo 150 iki 300 eurų.
Yra tokių bažnyčių ir kunigų, kurie apie kainas nekalba, tačiau yra ir tokių, kurie aiškiai pasako, kiek reikėtų paaukoti.
„Tuokėmės Kairiuose, aukojome kunigui 300 eurų, pats paprašė tiek“, – savo patirtimi dalijasi Viktorija.
„Kaunas, Jurgio kankinio bažnyčia: įkainiai – 150 eurų kiemelis valandai, 150 eurų už giesmes ir kunigui sakėme duosime 200 eurų, plius sakė, reikia atnešti tortą ir vyno, kad galėtų atšvęsti vakare. Apie kiemelį patys pasakė, kad nustatyta tokia kaina“, – rašė Ieva.
„Tytuvėnuose nesikuklinantis kunigas ten dirba, kas liečia pinigus. Pas jį yra konkrečios sumos. Pažįstu žmones iš kurių ir 500 eurų užsiprašė. Tad nenustebkit…“, – savo patirtimi dalijosi Ingrida.
Auka – laisvas žmogaus apsisprendimas
Kėdainių bažnyčias kuruojanti Kauno arkivyskupija sako, kad jokių nustatytų oficialių įkainių už vieną ar kitą ceremoniją nėra.
„Reikia pabrėžti, kad pagrindinis principas, kuriuo remiamasi šiais klausimais – tai laisvas žmogaus sprendimas duoti tokio dydžio auką, kokio pats asmuo nusprendžia.
Bažnyčioje paliekama auka už patarnavimus, žinoma, priklauso ir nuo žmonių galimybių. Tai taip pat susiję ir su žmogaus noru, apsisprendimu savo ištekliais prisidėti prie atlygio bendruomenės tarnams, ir ne tik kunigams, bet ir visiems, kurie savo triūsu padeda surengti šventę ar atlikti kitus liturginius patarnavimus, pvz., vargonininkai, zakristijonai, puošėjai, valytojai, ir kt.; be to, reiktų neužmiršti, kad tos aukos taip pat turi padėti padengti komunalines išlaidas ir kitas bažnyčios išlaikymo reikmes“, – sako Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai diakonas Darius Chmieliauskas.
Būna, kad nepaaukoja nieko
Tiesa, jis sakė, kad nutinka ir taip, kad žmonės nepaaukoja visiškai nei vieno cento, tačiau tai nėra ir negali tapti kliūtimi priimti sakramentus.
„Pasak pačių kunigų patirties, taip nutinka, tačiau labai retai, gal vos vienas ar keli procentai iš visų besikreipiančiųjų, kad nieko nepaaukotų, arba paliktų tikrai simbolinę, pvz., kelių eurų auką.
Tačiau, darsyk primenam, kad dėl to niekam negali būti atsakyti patarnavimai“, – pabrėžė diakonas.
20 Komentarai
Kokios čia gali būti “ stafkės”dar, kiek gali žmogus tiek ir paaukoja, pradės čia dar nurodinėti kiek aukoti, jo čia tas “ kaininkas” likes nuo Puro laikų ir jo sugerovas iš Josvainių tą pačią metodiką naudoja, jau rugpjūčio mėnesį eina Kalėdoti ir rinktis sau pinigus iš žmonių ir čia stafkė nustatyta, baisu…
Kam čia duot vistiek pralėbauja …dvasiški tėveliai 😀 dar gerai jei su bobom ne su vyrais 😀
Nieko keisto, kad eina rugpjūtį, eina liepą ir net birželį…
Tegul issitrina galva su tais sugalvotais kaledojimais, reketiorai ble atsirado, vienintelis pagarbos vertas tik A.A TĖVAS STANISLOVAS vertas pagarbos, o ne tie grobuonei kur tik rinkliavos svarbiausiai per pamaldas
Nežinau.as niekada neturėjau reikalų su kunigais ir nesiruošiu turėti.uz ką jam duoti pinigų? Ką jis gero daro?
KUR PARASYTA NAUJAM TESTAMENTA,KAD KUNIGUI REIKIA DUOTI PINIGU
APASTALAS PAULIUS
IR TAS SIUVO PALAPINES,KAD NEAPSUNKINTU ZMONIU
NUO TO MELO
ZEME PURTOSI
CUNAMIAI NESA STOGUS
VANDUO NUPLAUNA MIESTUS
O ZMONES NEBIJANTIS DIEVO
UZSIIMA IR TOLIAU MELU
Atsimenate Tėvo Stanislovo parapiją…Paberžę? Bažnytėlėje vienuolis niekada nevaikščiojo su torielka ir nerankiojo aukų.O jei kas norėdavo paaukoti ? Sakydavo yra aukų dėžutė.
