Vyko „Linas Agro“ atvirų durų diena

 Vyko „Linas Agro“ atvirų durų diena

„Linas Agro“ elevatoriuje vyko atvirų durų diena krašto ūkininkams/ E. Kuktienės nuotr.

Liepos 11-ąją Kėdainių krašto ūkininkai keliavo į „Linas Agro“ Grūdų centrų elevatoriuje vykusią atvirų durų dieną. Įpusėjus vasarai ir startavus javapjūtei ūkininkams itin aktualūs klausimai – grūdų kokybės nustatymo metodikos, elevatoriuose vykstantys procesai, grūdų supirkimo kainos – reikalavo atskiro ir betarpiško aptarimo.

Aprodė elevatorius

Kelias dešimtis ūkininkų pasitiko ir atvirų durų dienas pradėjo „Linas Agro“ Grūdų centrų Vidurio Lietuvos elevatorių grupės vadovas Gintaras Čagus. Aprodytos gamybinės patalpos, kurios yra automatizuotos, aptarti ir pristatyti gamybiniai procesai. 

„Iš tiesų, kai atidarėme elevatorių, žmonės kalbėjo, kad turėtų tokioje vietoje dirbti bent pora šimtų žmonių. O iš tiesų viskas automatizuota, matoma kompiuteryje iki smulkmenų – jei kažkas užsikemša, galima matyti kur, kuriame sluoksnyje, tada stabdome įrenginius, einame, valome, ir vėl paleidžiame“, – rodydamas grūdų džiovyklas ir valomąsias ūkininkams pasakojo Gintaras Čagus. 

Jis pridūrė, kad valomosios gali apdoroti apie 300 tonų per valandą grūdų – mažesnė valomoji apdoroja apie 100 tonų, didžioji – 200 T. 

Per savo gyvavimo istoriją elevatorius, kuriame lankėsi ūkininkai, jau yra priėmęs virš 2 milijonų tonų grūdų ir pašarų žaliavų.

„Čia įmontuota ir temperatūros stebėjimo sistema, kad pamatytume, kada bokštuose ima kaisti grūdai. Tada ventiliuojame, nors iš tiesų labiausiai pasiteisinęs būdas yra mėtymas iš bokšto į bokštą. Taip ir pigiau, ir efektyviau“, – pasakojo G.Čagus.

Ūkininkai lankėsi laboratorijoje

Vėliau visi patraukė į „Linas Agro“ Grūdų centrų laboratoriją, kurioje ūkininkams buvo pristatyti nauji automatiniai sijokliai, kurie leidžia greitai ir tiksliai ištirti atvežtų grūdų kokybę. 

„Kai nelieka žmogiškojo faktoriaus, nelieka ir abejonių dėl duomenų tikslumo. Be to, tai sutaupo laiko – mechanizmai dirba, o darbuotojai tuo metu gali eiti daryti kitus darbus. Grįžta – o viskas ekrane matoma, suskaičiuota, išskirstyta į atskiras talpas“, – pasakojo „Linas Agro“ Grūdų centrų kokybės vadovas Raimundas Garbauskas.

Ūkininkams pristatė žemės ūkio sektoriaus aktualijas

„Linas Agro“ grūdinių kultūrų pirkimo vadovas Justas Eimontas ūkininkams nušvietė esamą situaciją tarptautinėje grūdų rinkoje ir kartu priminė, kad bent tris kartus per savaitę atnaujintą informaciją apie rinkos padėtį ir kainas gauna Kėdainių regiono vadybininkai – tad visuomet galima skambinti jiems ir teirautis naujausių žinių.

„Apie du metus rinka gyvena nestabiliai, bangavimai yra neišvengiami. Bangavimai mūsų laukia ateinančius metus, o gal net ir ilgiau, o jie pastebimi kiekvieną dieną. Rapsų ir kviečių MATIF biržos kainos keičiasi per dieną po kelis kartus, tokia kasdienybė. Pirmosios žinios iš Prancūzijos rodo, kad miežių derlingumas ir kokybė ten geri. Tuo tarpu rapsų laukai atrodė gražiai, o rezultatas nuvylė – derlius prastas“, – pasakojo J. Eimontas ir pridūrė, kad prasidėjo derliaus sezonas ir dauguma pardavėjų nori nusimesti perteklinį kiekį čia ir dabar. „Pasiūlos daug, tad kainos krenta. Jos gali atsistatyti spalį ar lapkritį, o gal ir anksčiau.

Kviečiai didžiausio spaudimo sulaukia iš Rusijos, nes ji labai agresyviai siūlo savo produkciją kitoms šalims, be to, ji siūlo kviečius pigiau beveik 40-ia dolerių, nei Baltijos šalys“, – tęsė specialistas.

„Linas Agro“ ūkininkams pasiūlė ir naujieną – galimybę saugoti grūdus jų elevatoriuje. Priėmimas, atkrovimas ir saugojimas nieko nekainuos, jei grūdus ūkininkai parduos „Linas Agro“ už tokią kainą, kokia tuo metu nustatyta elevatoriuje, tada, kada patys norės parduoti.  

Sezono metu elevatorius dirbs ilgiau

„Linas Agro“ Grūdų centrų Kėdainių elevatoriui vadovaujantis Irenijus Beganskas sako, kad elevatorius jau skaičiuoja 20 veiklos metų: „Tai vienas pirmųjų modernių „Linas Agro“ Grūdų centrų elevatorių Lietuvoje. Šiame  regione elevatoriaus labai reikėjo. Mūsų ūkininkams būdavo nepatogu vežti grūdus kažkur toli. O kadangi elevatorius statytas naujai, tai ir įranga čia naujoviška, moderni. Vėliau įsigijome ir šalia esantį trąšų centrą, pasistatėme skystų trąšų talpyklą. Sezono metu elevatorius talpina iki 35 tūkst. tonų įvairių grūdinių kultūrų. O kas sezono metu išvengtume didesnių eilių, grūdų priėmimui išnaudojame ir čia esančias aikšteles“,- dalijasi elevatoriaus vadovas. 

Anot Irenijaus, vasarą išvengti eilių čia padeda ir tai, kad be nuolatinių trylikos elevatoriaus darbuotojų sezono metu čia priimami dar aštuoni – dešimt. Taip pat ilginamos ir elevatoriaus darbo valandos.

„Esame dėkingi, kad ūkininkai veža grūdus būtent pas mus, tad darom viską, kad tai jiems daryti būtų kuo patogiau. Sezono metu dirbame nuo 8 iki 22 val. vakaro, tačiau jei reikia, pradedam ir 6 val. ryte, o baigiam vidurnaktį“, – sako Irenijus Beganskas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content