Išdegė 150 arų sausos žolės: kilo pavojus pastatams ir žmonėms
Vėlų pirmadienio vakarą į Beinaičių kaimą skubėjo net dvi ugniagesių komandos bei ugniagesys. Kaimo pašonėje degė net 150 arų sausos žolės. Ugniagesiai su ugnimi kovojo apie valandą laiko. Į gaisravietę atskubėjo ir medikai: kilo pavojus pastatams ir žmonėms.
Pranešė gyventojai
20 val. 43 min. Bendrajame pagalbos centre gautas gyventojų pranešimas, kad Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo Šilainių gatvėje, laukuose, dega didžiulis plotas sausos pernykštės žolės.
Į įvykio vietą pasiųsta Pramonės ugniagesių komanda.
Kolegoms į pagalbą išskubėjo ir Beinaičių kaime gyvenantis Kauno rajone ugniagesiu dirbantis Skirmatas Laužikas.
Prireikė pagalbos
Į įvykio vietą atskubėję Pramonės ugniagesiai atliko žvalgybą. Dideliame plote degė sausa žolė.
Buvo kilęs realus pavojus ūkiniams pastatams, žemės ūkio technikai, pušynui, gyventojams. Pramonės ugniagesiai paprašė pastiprinimo.
Į įvykio vietą buvo pasiųsta Šėtos ugniagesių komanda bei greitosios medicinos pagalbos medikai.
Valandą laiko
Ugniagesiai su liepsnomis kovojo valandą laiko. Laimei, ugnies plitimas buvo sustabdytas laiku.
Ugnis buvo gesinama ne tik parankinėmis priemonėmis, tačiau ir dar kartą perpilta vandeniu.
Ugniagesys gelbėtojas Antanas Sagaitis, numalšinus liepsnas, dar kartą apėjo teritoriją, apžiūrėjo, ar neliko ugnies žindinių, pavojingų vietų.
Kurį laiką pabudėję ir įsitikinę, kad pavojaus nėra, gelbėtojai grįžo į tarnybą.
Didelis plotas
Kitą dieną Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė informavo, kad gaisro metu išdegė išties didžiulis plotas saugos pernykštės žolės.
„Išdegė apie 150 arų sausos žolės. Gaisro priežastis: žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimas“, – informavo Dž. Vaitkevičienė.
Prašo supratimo
Ugniagesys gelbėtojas S. Laužikas prašo gyventojų supratimo, prašo nedeginti pernykštės žolės, nerizikuoti žmonių sveikata.
„Kiekvieną pavasarį šylant orams neatsakingas kai kurių žmonių elgesys dėl sukeltų gaisrų atvirose teritorijose padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir žmonių turtui liepsnoms išplitus į sodybas, gyvenamuosius ir ūkinius pastatus.
Deginant pernykštę žolę žūsta ne tik augmenija ir gyvūnija, sudega turtas, bet pasitaiko ir žmonių aukų.
Todėl visų labai prašau nedeginti sausos žolės.
Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.
Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112“, – primena S. Laužikas.