Kurias Kėdainių mokyklas baigę jaunuoliai įstoja į valstybės finansuojamas vietas aukštojo mokslo įstaigose?

 Kurias Kėdainių mokyklas baigę jaunuoliai įstoja į valstybės finansuojamas vietas aukštojo mokslo įstaigose?

Asociatyvi BNS nuotr.

Rasa Jakubauskienė

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė ir palygino ne tik aukščiausius šalies ugdymo įstaigų pasiekimus, kuriuos pristatėme „Rinkos aikštėje“, bet ir įvardijo, kurias gimnazijas baigę jaunuoliai įstoja mokytis į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, kuriose mokyklose mokinai yra patys versliausi ir kurių ugdymo įstaigų auklėtiniai skina laurus tiek respublikinėse, tiek tarptautinėse olimpiadose. Pasirodo, net ir šiose srityse Kėdainių rajonas turi kuo pasidžiaugti ir didžiuotis. Ir didžiuojamasi čia ne tik miesto, bet ir kaimo gimnazijomis, demonstruojančiomis puikius mokinių pasiekimus.

Daugiausia į valstybės finansuojamas vietas įstoja baigę Šviesiąją gimnaziją

Žurnalo „Reitingai“ autoriai taip pat sudarė statistiką, kurioje parodoma, kaip kurių mokyklų abiturientams sekasi stoti į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose. Nes tai, pasak G. Sarafino, ypač svarbus rodiklis.

„Juk jeigu jaunuoliui pavyksta įstoti į svajonių vietą ir dar už ją nereikia mokėti, tai jam atsiveria maksimalios skleidimosi ir savirealizacijos galimybės. Tai taip pat pigiausia galimybė įgyti mėgstamą profesiją ir praplėsti akiratį gaunant aukštąjį išsilavinimą“, – sakė žurnalo vyr. redaktorius.

Geriausiai Kėdainiuose į valstybės finansuojamas (VF) vietas sekasi stoti Šviesiąją gimnaziją baigusiems moksleiviams. Daugiau nei pusė – 54 proc. – minėtos gimnazijos abiturientų įstoja į valstybės finansuojamą (VF) vietą universitetuose. Dar beveik 9 proc. (8,8 proc.) gimnaziją baigusių jaunuolių įstoja į VF vietas kolegijose.

Geriausiai Kėdainiuose į valstybės finansuojamas (VF) vietas sekasi stoti Šviesiąją gimnaziją baigusiems moksleiviams/Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tik penktadalis (20,2 proc.) „Atžalyno“ gimnaziją baigusių jaunuolių įstoja į VF vietas universitetuose ir tik 7,4 proc. į VF vietas kolegijose.

Kiek geresni pasiekimai yra Akademijos gimnaziją baigusių abiturientų. Čia į VF vietas universitetuose įstoja 30,8 proc. gimnaziją baigusių jaunuolių. Tiesa, nėra nė vieno įstojusio į VF vietas kolegijose. O štai Šėtos gimnaziją baigusieji atvirkščiai – neįstoja į VF vietas universitetuose ir tik 9,1 proc. įstoja į VF vietas kolegijose.

Na, o Krakių M. Katkaus gimnaziją baigusių jaunuolių stojimas į VF universitetuose ir kolegijose yra apylygis, atitinkamai 22,2 proc. ir 16,7 proc.

Geriausiai Kėdainiuose į valstybės finansuojamas (VF) vietas sekasi stoti Šviesiąją gimnaziją baigusiems moksleiviams. Daugiau nei pusė – 54 proc. – minėtos gimnazijos abiturientų įstoja į valstybės finansuojamą (VF) vietą universitetuose. Dar beveik 9 proc. (8,8 proc.) gimnaziją baigusių jaunuolių įstoja į VF vietas kolegijose.

Aut. past.

Kėdainių rajono moksleiviai – tarp versliausių šalies moksleivių

Kaip pastebi G. Sarapinas, Lietuvoje vis daugiau mokyklų bando įšokti į verslumo traukinį. O jame jau sėdi kas aštunta šalies mokykla – jose verslumas propaguojamas itin aktyviai.

„Lankantis mokyklose matyti, kad jose nuosekliai daugėja jaunuolių, kurie dar būdami mokiniai įkuria savo verslus (ir ne tik mokomąsias bendroves, bet ir tikras). Įvairiausio profilio: nuo pievagrybių augintojų, muilo ar kosmetikos gamintojų, iki internetinių parduotuvių steigėjų, – teigia žurnalo vyr. redaktorius. – Ankstesnius porą metų įvairiausios mokinių verslumo iniciatyvos kiek duso dėl karantinų, bet nuo 2021 m. rudens vėl viskas skleidžiasi – tik su dar didesne jėga.“

Verslumo, kaip rodo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ sudaryti reitingai, netrūksta ir Kėdainių rajono mokyklose.

Tarp verslumą aktyviausiai propaguojančių mokyklų 9–12 klasių grupėje atsidūrė „Atžalyno“, Šviesioji ir Josvainių gimnazijos. O 1–4 klasių grupėje Šėtos gimnazija.

Anot organizacijos vadovės Andželikos Rusteikienės, verslumo proveržis Lietuvos mokyklose jau pradeda duoti gražių rezultatų ar dividendų. Nes jeigu šiaip Lietuva švietimo srityje atrodo silpnokai, verslumo ir finansinio raštingumo srityje nesame atsilikėliai ir vis kylame aukštyn. Tarp 20 šalių, kurios tyrė savo penkiolikmečių mokinių finansinį raštingumą, Lietuva užima 8–10 pozicijas. Lietuvos mokiniai yra arti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių vidurkio.

Tarp verslumą aktyviausiai propaguojančių mokyklų 9–12 klasių grupėje atsidūrė „Atžalyno“, Šviesioji ir Josvainių gimnazijos./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių gimnazisto įvertinimai tarptautinėse olimpiadose

Žiūrint į gimnazijų reitingus pagal olimpiadų rezultatus, juose aukščiausią – 16 – vietą, užima Kėdainių šviesioji gimnazija. Per metus jos mokiniai pelnė dvi pirmas ir vieną trečiąją vietą. „Atžalyno“ gimnazija šiame reitinge užima 62 vietą su viena antra ir trimis trečiosiomis vietomis. Akademijos gimnazija, kurios mokinė pelnė vieną antrą vietą, su kitomis Lietuvos gimnazijomis dalijasi 77–90 vietą.

Šviesioji gimnazija su gimnazisto Laimio Jurkėno pasiekimais chemijos olimpiadose atsidūrė garbingoje Lietuvos gimnazistų pasiekimų tarptautinėse olimpiadose lentelėje. Metų mokytojos Irmos Krivickienės mokinys Baltijos šalių chemijos olimpiadoje pelnė 1 vietą, o Tarptautinėje chemijos olimpiadoje iškovojo bronzos medalį.

5 Komentarai

  • Šėtiškiams verslumą demonstruot lemta maximose.

    • Ir Maximose žinok dirba su aukštaisiais ir dar direktoriais tampa arba pamainos viršininkais.

  • Galbūt galėtumet pateikti statistikos ivertinimo šaltini, ar čia dar vienas dalykas kur Vyr. Redaktorė sugalvojo iš oro? Ar patys susigalvojot vertinima? Ir labai idomu koki laikotarpi pasiemet? Paskutiniu metu, peinkiu ar dešimt ?

  • Šėtoje vieni varijotai. Nuo seno yra posakis „Šatskij varjot“. Ten daug šūdlenkių.

    • bajorų,kurie netarnaudavo rusų kariuomenėje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content