Tik nevalia sakydavo,nuskriausti savęs ir savo šeimos….o kad aukojate, jis dėkodavo labai.
O krikštynų ir vestuvių metu žmonės jam aukodavo daug ir maisto…o jis tą maistą išdalindavo vargingai gyvenančioms šeimoms.
Išėjus Tėvui Stanislovui į dangaus karalystę mus ,parapijiečius pjaudavo tos rinkliavos rinkimas.Mesdavome į aukų dėžutę…kad ir db.praėjus 18 metų nuo vienuolio mirties,kartais aukoja koks kunigas Šv.Mišias ir nerenka aukų.Mes su tokia palaima,tą auką įmetame į aukų dėžutę,prisimindami Tėvą Stanislovą.
Taip,didelė pagarba tėvui Stanislovui! Prisimenu,ir tuokėmės,ir sūnų krikštijompas jį.Paklausus,kiek skolingi,parodė į aukų dėžutę-kiek galit.Tokie žmonės nemiršta.
Is kur jus matote,kad yra tokios krikstynos?
Tai kataliku sugalvotas melas, yra tik
Tevo-motinos atnesusio vaika pas zmogu-kuris sventai gyvena pagal Dievo Valia
PALAIMINAMAS
MARIJA SU JUOZAPU atnese JEZU pas SIMEONA, kad palaimintu juos ir ju vaikeli, pries tai SIMEONUI buvo apreiksta apie JEZU….
O sulaukes vaikas 12 ar daugiau jau amziaus,pats savo noru valia eina krikstytis JEZAUS KRISTAUS vardu.i nauja gyvenima,atgimsta dvasia.
Kas nera is DIEVO, tas yra is velnio-melagio.
Taip buvo, taip yra kol nebus sunaikintas Velnias melagis ir zmogzudys.
Visa tai galite rasti Naujame Testamente.
buožė apynasriu ,kur buvo ir žąslai įtverti,taip sumušė piemenuką,kad vaikelis po kelių dienų numirė.Vargšė motina pas kleboną prašė vaiką palaidot su bažnyčia,bet tas atsisakė,nes ji neturėjo kuo atlygint už patarnavimą.Tą suskį vėliau mes matydavome bažnyčioje kunigų klauptuose sėdintį ir besičiaupstantį bedante savo barštine.Toks skručas tikrai turėjo nubildėt į pragarą kartu su jo laimintais pokario miškiniais.
Dabartinis Labūnavos kunigas kalėdoja iki velykų ir dėl to nesuka sau galvos…
Bybi jiems ant kaklo,vietoj kryziaus
Lai eina dirbti kaip visi žmones
TEGul supia pypi
Čia kaip tu valentinui čiulpi?
Svetima gėda užklumpa,kai per bažnyčią pasileidžia eskortinė trijulė-viens su barškalu,kits su padėklu, o trečias su krepšiu per petį.Esu matęs ir per gausesnį laidotuvių dalyvių būrį pasileidusius aukų rinkėjus.Jau vien iš dalyvių gausos ir mašinų skaičiaus matosi,kad aukos ne mirusiojo laidotuvėms bus skirtos.Per biednioko ,girdėjau,kai kurie kunigai tokiu būdu paremia a.a.šeimą.Bet čia matyt vienetiniai atvejai.Tėvas Stanislovas tokią praktiką Lietuvoje norėjo paskleisti,bet gi žinom,kad ir patys kiti kunigai jo iniciatyvos nepalaikė.Kažin ar atsiras dabartinių laikų toks šventuolis ,tikrai vertas Palaimintojo Vardo…
Reikia pripažinti, kad ne visose bažnyčiose tarnauja kunigai, nes yra ir tokių, kuriuos galima pavadinti dirbančiais bažnyčių direktoriais. O dirbantis direktorius – visada siekia pelno visais įmanomais (tegu ir ne kiekvienam eiliniam suprantamais) būdais.
Kunigo naudą velniai gaudo,todėl ir bažnyčioje jų pilna…
Pateisinu kunigus,kurie paprotina nesusipratėlius.Tokie nori,kad kažkas išlaikytų parapijas,tik ne jie.Praktikuojantys katalikai tokių klausimų nekelia ir kiek išgalėdami prisideda prie bažnyčios išlaikymo.Bet tie,kurie nori gauti tik religines paslaugas tegul susimoka.Tie keli šimtai tokiems,tai dar per mažas mokestis.Šiaip tai bažnyčiai reikėtų skirti 10% savo pajamų.
Ta orestė ir po savo namus keliais vaikšto???