„Purieniukai“ gausiais renginiais minės Klimato savaitę
Rasa JAKUBAUSKIENĖ
Aplinkos ministerija spalio 24–30 d. jau ketvirtus metus rengia Klimato savaitę, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Šiomis dienomis Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ taip pat yra pasirengęs aktyviai dalyvauti Klimato savaitėje, organizuoja įvairius renginius. Jais skatins domėtis globalia klimato kaitos problema.
Laukia daug įvairių veiklų
Kaip sakė „Purienos“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Satkauskienė, planuojami pokalbiai grupėse tema „Gamta – visų namai“.
„Bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės iš pasirinktinų antrinių žaliavų, susitikimai su „Šiukšlinuku“ ir „Rūšiuotuke“. Ugdytiniai su mokytojomis kurs plakatus apie aplinkosaugą ir klimato kaitą. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvaus viktorinoje. Vyks netradicinės EKO valandėlės „Atžalyno“ gimnazijos biologijos, fizikos kabinetuose. Vaikai matys mini spektaklį „Dovana Žemei“, – būsimą renginių gausą vardijo mokytoja. – Klimato savaitė – tik viena iš lopšelio-darželio organizuojamųjų veiklų. Taip pat skatiname vaikus atrasti tyrinėjimo džiaugsmą, dalintis naujomis idėjomis. Mums rūpi visų amžiaus tarpsnių ugdytinių ekologinių kompetencijų ugdymas, stengsimės, kad gamtamokslinė tiriamoji veikla taptų įdomi ir patraukli.“
„Bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės iš pasirinktinų antrinių žaliavų, susitikimai su „Šiukšlinuku“ ir „Rūšiuotuke“. Ugdytiniai su mokytojomis kurs plakatus apie aplinkosaugą ir klimato kaitą. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvaus viktorinoje. Vyks netradicinės EKO valandėlės „Atžalyno“ gimnazijos biologijos, fizikos kabinetuose. Vaikai matys mini spektaklį „Dovana Žemei“,
N. Satkauskienė.
Bendradarbiauja jau ne vienerius metus
Jau septintus metus su „Atžalyno“ gimnazija bendradarbiaujančio lopšelio-darželio mokytoja džiaugiasi, kad tarp ugdymo įstaigų užsimezgė glaudus, šiltas ir atviras bendradarbiavimas.
„Džiaugiamės, kad bendrus tikslus sekasi įgyvendinti puikiai. Gimnazijoje suteikiama galimybė patiems vaikams atlikti bandymus ir pamatyti, ką geba patys. Organizuojame bendrus projektus, EKO valandėles, parodas-konkursus, konferencijas, išvykas į mišką, akcijas. Įsimintiniausi, kai dalyvavome projekte „Žmogaus dovana žemei“, Vilniuje šokome šokį Žemei prie Baltojo tilto. Žiemą, prieš Kalėdas, vykome į Kauno zoologijos sodą ir dalyvavome edukacinėje pamokoje apie roplius, – apie ankstesnių metų veiklas pasakojo N. Satkauskienė. – Gimnazijos ekologai su mokytoja Jūrate Vaiginiene, aktyviai bendradarbiauja, kviečia drauge dalyvauti kūrybinių dirbtuvių veiklose, akcijose, o išvykose globoja mažuosius. „Purieniukai“ džiaugiasi ėjimu į gimnaziją, jiems labai patinka tyrinėti ir svajoja, kada vėl bus pakviesti.“
Mokytoja žada, kad visi iki vieno lopšelio-darželio ugdytiniai bus įtraukti į Klimato savaitės renginius ir turės progą pasireikšti.
„Grupėse su ugdytiniais mokytojos praves pokalbius apie gamtą (tai labai plati tema). Didžiausią dėmesį skirsime rūšiavimui, – pažymėjo pedagogė. – Gaminsime įvairias priemones, panaudodami antrines žaliavas, kurias vaikai naudos savo žaidimuose, didaktinėse veiklose. Mažieji kurs plakatus apie aplinkosaugą ir klimato kaitą. Žiūrėsime filmukus apie elektros, vandens taupymą. Taip pat vaikai sužinos, kodėl tirpsta sniegas.“