Krašto jaunimo traukos vieta tapo Kėdainių arena (FOTOGALERIJA)
Džestina BORODINAITĖ
Penktadienio pavakarę Kėdainių arenoje vyko Kėdainių rajono mokinių tarybos (KRMT) organizuotas renginys, subūręs gausų būrį jaunų žmonių iš viso rajono. Renginyje svečiavosi ne tik moksleiviai, studentai, bet ir jaunimo darbuotojai, organizacijų ir neformalaus švietimo įstaigų atstovai, vyko atviros diskusijos jaunimui aktualiomis temomis, įvairios pramoginės veiklos, prisistatė Kėdainiuose veikiančios jaunimo organizacijos, o šventę užbaigė atlikėjo Free Finga koncertas.
Renginio akcentai
Vienas pagrindinių renginio akcentų tądien tapo jaunimo mugė „Jaunimas Jaunimui“, supažindinusi krašto jaunimą su mūsų mieste veikiančiomis jaunimo ir su jaunimu dirbančiomis organizacijomis, neformalaus švietimo įstaigomis ir savanorystės galimybėmis Kėdainių rajone.
Taip pat nemažo jaunuolių dėmesio sulaukė atviros diskusijos finansinio raštingumo, lytiškumo ugdymo, savanorystės ir mokyklos mikroklimato gerinimo temomis, kurias vedė puikiai savo srityse nusimanantys lektoriai: Nerijus Murauskas, Giedrė Frolovienė Deividas Judenis ir Karolina Pralgauskytė.
Naudojosi proga
Vieni jaunuoliai nedrąsiai ėjo per veiklų vietas, kiti nebijodami naudojosi proga susipažinti ir pabendrauti, o praplėtę turimas žinias noriai jungėsi ir aktyviai dalyvavo amerikietiško stiliaus šokio „LindyHop“ pamokėlėje.
Renginio nepraleido Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis, LR Seimo narys Viktoras Fiodorovas. Valdžios atstovai pasidžiaugė, kad Kėdainiuose yra šitiek aktyvaus jaunimo, kuris ryžtasi savo jėgomis rengti renginius ir pasiūlyti tiek daug gražių iniciatyvų.
Tikslas – skatinti kokybišką laisvalaikį
Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Kamilė Draudvilaitė pažymėjo, kad šiuo renginiu siekta, jog sau įdomių veiklų jame rastų įvairių pomėgių turintys jaunuoliai: „Pagrindinis mūsų tikslas – skatinti krašto jaunimo kokybišką laisvalaikį, o taip pat įkvėpti jaunus žmonės, jiems parodyti, kad Kėdainiuose yra galimybių.
Kadangi dar prieš metus, vykdydami susitikimą su mokinių savivaldomis, pastebėjome, kad moksleiviai nėra plačiai susipažinę su Kėdainių rajone veikiančiomis jaunimo ir su jaunimu dirbančiomis organizacijomis, jaunimo užimtumo ir savanorystės galimybėmis, nusprendėme parašyti projektą „Jaunimas jaunimui“.
Jo įgyvendinimas prasidėjo dar spalio mėnesį, kuomet lankėmės beveik visose miesto ir rajono mokyklose, pristatėme moksleiviams jaunimo organizacijas ir diskutavome apie savanorystės galimybes.
Džiaugiamės, jog atsirado daug susidomėjusių ir projekto finaliniame renginyje – jaunimo mugėje „Jaunimas Jaunimui“ – dalyvauti norinčių atsirado net daugiau, negu tikėjomės“.
Dėkojo prisidėjusiems
K. Draudvilaitė nuoširdžiai dėkoja Kėdainių rajono savivaldybei, M. Daukšos viešajai bibliotekai, Kultūros centrui, Švietimo pagalbos tarnybai už pagalbą organizuojant renginį, Kėdainių arenai – už suteiktas patalpas bei šiltą priėmimą, ir pažymėjo, kad jaunimui skirtų renginių ateityje bus ir daugiau.
„Šiuo metu jau pradėjome kurti idėjas artėjančiam KRMT gimtadieniui, taip pat organizuosime kelias diskusijas jaunimui aktualiomis temomis, o svarbiausia, jog ir toliau reguliariai vykdysime susitikimus su moksleiviais, atsižvelgsime į jų nuomones ir problemas.
Juk mūsų pagrindinis tikslas ir yra rinkti bei kokybiškai atstovauti moksleivių nuomonei, ją perduoti savivaldybei ar aukštesnėms organizacijoms, vienyti krašto moksleivius bendroms veikloms, šviesti juos jiems aktualiais klausimais bei ištiesi pagalbos ranką, kai to prireikia.
Juk Kėdainiuose vietų jaunimo laisvalaikio užimtumui tikrai nėra daug.
Dalis jaunų žmonių lanko būrelius, įsitraukia į jaunimo organizacijas, savanoriauja, užsiima savo hobiais, tačiau kita dalis neturi motyvacijos ir noro save atrasti tam tikrose veiklose ar tiesiog pažinti patį save.
Todėl svarbu kuo labiau paįvairinti jaunimo užimtumo galimybes mūsų mieste, kad kiekvienas atrastų sau patinkančią sritį.
Ypatingai po pandemijos jaunimui reikia daug gyvo bendravimo, pažinti vienas kitą, įveikti savo baimes, todėl šiuo metu stengiamės vykdyti kuo daugiau veiklų bei užsiėmimų, kuriose kiekvienas galėtų bendrauti gyvai, diskutuoti, kalbėtis ir išreikšti savo nuomonę.
Be to, atsižvelgiame ir į mokyklų mikroklimatą, dirbame su Lietuvos moksleivių sąjungos metine programa „Laikas jausti“, sprendžiame patyčių, nepasitikėjimo savimi problemas“, – akcentavo K. Draudvilaitė.