Kaip atsakyti į iš vėžių išmušančius darbdavių klausimus?

 Kaip atsakyti į iš vėžių išmušančius darbdavių klausimus?

Vis dažniau interviu dėl darbo metu tikrinama kandidatų reakcija ir gebėjimas priimti sprendimus netikėtose situacijose. Todėl per atranką darbdaviai linkę užduoti neįprastus, neretai su tiesioginiu darbu menkai susijusius klausimus. Kaip elgtis, kai darbdavys užduoda iš vėžių išmušantį klausimą, pataria Henrika Bivainienė, HR ir atrankų sprendimų bendrovės „Amston“ vadovaujanti partnerė.

1. Pozityviai nusiteikite

„Kiek dramblių galima sutalpinti kambaryje?“, „Kokios spalvos pieštuku norėtum būti ir kodėl?“, „Jei laimėtum loterijoje, kam išleistum pinigus?“ – iš pirmo žvilgsnio tokie klausimai per darbo pokalbį gali gluminti ir atrodyti, švelniai tariant, keistai. Todėl neretai jie verčia darbuotojus pasimesti arba dar prieš pokalbį pernelyg jaudintis.

Vis tik, H. Bivainienė pataria prisiminti, kad nestandartinių klausimų tikslas – ne „sukirsti“ pašnekovą, bet patikrinti kandidato reakciją, mąstymą, elgseną neapibrėžtumo sąlygomis.

„Į atrankos pokalbį svarbiausia eit pozityviai nusiteikus, nebijoti, pasitikėti savo jėgomis ir tinkamai pristatyti turimus įgūdžius. Taigi išlaisvinkite kūrybiškumą, atsipalaiduokite, nebijokite improvizuoti ir, svarbiausia, supraskite, kad vieno teisingo atsakymo į neįprastą klausimą nėra“, – pabrėžia H. Bivainienė, „Amston“ vadovaujanti partnerė.

2. Neskubėkite

Esame įpratę į klausimus atsakinėti greitai, tačiau ne visada intensyvus pašnekesio tempas yra būtinas. H. Bivainienė pataria pokalbio metu kiek įmanoma labiau neskubėti ir nebijoti skirti laiko pagalvojimui prieš atsakant.

„Per atrankos pokalbį potencialūs darbdaviai vertina atsakymo turinį, o ne greitį. Be to, jie supranta, kad ir kandidatui reikia bent trupučio laiko tinkamam atsakymui apgalvoti. Tad išgirdę klausimą nebijokite tylos pauzių ir apmąstymui bei leiskite sau šiek tiek pamąstyti“, – sako H. Bivainienė.

„Amston“ ekspertė prideda, kad daugiau laiko apmąstymams laimėsite, jei išgirdę neįprastą klausimą pasakysite, „įdomus teiginys, leiskite šiek tiek pagalvoti“ arba „koks neįprastas galvosūkis, reikia truputį ilgiau apie tai pamąstyti“.

3. Klauskite patys

Darbo pokalbio atmosferą kuria ir kandidatas, ir darbdavys. Todėl H. Bivainienė kandidatams rekomenduoja per interviu sulaukus neįprasto klausimo imtis iniciatyvos ir pasiteirauti daugiau detalių.

„Drąsiai užduodami klausimus ne tik demonstruojate pasitikėjimą savimi, bet kartu parodote, kad lanksčiai reaguojate į neįprastas situacijas ir galite tvarkytis su stresu. Pavyzdžiui, darbdaviui paklausus, kiek kamuolių telpa į autobusą, galima pasitikslinti, apie kokius konkrečiai kamuolius kalbame: krepšinio, teniso ar golfo. Arba jei į tokius klausimus atsakyti nenorite, galite pabrėžti, kad nežinote, kaip tai susiję su jūsų kompetencijomis ir pasiūlyti judėti tolyn“, – akcentuoja H. Bivainienė.

4. Būkite savimi

Keisti, menkai su tiesioginiu darbu susiję klausimai gali padėti atskleisti jūsų asmenybę, elgseną netikėtose situacijose, iniciatyvumą, mąstymo greitį. Tad H. Bivainienė pataria per darbo pokalbį sulaukus neįprasto klausimo nesistengti ieškoti logiškiausio atsakymo, nes tokio tiesiog nėra. „Viena iš labiausiai darbdavių vertinamų savybių – darbuotojų kūrybiškumas. Nusiteikite pozityviai, būkite savimi, improvizuokite ir tokiu būdu darbdaviui apie save papasakosite daugiau nei teisingas atsakymas į klausimą. Geriau pasitelkite humoro jausmą ir išnaudokite pirmą į galvą šovusią mintį, nei stenkitės įtikti ar atsakyti tinkamai“, – pataria H. Bivainienė.

Ruošdamiesi darbo pokalbiui ir norėdami jaustis užtikrintai, nepamirškite pasirūpinti ir savo įvaizdžiu bei pasiruoškite keletą svarbių klausimų darbdaviui, kurie gali lemti jūsų sėkmę atrankose. Patarimų, padėsiančių įveikti darbo pokalbių keliamą stresą bei sėkmingai gauti poziciją rasite Amston.lt puslapyje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content