Neapsikentęs valdžios neveiklumo kėdainiečiams pieną dalija Šilalės rajono ūkininkas

Kėdainių mieste prie autobusų stoties esančioje prekybos centro „Maxima“ automobilių aikštelėje kas keletą dienų šviežią pieną dalina Šilalės rajono ūkininkas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Lietuvos ūkininkai nenuilsta ir jau keletą mėnesių protestuoja dėl rekordiškai žemų pieno supirkimo kainų ir toliau nemokamai dalija pieną gyventojams. Peikdami Lietuvos banko tyrimą apie maisto kainas Lietuvoje, ūkininkai skelbia savo duomenis ir sako, kad jiems tokiomis sąlygomis išgyventi nėra jokių šansų, tad užuot vežę pieną priduoti, jie jį tiesiog išdalins gyventojams. Kėdainių mieste irgi dalijamas pienas. Kraštiečiams jį dalija jaunas ūkininkas iš Šilalės rajono.
Prie autobusų stoties
Kėdainių mieste prie autobusų stoties esančioje prekybos centro „Maxima“ automobilių aikštelėje kas keletą dienų šviežią pieną dalija Šilalės rajono ūkininkas. Oranžiniu mikroautobusu pavakarę į Kėdainius atvykęs vyras sako, kad jam tiesiog nebėra kur trauktis.
„Situaciją valdo perdirbėjai, pieno turi daug ir jiems visiškai vienodai šviečia, kas kokias akcijas kur rajonuose organizuoja.
Mes siekiame, kad pieno gamintojai nebūtų skirstomi į grupes ir kad perdirbėjai supirkimo kainomis nemanipuliuotų, kaip dabar, kai „didiesiems“ moka, tarkim, 30 centų už litrą, „mažiesiems“ – 15-a“, – dėstė ūkininkas.

Geriau išdalinti
Mikroautobusu ūkininkas į Kėdainius atveža dvi dideles tonines talpas pieno. Žalią atšaldytą pieną ūkininkas išdalija jo čia jau laukiantiems kraštiečiams. Kad gautų šviežio naminio pieno, į eilę stoja dešimtys kėdainiečių.
Nors ūkininkas pieno kainos nėra nustatęs, jis pieną gali ir dovanoti, tačiau solidarizuodamiesi su juo kėdainiečiai už litrą pieno atsilygina 60 centų, kai pats ūkininkas iš supirkėjų teigia gaunantis tik 14 centų. Vyras neslepia, pieną geriau išdalinti žmonėms, nei parduoti už tokią kainą.
Peikdami Lietuvos banko tyrimą apie maisto kainas Lietuvoje, ūkininkai skelbia savo duomenis ir sako, kad jiems tokiomis sąlygomis išgyventi nėra jokių šansų, tad verčiau vežę pieną priduoti, jie jį tiesiog išdalins gyventojams.
Aut. past.
Praneša atvykstantis
Apie į Kėdainius atvežamą pieną ūkininkas praneša socialiniuose tinkluose. Pieną į Kėdainius ūkininkas atveža kas keletą dienų iš anksto pranešęs. Dar prieš jam atvykstant prekybos centro aikštelėje jo jau laukia minios žmonių – kas su litriniu stiklainiu, kas su bidonu.
„Tiesiog mano krašte tokių smulkų pienininkų daug, ten yra kas dalija pienuką. O aš vežu čia. Esu vienintelis atvežantis pienuką į Kėdainius. Tikrai geras, skanus, gardus pienelis. Tegul žmonės geria į sveikatą“, – kalbėjo jaunas ūkininkas.

Giria pieną
Kalbinti eilėje laukę kėdainiečiai teigė, kad gandas apie Kėdainiuose dalinamą pieną eina iš lūpų į lūpas. Žmonės labai giria ūkininko atvežamą pieną.
„Pienas labai geras ir sveikas. Daug grietinės nusistovi. Galima ir grietinės, ir sūrio pasidaryti.
Mes negailime, paremiame ūkininką, duodame 60 centų už litrą. Juk ne iš gero gyvenimo žmogus pieną dalina.
Matyt, situacija visai prasta. Naikinami smulkūs ūkiai – kur mes prieisim taip elgdamiesi su smulkiaisiais ūkeliais?“ – kalbėjo eilėje pieno laukę kėdainiečiai.
1 Komentaras
Gal uzteks meluoti, ukininkai tera biznieriai. Ta piena 70% veza i Lenkus ir ten pardavineja mazesne kaina, o mums uz brangiau parduoda. Mat nukrito kainos ten ir pienas nebereikalingas pasidare. Cia tas pat, kas pardavineti buta dviguba kaina, kai visi aplink parduoda dvigubai maziau tokius pacius butus. Po to stebesi kodel lietuvos imones bankrutuoja nes konkuruot negali. Su produkcija is Lenku. Cia isvis naikint visas sita sovietmecio istatyma su surinkimo kainom. Pazistamas sake mum pigiau Lietuviska piena atsigabenti is Lenkijos.